FinTech’in röntgenini çeken rapor

8 Ağustos 2016
62 Görüntüleme

Bir risk sermayesi şirketi olan Life.SREDA tarafından hazırlanan rapor küresel FinTech ekosistemi ile alakalı detaylı bir analiz ve değerlendirme sunuyor.

Life.SREDA 2012 yılında Moskova’da kurulup 2015’in ikinci yarısı merkezini Singapur’a taşımış bir Risk Sermayesi şirketi. Özellikle bölgedeki FinTech girişimleri ile ilgilenen firma aynı zamanda Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri gibi dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen küresel FinTech etkinliklerine sponsor oluyor. Şirketin birkaç gün önce yayınladığı 2016’nın ilk yarısına ait “Money of the Future” isimli raporu çarpıcı veriler ve tespitleri okuyucularına sunuyor.

Raporun öne çıkan ilk çarpıcı tespiti her yıl iki kat büyüyen FinTech ekosisteminde bu büyümenin doğal bir gidişat olduğu ve heyecanlanılması gereken bir durum olmadığı.

Rapora göre gelecek iki yıl boyunca odak noktası FinTech girişimlerinin birleşerek daha büyük yapılara dönüşmesi olacak.

Şu anda büyümekte olan trendler için çevrimiçi para transferi çözümlerini ilk sıraya koyan rapor 2016 yılı sonunda 4,8 milyar aktif mobil cep telefonunun kullanılacağını ve bunun dijital cüzdanların kullanımını daha da hızlandıracağının altını çiziyor.

Raporun öne çıkardığı bir diğer konu ise P2P kredi sistemleri ve toplu kaynak kullanımı ile kredi veren çevrimiçi çözümler. Bunların büyük kısmının Çin merkezli olmasının batı dünyasında tedirginlik yarattığına dikkat çekiliyor.

Yaklaşık 35 sayfalık rapor içinde çarpıcı infografikler ile FinTech ekosisteminin son yıllardaki gelişimi de göz önüne seriliyor.

Life.SREDA Rapor

FinTech ekosistemini takip eden tüm okuyucularımızın mutlaka göz atması gerektiğini düşündüğümüz rapora bu sayfada yer alan basit formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Raporun indirme linki e-posta adresinize gönderilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Odeabank, dijital bankacılık alanında beş ödül aldı
Bankacılık
88 görüntüleme
Bankacılık
88 görüntüleme

Odeabank, dijital bankacılık alanında beş ödül aldı

Yazar 03 - 25 Temmuz 2017

Global Finance’in 18. kez düzenlediği “Dünyanın En İyi Dijital Bankaları” sırlamasında Odeabank, 5 farklı kategoride Batı Avrupa’nın en iyi bankası…

Rapor: Nakitsiz işlemler son 10 yılın rekorunu kırdı
FinTech
85 görüntüleme
FinTech
85 görüntüleme

Rapor: Nakitsiz işlemler son 10 yılın rekorunu kırdı

Melih Çelik - 25 Temmuz 2017

Tüm dünyada artış gösteren nakitsiz işlemler beklentilerin de üzerinde yükselerek son 10 yılın rekorunu kırdı. Nakit kullanımını bırakan ülkeler için…

Hindistan’ın dördüncü ödeme hizmetleri bankası açıldı
Bankacılık
89 görüntüleme
Bankacılık
89 görüntüleme

Hindistan’ın dördüncü ödeme hizmetleri bankası açıldı

Erhan Kahraman - 25 Temmuz 2017

Fino Payments Bank adıyla Hindistan'da açılan yeni ödeme hizmetleri bankası; Airtel Payments Bank, India Post Payments Bank ve Paytm Payments…