Rusya’nın en büyük Blockchain konferansı gerçekleşti

28 Nisan 2017
322 Görüntüleme

Rusya’nın başkenti Moskova’da 19 Nisan’da tarihinde ülkenin en büyük Blockchain ve Bitcoin konferansı gerçekleştirildi.

Rusyan’ın “Blockchain & Bitcoin” adındaki alanındaki en büyük konferansı beşinci kez Moskova’da gerçekleştirildi. Organizatörlere göre, bu kavramlar BT kapsamının çok ötesine geçti. Günümüz iş dünyası ve toplum için Blockchain ve Bitcoin bir bütün ideoloji ve dev bir gelişim alanı.

Moskova merkezli Digital October şirketi tarafından düzenlenen konferans aralarında Avrupa, Amerika ve Afrika’daki uygulayıcılar ve teorisyenlerin bulunduğu 750 ziyaretçi ve 30 konuşmacıya ev sahipliği yaptı.

Konferans esnasında öne çıkan konu endüstrinin son dört yılda önemli ilerleme kaydetmesi ve Bitcoin piyasa büyüklüğünün 17 milyar dolara ulaşması ile yeni projelerin sayısı katlanarak artmasıydı.

Blockchain & Bitcoin Konferansı’nın sunumları sektör tarafından tanınan uzmanlar tarafından yapıldı: Aktif girişimci Michael Chobanian, Eyalet Komisyonu Çalışma Grubunun Başkanı Elina Sidorenko, NRU temsilcisi Marina Guryeva, Blockchain evangelistleri Dmitry Starodubcev ve Konstantin Goldstein, geliştirici Airalab Sergey Lonshakov’da katılımcılar arasında yer aldı.

Güzel bir sürpriz, ünlü endüstri konuşmacılarının katılımıyla gerçekleşti: BitFury kurucusu Valery Vavilov, mühendis Zcash Ariel Gabizon ve Hyperledger Fabric projesinden Duncan Johnston-Watt gibi isimler konferansta önemli bilgiler paylaştı.

Panel tartışması sırasında dile getirilen ana fikir; yasaların teknolojideki gelişmeleri sınırlamaması gerektiğiydi. Blockchain tabanlı ürünlerin yasal çerçeveye dahil edilmesi gerektiği halde, Blockchain’in kendisinin yasal baskılardan uzak durması gerektiği belirtildi.

Blockchain tarafında ise somut örnekler ödeme çözümleri geliştiricileri, oy verme sistemleri, tanımlama yöntemleri ve yapay zeka ile etkileşim için çözümler sunuldu. Konferansın konukları, banka hesabı olmayan kişiler için mobil bankacılık projesini ve gelişmekte olan pazarlarda bu gibi çözümlerin yöntemlerini öğrendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi
FinTech
68 görüntüleme
FinTech
68 görüntüleme

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

4.500'den fazla FinTech girişimi ve şirketinin bilgilerine ulaşmak ister misiniz? Detayları aşağıda bulabilirsiniz. FinTech ekosisteminde faaliyet gösteren, küresel çapta, girişim ve…

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir
BlockChain
59 görüntüleme
BlockChain
59 görüntüleme

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre yatırım fonlarında kullanılacak Blockchain teknolojileri sayesinde sektör her sene 2,5 milyar dolar tasarruf sağlayabilir. 22…

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru
Haber
88 görüntüleme
Haber
88 görüntüleme

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan e-irsaliye tebliğine ilişkin en çok merak edilen 10 sorunun cevabını Protel veriyor. Vergi mükelleflerinin 1…