Bitcoin fiyatlarında yükseliş dönemi yakın olabilir

27 Eylül 2016
131 Görüntüleme

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir yatırım firması Bitcoin piyasasındaki istikrarlı gelişmeyi göz önüne alarak kısa vadede fiyatın 850 dolara kadar çıkmasını öngörüyor.

Bitcoin piyasası oldukça hareketli. Bitcoin değeri 650 dolar seviyesinden bir anda 550 dolara düştüğü durumlara şahit olurken daha sonra değerinin tekrardan toparlandığını da görüyoruz. Tüm bu gelişmeler daha kısa vadelerde oldukça riskli bir piyasa oluştururken Bitcoin ortaya çıktığı günden bu yana gelişimini sürdürüyor ve şu anda dünyanın en büyük Pazar değerine sahip kripto para birimi durumunda. Her geçen gün Bitcoin kullanımının daha da genişlediğine dair haberleri sizler ile paylaşıyoruz.

ABD merkezli bir yatırım danışmanlığı ve varlık yönetim firması olan Needham & Company LLC. Yaptığı bir açıklama ile Bitcoin piyasasının sağlıklı şekilde geliştiğini ve kısa vadede fiyatının 850 dolar seviyesine kadar tırmanabileceğini açıkladı. Bunun ötesinde piyasa bu şekilde gelişmeye devam ederse firmanın beklentisi 2020 yılında Bitcoin değerinin 2.230 dolar seviyesine ulaşması.

Firmanın bu öngörüsü önemli zira firma Mart ayında Bitcoin fiyatları 415 dolar civarında iken fiyatın Haziran’dan sonra 600 doları geçebileceğini doğru şekilde tahmin etmişti.

Needham tahminini üç ana temele dayandırıyor bunlar; Bitcoin piyasasındaki yatırım işleyişinin aynı diğer para piyasaları gibi davranması, bitcoin ekosisteminin genişlemesi ve yazılım üzerindeki geliştirmelerin sistemi daha yetenekli hale getirmesi.

Önemli Not: Bu haber bir yatırım önerisi ve tavsiyesi değildir. Gerçekleşen bir açıklamanın yalın şekilde okuyucuya aktarılmasıdır. Bu habere dayanarak gerçekleştirilecek yatırımların değerlenmesi veya zarara uğramasından FinTech Istanbul veya haberin yazarı mesul tutulamaz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Impact Fintech ’17 zirvesi, finansın geleceğini tartışacak
Bankacılık
87 görüntüleme
Bankacılık
87 görüntüleme

Impact Fintech ’17 zirvesi, finansın geleceğini tartışacak

Erhan Kahraman - 20 Ekim 2017

Impact FinTech '17 adıyla Polonya'da düzenlenecek olan FinTech zirvesinde dünyanın dört bir yanından konuşmacılar, katılımcılarla finans teknolojilerinin bugününü ve yarınını…

Röportaj: Onur Yurtsever, Akıllı BES kurucusu
Bankacılık
147 görüntüleme
Bankacılık
147 görüntüleme

Röportaj: Onur Yurtsever, Akıllı BES kurucusu

Ahmet Usta - 20 Ekim 2017

Varlık ve portföy yönetiminde algoritma ve yapay zeka kullanımı büyük önem taşıyor. Bu alanda Bireysel Emeklilik Sistemlerinde kullanılan yatırım fonlarının…

Bankalar, Açık Bankacılığa yeteri kadar yatırım yapmıyor
Bankacılık
123 görüntüleme
Bankacılık
123 görüntüleme

Bankalar, Açık Bankacılığa yeteri kadar yatırım yapmıyor

Erhan Kahraman - 20 Ekim 2017

API’ler ve Açık Bankacılık sistemleri, gelecekte finansal kurumların en önemli parçası olacak gibi görülse de, bankaların bu alandaki yeniliklere yeteri…