FinTech’in röntgenini çeken rapor

8 Ağustos 2016
157 Görüntüleme

Bir risk sermayesi şirketi olan Life.SREDA tarafından hazırlanan rapor küresel FinTech ekosistemi ile alakalı detaylı bir analiz ve değerlendirme sunuyor.

Life.SREDA 2012 yılında Moskova’da kurulup 2015’in ikinci yarısı merkezini Singapur’a taşımış bir Risk Sermayesi şirketi. Özellikle bölgedeki FinTech girişimleri ile ilgilenen firma aynı zamanda Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri gibi dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen küresel FinTech etkinliklerine sponsor oluyor. Şirketin birkaç gün önce yayınladığı 2016’nın ilk yarısına ait “Money of the Future” isimli raporu çarpıcı veriler ve tespitleri okuyucularına sunuyor.

Raporun öne çıkan ilk çarpıcı tespiti her yıl iki kat büyüyen FinTech ekosisteminde bu büyümenin doğal bir gidişat olduğu ve heyecanlanılması gereken bir durum olmadığı.

Rapora göre gelecek iki yıl boyunca odak noktası FinTech girişimlerinin birleşerek daha büyük yapılara dönüşmesi olacak.

Şu anda büyümekte olan trendler için çevrimiçi para transferi çözümlerini ilk sıraya koyan rapor 2016 yılı sonunda 4,8 milyar aktif mobil cep telefonunun kullanılacağını ve bunun dijital cüzdanların kullanımını daha da hızlandıracağının altını çiziyor.

Raporun öne çıkardığı bir diğer konu ise P2P kredi sistemleri ve toplu kaynak kullanımı ile kredi veren çevrimiçi çözümler. Bunların büyük kısmının Çin merkezli olmasının batı dünyasında tedirginlik yarattığına dikkat çekiliyor.

Yaklaşık 35 sayfalık rapor içinde çarpıcı infografikler ile FinTech ekosisteminin son yıllardaki gelişimi de göz önüne seriliyor.

Life.SREDA Rapor

FinTech ekosistemini takip eden tüm okuyucularımızın mutlaka göz atması gerektiğini düşündüğümüz rapora bu sayfada yer alan basit formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Raporun indirme linki e-posta adresinize gönderilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bankalar, Açık Bankacılığa yeteri kadar yatırım yapmıyor
Bankacılık
73 görüntüleme
Bankacılık
73 görüntüleme

Bankalar, Açık Bankacılığa yeteri kadar yatırım yapmıyor

Erhan Kahraman - 20 Ekim 2017

API’ler ve Açık Bankacılık sistemleri, gelecekte finansal kurumların en önemli parçası olacak gibi görülse de, bankaların bu alandaki yeniliklere yeteri…

Mastercard ıslak imza devrini bitiriyor
Bankacılık
84 görüntüleme
Bankacılık
84 görüntüleme

Mastercard ıslak imza devrini bitiriyor

Erhan Kahraman - 20 Ekim 2017

Küresel ödeme şirketi Mastercard, yaptığı resmi açıklamada kredi kartı ile yapılan PIN’siz satışların ardından imza atılmasına artık gerek olmadığını belirtti.…

Birleşik Krallık’ta şirket nasıl kurulur?
Makale
204 görüntüleme
Makale
204 görüntüleme

Birleşik Krallık’ta şirket nasıl kurulur?

Erhan Kahraman - 19 Ekim 2017

FinTech İstanbul Londra Temsilcisi Aylin Alkan tüm detayları ile İngiltere’de bir şirket nasıl kurulur sorusunun cevabını okuyucularımız için hazırladı. Özellikle FinTech…