Fintech Girişimi Screwcash Herkesin Kazanmasını İstiyor

4 Temmuz 2016
136 Görüntüleme

Hindistan merkezli mobil cüzdan çözümü Screwcash küçük perakendecilerin dijital ödeme alması için çalışıyor.

Aslında olup biten çok büyütülmemesi gerektiği düşünülebilecek bir gelişme gibi görünüyor. Hindistan merkezli bir mobil ödeme girişimi olan Screwcash televizyonlarda reklamlar vererek tüm küçük perakendecilerin mobil ödeme alabileceği bir çözüm sunuyor ancak hikâyenin arkasında çok daha önemli bir bilgi saklı.

Hindistan’da son yıllarda mobil telefon operatörlerinin çabaları ile akıllı telefon penetrasyonunda ciddi bir yükseliş söz konusu. Bu durum dijital girişimler için bir devrim fırsatı sunuyor zira Hindistan nüfusu hızla 1,5 milyar kişiye doğru yükselmekte. Bu pazar Çin’den pazarının ardından tüm ticari şirketlerin ve girişimlerin iştahını kabartıyor.

Hindistan’daki büyük pazardan pay almak isteyen pek çok mobil cüzdan girişimi tüm satış noktalarında yer almak ve kendi avantajları ile tüm tüketicilerin telefonuna girmek istiyorlar. Ancak gerek satış noktaları gerekse tüketiciler için bu durum oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu noktada Screwcash O2O (online to online) çözümü ile sahneye çıkıyor.

screwecash-goruntu

Screwcash temel olarak bütün ödeme şekillerini ve aracılarını tek bir platformda toplayan ortak bir işlem aracısı gibi düşülebilir. Yukarıdaki fotoğraftan da görülebileceği gibi temelinde ödeme olan tüm işlemleri bir araya topluyor.

Bu yıl Şubat ayında faaliyete geçen şirket uygulamasını Nisan ayında Google Play Store üzerinde erişime açtı. Kısa sürede Delhi’de 200 satış noktasında kullanıma giren uygulama üzerindeki işlem sayısı aylık ortalama yüzde 214 büyüme ile artıyor. Şirketin kısa dönemdeki amacı bir yatırım alarak büyümeyi sürdürmek.

Türkiye açısından bakıldığında ise henüz ödeme aracıları açısından oldukça bakir sayılabilecek ülkemizde BKM Express ve Troy teknolojik altyapıları 6493 sayılı kanuna uygun şekilde hazırlanan banka dışı kurumlara açık.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Citibank ve FIS gerçek zamanlı ödeme ortaklığı kurdu
Bankacılık
96 görüntüleme
Bankacılık
96 görüntüleme

Citibank ve FIS gerçek zamanlı ödeme ortaklığı kurdu

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2017

FIS ve Citi Treasury and Trade Solutions, kurumsal müşterileri için gerçek zamanlı ödeme ve nakit yönetimi çözümü sunmak üzere güçlerini…

Visa’dan “Nakitsiz Şehirler” raporu
FinTech
90 görüntüleme
FinTech
90 görüntüleme

Visa’dan “Nakitsiz Şehirler” raporu

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2017

Ödeme devi Visa, dünya çapında yaptığı araştırma sonucunda dijital ödemelerin avantajlarını masaya yatırdı. Nakitsiz toplum anlayışının olumlu yönlerinin irdelendiği raporda,…

Blockchain teknolojisi Youtube ve Netflix’e meydan okuyabilir mi?
BlockChain
107 görüntüleme
BlockChain
107 görüntüleme

Blockchain teknolojisi Youtube ve Netflix’e meydan okuyabilir mi?

Erhan Kahraman - 18 Ekim 2017

Blockchain, içerik üreticilerle seyirci arasındaki aracıları ve idareyi de ortadan kaldırabilir mi? Online video içeriği hali hazırda oldukça geniş bir…

Bir Yorum Yazın