Sesli banka kartları geliyor

1 Eylül 2016
212 Görüntüleme

İki Çinli kart teknolojileri geliştiren firma China Union Pay için üzerindeki butonlara basıldığında çeşitli sesler üreten özel banka kartları geliştirecek.

Bankacılık sektörü daha güvenli teknoloji arayışına devam ederken diğer yandan müşterilerin ilgisini çekebilecek yenilikçi ürünlere de ihtiyaç duyuyor. Çin merkezli Qilong ve Shenzen Qianhai Exce-card Technology (SQEC) Çinli bankaların çatısı altında buluştuğu China Union Pay için yenilikçi, güvenli ve ilginç bir teknoloji geliştirmek üzere anlaşmaya vardı.

Audio Bank Cards (Sesli Banka Kartları) olarak isimlendirilen bu teknolojide üzerinde bükülebilir devre kartı, kağıt pil, hoparlör, butonlar ve gerekli elektronik donanım bulunan ama geleneksel bir banka kartından daha kalın olmayan yeni bir banka kartı üretilecek. Kartın üzerindeki butonlar sayesinde çeşitli sesler üretilebilirken bu kart aynı zamanda içinde barındırdığı önceden tanımlı şifreli ses dizelerini kullanarak internete bağlanabilecek. Böylece ilk sesli banka kartının yanı sıra dünyanın internete bağlanabilen ilk banka kartı da üretilmiş olacak.

Üretilecek banka kartının beş ila on yıllık kullanım ömrü içinde 30 bin ila 50 bin kez kullanım sunması planlanıyor. Bu kart aynı zamanda manyetik alanlara, yüksek ses ve ısıya dayanıklı olacak olacak.

Müşteriler online ödemeler, para transferleri ve diğer bankacılık işlemleri için sadece kendilerine özel ses sıralamalarını kartın üstündeki butonlara basarak üretebilecekler, kart ses kullanarak internet iletişimi de yapabildiği için güvenlik konusunda şu anda var olmayan üçüncü bir katmanı işlemlerin onayına dahil etmiş olacak. Ayrıca kart ses kullanarak veri transferi yapabileceği için tüketicilerin internet üzerinden alışveriş yaparken kişisel bilgilerini girmelerine gerek bırakmadan bu bilgileri internet sitelerine gönderebilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Interview with Mark Brownridge, Director General, EISA
Röportaj
69 görüntüleme
Röportaj
69 görüntüleme

Interview with Mark Brownridge, Director General, EISA

Ahmet Usta - 19 Ocak 2018

We made an interview with Mark Brownridge, Director General, Enterprise Investment Scheme Association - EISA and we asked our questions bout their mission…

Röportaj: Mark Brownridge – EISA Genel Direktörü
Röportaj
82 görüntüleme
Röportaj
82 görüntüleme

Röportaj: Mark Brownridge – EISA Genel Direktörü

Ahmet Usta - 19 Ocak 2018

Kurumsal Yatırım Planlaması Derneği (Enterprise Investment Scheme Association - EISA) Direktörü Mark Brownridge ile bir röportaj gerçekleştirerek kendisine organizasyonlarının girişim ve…

Önemli kripto paraların yüzde 14’ü hackerların eline geçti
Bitcoin
156 görüntüleme
Bitcoin
156 görüntüleme

Önemli kripto paraların yüzde 14’ü hackerların eline geçti

Ahmet Usta - 19 Ocak 2018

Bloomberg'in yayınladığı habere göre kripto para borsalarında işlem gören başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere yüksek pazar payına sahip kripto…