KPMG’den bankalar için FinTech desteği

KPMG Avustralya, bankalar ve girişimler için mLabs adında Sydney merkezli bir FinTech hızlandırma merkezi kurduğunu duyurdu.

KPMG yaptığı bir açıklama ile FinTech girişimleri ile tasarruf ve mevduat bankaları için hızlandırıcı bir programın duyurusunu yaptı.

Bu programın merkezi KPMG’nin Sydney’de bulunan Barangaroo ofisinde bulunacak. mLabs adı verilen yapı şimdiden çeşitli banka ve girişimler ile ortak işbirliğine başlamış durumda. KPMG Innovate Başkanı James Mabbott; “Bu program ile Avustralya GinTech ekosistemine deneyimimizi aktarmakla kalmayacağız, destek verdiğimiz girişim ve bankaların uluslararası işbirliklerine adım atmasına imkân sağlayacağız” dedi.

Program çerçevesinde FinTech girişimleri, tasarruf ve mevduat bankaları ile bir araya gelerek karşılıklı çözümler geliştirerek bunu Avustralya sınırları dışında da tüketiciler ve iş dünyası ile buluşturma şansını yakalayacaklar. Bu sürece KPMG kendi deneyim ve tecrübesi ile yardımcı olacak.

Türkiye için de benzer uygulamalara ilham kaynağı olabilecek güzel bir gelişme olarak değerlendirmek ve örnek almak gerekiyor.