Fintech Girişimi Screwcash Herkesin Kazanmasını İstiyor

4 Temmuz 2016
54 Görüntüleme

Hindistan merkezli mobil cüzdan çözümü Screwcash küçük perakendecilerin dijital ödeme alması için çalışıyor.

Aslında olup biten çok büyütülmemesi gerektiği düşünülebilecek bir gelişme gibi görünüyor. Hindistan merkezli bir mobil ödeme girişimi olan Screwcash televizyonlarda reklamlar vererek tüm küçük perakendecilerin mobil ödeme alabileceği bir çözüm sunuyor ancak hikâyenin arkasında çok daha önemli bir bilgi saklı.

Hindistan’da son yıllarda mobil telefon operatörlerinin çabaları ile akıllı telefon penetrasyonunda ciddi bir yükseliş söz konusu. Bu durum dijital girişimler için bir devrim fırsatı sunuyor zira Hindistan nüfusu hızla 1,5 milyar kişiye doğru yükselmekte. Bu pazar Çin’den pazarının ardından tüm ticari şirketlerin ve girişimlerin iştahını kabartıyor.

Hindistan’daki büyük pazardan pay almak isteyen pek çok mobil cüzdan girişimi tüm satış noktalarında yer almak ve kendi avantajları ile tüm tüketicilerin telefonuna girmek istiyorlar. Ancak gerek satış noktaları gerekse tüketiciler için bu durum oldukça kafa karıştırıcı olabiliyor. Bu noktada Screwcash O2O (online to online) çözümü ile sahneye çıkıyor.

screwecash-goruntu

Screwcash temel olarak bütün ödeme şekillerini ve aracılarını tek bir platformda toplayan ortak bir işlem aracısı gibi düşülebilir. Yukarıdaki fotoğraftan da görülebileceği gibi temelinde ödeme olan tüm işlemleri bir araya topluyor.

Bu yıl Şubat ayında faaliyete geçen şirket uygulamasını Nisan ayında Google Play Store üzerinde erişime açtı. Kısa sürede Delhi’de 200 satış noktasında kullanıma giren uygulama üzerindeki işlem sayısı aylık ortalama yüzde 214 büyüme ile artıyor. Şirketin kısa dönemdeki amacı bir yatırım alarak büyümeyi sürdürmek.

Türkiye açısından bakıldığında ise henüz ödeme aracıları açısından oldukça bakir sayılabilecek ülkemizde BKM Express ve Troy teknolojik altyapıları 6493 sayılı kanuna uygun şekilde hazırlanan banka dışı kurumlara açık.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avustralya, nakitsiz topluma bir adım daha yaklaştı
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Avustralya, nakitsiz topluma bir adım daha yaklaştı

Erhan Kahraman - 27 Temmuz 2017

Temassız ödeme servislerinin yaygınlaşmasıyla birlikte, Avustralya için 2016, kart kullanımının nakiti geride bıraktığı yıl oldu. Reserve Bank of Australia (RBA)…

Küresel FinTech yatırımlarının ilk yarı karnesi belli oldu
FinTech
83 görüntüleme
FinTech
83 görüntüleme

Küresel FinTech yatırımlarının ilk yarı karnesi belli oldu

Erhan Kahraman - 27 Temmuz 2017

FinTech için yapılan risk sermayesi yatırımları, 2017'nin ilk yarısında 6,5 milyar dolara ulaştı. Innovate Finance tarafından Pitchbook verileri değerlendirilerek çıkarılan…

Android Pay BBVA ile İspanya’da hizmete geçiyor
FinTech
77 görüntüleme
FinTech
77 görüntüleme

Android Pay BBVA ile İspanya’da hizmete geçiyor

Erhan Kahraman - 27 Temmuz 2017

Google'ın temassız ödeme imkanı sunan mobil cüzdanı Android Pay, İspanya'da BBVA ortaklığında hizmete sunuluyor. BBVA ve Google arasında kurulan ve…

Bir Yorum Yazın