BKM Express dijital spor kulübüne sponsor oldu

5 Ağustos 2016
133 Görüntüleme

Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express, elektronik spor kulübü Dark Passage’ın League of Legends takımının ana sponsoru oldu.

Türkiye’de FinTech ekosisteminin önemli öncü ve destekçi kurumlarından birisi olan Bankalararası Kart Merkezi’nin kullanıma sunduğu ve Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express, Türkiye’nin en köklü elektronik spor kulüplerinden Dark Passage’ın League of Legends (LoL) takımının ana sponsoru oldu. Sponsorluk kapsamında Dark Passage kulübü, League of Legends turnuvalarında “BKM Express.Dark Passage” adıyla mücadele ederken, takım formalarında BKM Express logosu yer alacak.

eSpor’un günden güne yaygınlaştığı Türkiye’de, 2015 yılında eSpor alanında dağıtılan toplam ödül miktarının ortalama 1,5 milyon TL, lisanslı eSporcu sayısının 4 binin üzerinde olduğu, amatör eSpor takım sayısının ise 14 bini aştığı görülüyor. 2016 yılı itibariyle bu sayı artmaya devam ediyor. 10 yılı aşkın geçmişiyle Türkiye elektronik spor kulüpleri arasında önemli bir yere sahip olan Dark Passage ise 20’den fazla oyuncusuyla League of Legends’ın yanı sıra dört farklı oyunda daha mücadele ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan BKM Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Serkan Yazıcıoğlu şunları söyledi: “Türkiye’nin ilk dijital cüzdanı BKM Express ile Türkiye’de hızla gelişen eSpora destek vermeyi amaçladık. Rakamlar da bize Türkiye’nin oyun sektöründe büyüyen bir ekonomi olduğunu gösteriyor. Ödeme sistemlerinin eSpor alanında oyuncular için taşıdığı önemin bilincindeyiz. Bu güzel sporun hem oyuncularına hem de izleyicilerine BKM Express’in sunduğu güvenli, hızlı ve kolay ödeme çözümlerini tanıtmayı hedefliyoruz.”

eSpor Olimpik Spor olma yolunda

Sanal ortamlarda icra edilen, geleneksel sporlara göre ekipman ve tesis anlamında finansal olarak daha avantajlı olan, dünyanın her bölgesinde takım ya da bireysel olarak icra edilebilen eSpor’un gelişimi sürüyor. Güney Kore merkezli Uluslararası eSpor Federasyonu, şubat ayında Uluslararası Olimpiyat Komitesi’ne başvurarak eSpor’un Olimpiyatlara dâhil olmasına dair bilgi talep etmişti. Uluslararası Olimpiyat Komitesi ise 2016’nın aralık ayında başvuru süreçlerinin başlayacağı yanıtını verdi.

Uluslararası E-Oyun Komitesi ise 15-16 Ağustos tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde eSporu dünyaya tanıtmayı amaçlayan bir turnuva düzenleyecek. Turnuvaya Britanya, Kanada, ABD ve Brezilya’dan takımlar katılacak.

BKM Express.Dark Passage

Dark Passage League of Legends takımı 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Türkiye Büyük Finali Şampiyonu olmuş ve pek çok Kış Mevsimi ve Bahar Mevsimi finallerinde büyük başarılar göstermiştir. BKM Express.Dark Passage, 13 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Türkiye Büyük Finali’nde yarışacak 2 finalistten biri olmak için mücadele edecek. BKM Express ayrıca sosyal medya hesapları üzerinden LoL Türkiye Büyük Finali için yarışmalar düzenleyerek, takipçilerine bilet hediye edecek.

BKM Express.Dark Passage LoL Takımı Kadrosu:

Kaan ”Elwind” Atıcı – Üst Koridor

Andrei “Xerxe” Dragomir – Ormancı

Rasmus “Caps” Winther – Orta Koridor

Berkay ” Zeitnot ” Aşıkuzun – Nişancı

Burak “Rogu” Eryol – Destek

Şükrü “Lelouch” Şentürk – Koç

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BKM, Ağustos 2017 kart kullanım verilerini açıkladı
Haber
38 görüntüleme
Haber
38 görüntüleme

BKM, Ağustos 2017 kart kullanım verilerini açıkladı

Yazar 03 - 26 Eylül 2017

Bankalararası Kart Merkezi Ağustos ayı verilerini açıkladı. BKM verilerine göre Ağustos ayında kartlarla 61,6 milyar liralık ödeme yapılırken, banka kartları…

Blockchain teknolojilerinin aldığı özel yatırımlar 4,5 milyar dolara ulaştı
BlockChain
76 görüntüleme
BlockChain
76 görüntüleme

Blockchain teknolojilerinin aldığı özel yatırımlar 4,5 milyar dolara ulaştı

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2017

Bu yıl milyarlarca dolar girişim sermayesi Blockchain şirketlerine aktı ve token satışları sadece 2017'de yaklaşık 2 milyar dolara ulaşarak geçtiğimiz…

Nets, 5,3 milyar dolarlık devir teklifini doğruladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

Nets, 5,3 milyar dolarlık devir teklifini doğruladı

Erhan Kahraman - 26 Eylül 2017

Danimarkalı ödeme sistemleri sağlayıcısı Nets, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolarlık devir teklifi aldığını teyit…