İrlanda’dan FinTech girişimlerine 500 bin Euro fon

4 Temmuz 2017
498 Görüntüleme

Enterprise Ireland, dünyanın dört bir yanından FinTech girişimlerini ülkeye çekmek için 500 bin Euro FinTech fonu oluşturdu.

Dünya genelinde şirketleri İrlanda’ya çekme göreviyle çalışan devlet organı Enterprise Ireland, ülkede ofis açacak 10 yabancı FinTech girişimine toplam 500 bin Euro fon sağlamaya hazır. Yıllık program için seçilecek erken aşamadaki FinTech girişimleri, 50 bin Euro yatırım desteğinin yanı sıra iş geliştirme konusunda da “yüksek düzeyde” destek görecek. Yatırımı karşılayacak olan fonun yine hükümete bağlı FinTech Competitive Start Fund (CSF) olacağı açıklandı.

Program sayesinde dünyanın dört bir yanında ödeme sistemleri, RegTech, güvenlik ve InsurTech gibi alanlarda yenilikçi bankacılık teknolojileri geliştiren girişimcileri destekleyeceklerini söyleyen Enterprise Ireland Yüksek Potansiyelli Girişimler Bölüm Yöneticisi Joe Healy, nakit desteğin yanı sıra her bir girişim için Bank of Ireland inovasyon takımının işbirliği ile kendi iş koluna özel olarak hazırlanan iş geliştirme desteği ve kuluçka alanı sunulacağını kaydetti.

Bank of Ireland İnovasyon Direktörü David Tighe ise seçilen yüksek potansiyelli girişimlere kendi kuluçka merkezinin kapılarını açacaklarını belirtti ve ekledi: “Onlara sağlayacağımız masanın yanı sıra, ihtiyaca özgü mentorluk ve kendi ekiplerimizden inovasyon konusunda destek sunacağız.”

Değerlendirmeye girmek isteyen girişimlerin, yazılı online başvurunun yanı sıra bir de online video sunum yapmaları gerekiyor. Başarılı girişimlerin ise değerlendirme sonrasında İrlanda’ya taşınmaları bekleniyor. İrlanda’da yaşamak ve çalışmak için ihtiyaç duyulan vize gibi işlemlerin Enterprise Ireland tarafından destekleneceği programa başvuruların 5 Temmuz Çarşamba gününe kadar tamamlanması gerekiyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor
FinTech
25 görüntüleme
FinTech
25 görüntüleme

Alipay, 2018 yılında 20 Avrupa ülkesine açılıyor

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

Çin vatandaşlarının dünyayı gezerken zorluk çekmemeleri için nakitsiz bir ödeme yöntemi olarak yurt dışında da hizmet veren Alipay, 2018 yılında…

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?
Bankacılık
40 görüntüleme
Bankacılık
40 görüntüleme

Bankacılık dijitale dönüyor, peki ya şubeler?

Erhan Kahraman - 18 Haziran 2018

FinTech dönüşümü bankaların müşteriye sundukları geleneksel kanalların da köklü biçimde dönüşmesine neden oluyor. Which? tarafından yapılan araştırmaya göre, Birleşik Krallık'ta…

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Örnekli anlatım: FinTech sektörü ekonomileri nasıl büyütüyor?

Melih Çelik - 18 Haziran 2018

Oxford Economics’in Funding Circle özelinde yaptığı bir araştırma, FinTech sektörünün ekonomik gelişime olan katkısını net bir şekilde ortaya koydu. FinTech’in…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.