Goldman Sachs’ın Blockchain sayfası göz kamaştırıyor

18 Temmuz 2017
1261 Görüntüleme

Giderek tanınan ve yaygınlaşan Blockchain teknolojisini tanıtmak için Goldman Sachs web teknolojilerini kullanarak çok çekici bir sunum tasarladı.

Goldman Sachs, Blockchain teknolojisini tanıtmak için hazırladığı sayfada bu teknolojiyi beş farklı bölümde örnekler eşliğinde ziyaretçilerine sunuyor.

Birinci bölümde dijital para birimi Bitcoin’in bir parçası olan Blockchain detaylı bir biçimde tanımlanıyor. Geniş bir uygulama yelpazesi sunan Blockchain aynı zamanda kişiden kişiye ödeme hizmetleri gibi yapılar için de kullanılabileceği pek çok alanda kullanılabileceğine dikkat çekiliyor.

İkinci bölümde ise Blockchain teknolojisinde verilerin bloklar halinde nasıl sıralandığı ve bu verilerin birbirine bağlanarak güvenli bir şekilde nasıl çalıştığı anlatılıyor.

Üçüncü bölümde potansiyeli oldukça büyük olan Blockchain’in günlük hayatta güven yaratarak nasıl kullanabileceğine değiniliyor.

Dördüncü bölümde Blockchain’in bir hayal değil şu anda çalışan bir teknoloji olduğu ama bu teknolojinin hala erken safhalarda bulunduğu ve geniş kitleler tarafından benimsenmeden önce Blockchain’in aşması gereken engeller bulunduğu teker teker açıklanıyor.

Beşinci ve son bölümde Blockchain’in bütün işletmeler, devletler, organizasyonlar ve kişilerin birlikte çalışması halinde bütün sanal işlemleri kolay ve güvenli hale getiren ve para hareketlerini basitleştiren devrimsel nitelikte olabileceği anlatılıyor.

Goldman Sachs tarafından hazırlanan bu yüksek web teknolojisi içeren sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Gelecekte Blockchain benzeri çalışmalar artarak devam edecek. Türkiye’de bu tür gelişmeler hazır ve donanımlı olmak için Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından hazırlanan ve alanında yazılan ilk Türkçe kitap olma niteliğine sahip “Blockchain 101” şu anda en temel başvuru kaynağı olma statüsünü koruyor.

Bankalararası Kart Merkezi tarafından sunulan Blockchain 101 kitabını indirmek için yapmanız gereken tek şey ilgili sayfayı ziyaret etmek ve BKM Express uygulaması ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na 1 TL tutarında bağış yaparak PDF formatındaki dijital versiyonu indirmek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tokyo FinTech hızlandırıcı programı için yeni dönem başvuruları başladı
FinTech
65 görüntüleme
FinTech
65 görüntüleme

Tokyo FinTech hızlandırıcı programı için yeni dönem başvuruları başladı

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

Tokyo Metropolü Hükümeti kurduğu yeni hızlandırıcı programına katılmak isteyen FinTech girişimlerine çağrıda bulundu. FinTech rekabetinde geride kalmak istemeyen Tokyo Metropolü…

Kabbage ödeme teknolojileri pazarına giriyor
FinTech
77 görüntüleme
FinTech
77 görüntüleme

Kabbage ödeme teknolojileri pazarına giriyor

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

Online kredi sağlayan FinTech girişimi Kabbage, 2018 yılı bitmeden önce ödeme teknolojileri pazarına girmeyi hedefliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler…

New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham
FinTech
55 görüntüleme
FinTech
55 görüntüleme

New York Borsası’nın ilk kadın lideri: Stacey Cunningham

Erhan Kahraman - 23 Mayıs 2018

New York Borsası'nda operasyonlardan sorumlu başkan yardımcısı (COO) olarak çalışan Stacey Cunningham'ın, Thomas Farley sonrasında başkan olarak atanacağı açıklandı. New…

Bir Yorum Yazın