Bitcoin fiyatlarında yükseliş dönemi yakın olabilir

27 Eylül 2016
274 Görüntüleme

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir yatırım firması Bitcoin piyasasındaki istikrarlı gelişmeyi göz önüne alarak kısa vadede fiyatın 850 dolara kadar çıkmasını öngörüyor.

Bitcoin piyasası oldukça hareketli. Bitcoin değeri 650 dolar seviyesinden bir anda 550 dolara düştüğü durumlara şahit olurken daha sonra değerinin tekrardan toparlandığını da görüyoruz. Tüm bu gelişmeler daha kısa vadelerde oldukça riskli bir piyasa oluştururken Bitcoin ortaya çıktığı günden bu yana gelişimini sürdürüyor ve şu anda dünyanın en büyük Pazar değerine sahip kripto para birimi durumunda. Her geçen gün Bitcoin kullanımının daha da genişlediğine dair haberleri sizler ile paylaşıyoruz.

ABD merkezli bir yatırım danışmanlığı ve varlık yönetim firması olan Needham & Company LLC. Yaptığı bir açıklama ile Bitcoin piyasasının sağlıklı şekilde geliştiğini ve kısa vadede fiyatının 850 dolar seviyesine kadar tırmanabileceğini açıkladı. Bunun ötesinde piyasa bu şekilde gelişmeye devam ederse firmanın beklentisi 2020 yılında Bitcoin değerinin 2.230 dolar seviyesine ulaşması.

Firmanın bu öngörüsü önemli zira firma Mart ayında Bitcoin fiyatları 415 dolar civarında iken fiyatın Haziran’dan sonra 600 doları geçebileceğini doğru şekilde tahmin etmişti.

Needham tahminini üç ana temele dayandırıyor bunlar; Bitcoin piyasasındaki yatırım işleyişinin aynı diğer para piyasaları gibi davranması, bitcoin ekosisteminin genişlemesi ve yazılım üzerindeki geliştirmelerin sistemi daha yetenekli hale getirmesi.

Önemli Not: Bu haber bir yatırım önerisi ve tavsiyesi değildir. Gerçekleşen bir açıklamanın yalın şekilde okuyucuya aktarılmasıdır. Bu habere dayanarak gerçekleştirilecek yatırımların değerlenmesi veya zarara uğramasından FinTech Istanbul veya haberin yazarı mesul tutulamaz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meetup: R3 Blockchain Konsorsiyumu
Blockchain
81 görüntüleme
Blockchain
81 görüntüleme

Meetup: R3 Blockchain Konsorsiyumu

Ahmet Usta - 25 Nisan 2018

FinTech İstanbul tarafından gerçekleştirilen düzenli meetup etkinliklerinde bu sefer, R3 Blockchain Konsorsiyumunu misafir edeceğiz. Blockchain tüm dünyada fırtınalar estiren bir…

İş Bankası yurt dışı ödeme alternatiflerini genişletiyor
Haber
118 görüntüleme
Haber
118 görüntüleme

İş Bankası yurt dışı ödeme alternatiflerini genişletiyor

yazar05 - 25 Nisan 2018

Türkiye İş Bankası, sanal POS uygulaması aracılığıyla sunduğu yurt dışı ödeme alternatiflerine dünyaca ünlü WeChat Pay, SEPA Direct Debit, Boleto,…

RegTech girişimi ClauseMatch 5 milyon Euro yatırım aldı
FinTech
59 görüntüleme
FinTech
59 görüntüleme

RegTech girişimi ClauseMatch 5 milyon Euro yatırım aldı

Erhan Kahraman - 25 Nisan 2018

Kapsamlı bir denetleme tarihçesi ve ispat edilebilir yasal uyumluluk oluşturmak için binlerce evraktan oluşan iş akışını otomatik hale getiren ClauseMatch…