Finansal Teknoloji (Fintech) Dünyasının Öncüleri Seçiliyor!

22 Ağustos 2016
353 Görüntüleme

Finansal Teknoloji (Fintech) Dünyasının Öncüleri Seçiliyor!

Finansal teknoloji (Fintech) şirketleri; getirdikleri yenilikler, mevcut hizmetlerde verimlilik sağlamaları ve daha önce sunulmamış yenilikçi hizmetleri sunmaları açısından son dönemde oldukça öne çıkıyor. Bu alandaki şirketlerin ve hizmetlerin gelecekte daha da ivmelenerek artması bekleniyor.

Türkiye’de de Fintech şirketleri son dönemde atağa kalkmış durumda. Gelişen teknoloji ve değişen ihtiyaçlara ek olarak dijital bankacılık, mobil uygulamalar ve ödeme sistemlerine yönelik yeni düzenlemeler ve yatırımlarla birlikte; özellikle bankalar, ödeme kuruluşları ve bu kuruluşlara hizmet veren teknoloji şirketleri bu alanda başı çekiyor.

Dünyanın önce gelen denetim ve danışmanlık şirketlerinden KPMG tarafından her yıl yayınlanan “Fintech 100: Leading Global Fintech Innovators” raporunda, çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren ve dünyanın önde gelen 100 finansal teknoloji kuruluşuna yer veriliyor.

KPMG tarafından 2016 yılında tekrar gerçekleştirilecek olan bu araştırma için adaylık başvuruları başladı. Türkiye’de Fintech alanında faaliyet gösteren kuruluşlar, bu yıl raporda yer alabilmek için başvuru şansı bulabilecekler.

Değerlendirmeler dünya genelindeki finansal merkezlerde yer alan uzman üyelerden oluşan bir jüri tarafından gerçekleştirilecek. Raporda yer alacak şirketler aşağıda listelenen 4 kritere göre değerlendirilecek:

1.       Toplam sermaye artırımı
2.       Sermaye artırım yüzdesi
3.       Konum ve alt sektörde oluşturulan inovasyonun seviyesi

4.       Jürinin değerlendireceği ve öznel olarak değerlendirilecek ürün, hizmet, müşteri tecrübesi ve iş modelindeki yenilik değerlendirmesi
Araştırma dahilinde, bu sektöre liderlik eden 50 şirketin yanında; jüri ayrıca dünya çapında gerçekleştireceği değerlendirmelerinde “50 Yükselen Yıldız” şirkete de yenilikçi ve çözüm odaklı olmalarına göre keşfedecek ve raporda bu şirketlere yer verilecek.İlgilenen kuruluşlar, raporla ilgili Fintech Innovators web sitesinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurular 09 Eylül 2016 tarihinde sona erecek ve sonuçlar Ekim ayının sonuna doğru açıklanacaktır.

Başvurular için son gün: 9 Eylül 2016
Başvuru yapmak için tek yapmanız gereken buraya tıklayıp, “NOMINATE A COMPANY FOR THE 2016 FINTECH100″ kısmından formu doldurmak.

Saygılarımızla,

KPMG Türkiye


Gizlilik | Yasal

©2016 Akis Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik. A.Ş.,bir İsviçre kuruluşu olan KPMG International’ın Türk üyesidir.
Tüm hakları saklıdır.

Kavacık Rüzgarlı Bahçe Mah. Kavak Sok.No:29 Beykoz 34805 İstanbul

Twitter Linkedin Facebook
Youtube Google+ Instagram

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
142 görüntüleme
Bankacılık
142 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
107 görüntüleme
FinTech
107 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
94 görüntüleme
FinTech
94 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…