FinTech girişimleri için LendIt ve 500 Startups’dan işbirliği

15 Aralık 2016
96 Görüntüleme

Küresel Kredi ve FinTech konferansı LendIt, PitchIt 2017 için 500 Startups ile ortak gerçekleştirdiğini duyurdu.

LendIt dünyanı en büyük kredi ve FinTech konferanslarından birisi olarak kabul ediliyor. LendIt ve küresel olarak risk sermayesi yatırım şirketi 500 Startups arasında gerçekleşen işbirliği ile gerçekleşecek PitchIt etkinliği kapsamında FinTech girişimlerine küresel arenada rekabet edebilmeleri için danışmanlık, kaynak ve destek sağlanacak.

LendIt ortak kurucularından Jason Jones;” Finansal Hizmetler sektörü için yenilik daha önce hiç bu kadar önemli olmadı” diyor ve ekliyor; “PitchIt, yeni fikirleri olan şirketlere, firmalarını kurmak ve büyütmek için harika bir şans veriyor. FinTech endüstrisinin her geçen gün daha fazla olgunlaşmasıyla birlikte, LendIt USA 2017’de gelişmeleri tartışmak ve paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Küresel büyüme, küresel yenilik hedefleyen girişim ​​kültürü ile eş anlamlı olan 500 Startups ile ortaklık kurmaktan onur duyuyoruz. ”

İşbirliği yüzlerce başvuru arasından seçim yaparak, seçilen girişimlerin, finallerde prestijli bir izleyici kitlesi önünde bu girişimlerin sunum yapmasına imkan tanıyacak.

Bu yılki Exclusive PitchIt Partner, erken aşamadaki FinTech girişimlerine yatırım ve danışmanlık sağlama konusunda lider olan küresel girişim sermayesi fonu 500 Startups olacak. Finalistler, 6 Mart 2017’de New York City’de LendIt USA adıyla düzenlenecek etkinlikte uzman katılımcılar ile bir araya gelecek.

LendIt etkinliği altında düzenlenen PitchIt her yıl yüzlerce yatırımcı, varlık yöneticisi, fon ve girişimciyi kendine çekiyor ve kredi alanındaki etkileyici bir topluluğu bir araya getiriyor. Online başvurular için girişimlerde aşağıdaki özellikler aranıyor.

  • Bir FinTech şirketi olmak
  • İki veya daha fazla tam zamanlı çalışan kurucu veya personel sahibi olmak
  • 2 ila 10 arasında tam zamanlı çalışan elemanı olmak
  • 3 yıldan az süre içinde kurulmuş olmak (2014’ten önce kurulan şirketler katılamıyor)
  • Kuruluş tarihinden bu yana 4 milyon dolardan az yatırım almış olmak
  • Profesyonel bir şirket web sitesine sahip olmak
  • Başvuruyu yapan kişinin mutlaka şirket adına kayıtlı alan adı ile bir e-posta adresine sahip olması

Seçilen 8 sekiz finalist, LendIt USA konferansının tamamına katılmak için tümüyle ücretsiz bilet, PitchIt’a seyahat için 1.000 dolar destek ve girişim alanında masa kurmak için yüzde 50 indirim alacak.

Konuyla alakalı daha fazla bilgi için PitchIt sayfalarına göz atabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avustralya, kripto para borsasını denetleyecek
Bitcoin
112 görüntüleme
Bitcoin
112 görüntüleme

Avustralya, kripto para borsasını denetleyecek

Erhan Kahraman - 20 Ağustos 2017

Avustralya hükümeti, sanal para birimlerinin ülke içindeki alım-satımını denetleyecek yeni yasal düzenlemelerini açıkladı. Ülke genelinde kara para aklama ve terör…

BSH Venture Forum, ev içi inovasyonun haritasını çıkaracak
Haber
157 görüntüleme
Haber
157 görüntüleme

BSH Venture Forum, ev içi inovasyonun haritasını çıkaracak

Erhan Kahraman - 19 Ağustos 2017

Ev ve mutfak teknolojilerinde, bağlantılı ürünler alanında değer üreten girişimler, BSH Venture Forum için kayıt yaptırabiliyor. BSH Home Appliances Group…

Paytm ve Amazon, Hindistan için ödeme projesi geliştiriyor
FinTech
134 görüntüleme
FinTech
134 görüntüleme

Paytm ve Amazon, Hindistan için ödeme projesi geliştiriyor

Erhan Kahraman - 18 Ağustos 2017

Ödeme sistemleri firması Paytm ve e-ticaret devi Amazon, kalabalık nüfusuyla dünya ticaretini şekillendiren Hindistan’a özel ödeme sistemleri projeleri geliştiriyor. Gerek…