FinTech’in röntgenini çeken rapor

8 Ağustos 2016
299 Görüntüleme

Bir risk sermayesi şirketi olan Life.SREDA tarafından hazırlanan rapor küresel FinTech ekosistemi ile alakalı detaylı bir analiz ve değerlendirme sunuyor.

Life.SREDA 2012 yılında Moskova’da kurulup 2015’in ikinci yarısı merkezini Singapur’a taşımış bir Risk Sermayesi şirketi. Özellikle bölgedeki FinTech girişimleri ile ilgilenen firma aynı zamanda Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri gibi dünyanın farklı yerlerinde düzenlenen küresel FinTech etkinliklerine sponsor oluyor. Şirketin birkaç gün önce yayınladığı 2016’nın ilk yarısına ait “Money of the Future” isimli raporu çarpıcı veriler ve tespitleri okuyucularına sunuyor.

Raporun öne çıkan ilk çarpıcı tespiti her yıl iki kat büyüyen FinTech ekosisteminde bu büyümenin doğal bir gidişat olduğu ve heyecanlanılması gereken bir durum olmadığı.

Rapora göre gelecek iki yıl boyunca odak noktası FinTech girişimlerinin birleşerek daha büyük yapılara dönüşmesi olacak.

Şu anda büyümekte olan trendler için çevrimiçi para transferi çözümlerini ilk sıraya koyan rapor 2016 yılı sonunda 4,8 milyar aktif mobil cep telefonunun kullanılacağını ve bunun dijital cüzdanların kullanımını daha da hızlandıracağının altını çiziyor.

Raporun öne çıkardığı bir diğer konu ise P2P kredi sistemleri ve toplu kaynak kullanımı ile kredi veren çevrimiçi çözümler. Bunların büyük kısmının Çin merkezli olmasının batı dünyasında tedirginlik yarattığına dikkat çekiliyor.

Yaklaşık 35 sayfalık rapor içinde çarpıcı infografikler ile FinTech ekosisteminin son yıllardaki gelişimi de göz önüne seriliyor.

Life.SREDA Rapor

FinTech ekosistemini takip eden tüm okuyucularımızın mutlaka göz atması gerektiğini düşündüğümüz rapora bu sayfada yer alan basit formu doldurarak ulaşabilirsiniz. Raporun indirme linki e-posta adresinize gönderilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Singapur ve Vietnam’dan FinTech’te yeni işbirliği
Haber
67 görüntüleme
Haber
67 görüntüleme

Singapur ve Vietnam’dan FinTech’te yeni işbirliği

Melih Çelik - 26 Nisan 2018

Uzak Doğu’daki FinTech hareketliliği sürüyor. Son olarak Singapur ve Vietnam arasında bu alandaki yenilik ve denetim süreçlerinde bir işbirliği anlaşması…

Tencent’ten FinTech’lere özel buluta 61 milyon dolar yatırım
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

Tencent’ten FinTech’lere özel buluta 61 milyon dolar yatırım

Melih Çelik - 26 Nisan 2018

Çin’in finans ve teknolojiyi birleştiren büyük şirketlerinden Tencent, FinTech hizmetleri için 61 milyon dolarlık yeni bir yatırım yapıyor. Alibaba Grubu…

Swisscom en başarılı 10 FinTech girişimini seçti
FinTech
90 görüntüleme
FinTech
90 görüntüleme

Swisscom en başarılı 10 FinTech girişimini seçti

Ahmet Usta - 26 Nisan 2018

Swisscom, FinTech alanında çalışan girişimleri desteklemek amacı ile yılın her çeyreğinde “FinTech Start-up Radar” adı ile 10 girişim seçiyor. Seçilen…