Goldman Sachs’ın Blockchain sayfası göz kamaştırıyor

18 Temmuz 2017
1144 Görüntüleme

Giderek tanınan ve yaygınlaşan Blockchain teknolojisini tanıtmak için Goldman Sachs web teknolojilerini kullanarak çok çekici bir sunum tasarladı.

Goldman Sachs, Blockchain teknolojisini tanıtmak için hazırladığı sayfada bu teknolojiyi beş farklı bölümde örnekler eşliğinde ziyaretçilerine sunuyor.

Birinci bölümde dijital para birimi Bitcoin’in bir parçası olan Blockchain detaylı bir biçimde tanımlanıyor. Geniş bir uygulama yelpazesi sunan Blockchain aynı zamanda kişiden kişiye ödeme hizmetleri gibi yapılar için de kullanılabileceği pek çok alanda kullanılabileceğine dikkat çekiliyor.

İkinci bölümde ise Blockchain teknolojisinde verilerin bloklar halinde nasıl sıralandığı ve bu verilerin birbirine bağlanarak güvenli bir şekilde nasıl çalıştığı anlatılıyor.

Üçüncü bölümde potansiyeli oldukça büyük olan Blockchain’in günlük hayatta güven yaratarak nasıl kullanabileceğine değiniliyor.

Dördüncü bölümde Blockchain’in bir hayal değil şu anda çalışan bir teknoloji olduğu ama bu teknolojinin hala erken safhalarda bulunduğu ve geniş kitleler tarafından benimsenmeden önce Blockchain’in aşması gereken engeller bulunduğu teker teker açıklanıyor.

Beşinci ve son bölümde Blockchain’in bütün işletmeler, devletler, organizasyonlar ve kişilerin birlikte çalışması halinde bütün sanal işlemleri kolay ve güvenli hale getiren ve para hareketlerini basitleştiren devrimsel nitelikte olabileceği anlatılıyor.

Goldman Sachs tarafından hazırlanan bu yüksek web teknolojisi içeren sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

Gelecekte Blockchain benzeri çalışmalar artarak devam edecek. Türkiye’de bu tür gelişmeler hazır ve donanımlı olmak için Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından hazırlanan ve alanında yazılan ilk Türkçe kitap olma niteliğine sahip “Blockchain 101” şu anda en temel başvuru kaynağı olma statüsünü koruyor.

Bankalararası Kart Merkezi tarafından sunulan Blockchain 101 kitabını indirmek için yapmanız gereken tek şey ilgili sayfayı ziyaret etmek ve BKM Express uygulaması ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na 1 TL tutarında bağış yaparak PDF formatındaki dijital versiyonu indirmek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi
FinTech
68 görüntüleme
FinTech
68 görüntüleme

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

4.500'den fazla FinTech girişimi ve şirketinin bilgilerine ulaşmak ister misiniz? Detayları aşağıda bulabilirsiniz. FinTech ekosisteminde faaliyet gösteren, küresel çapta, girişim ve…

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir
BlockChain
59 görüntüleme
BlockChain
59 görüntüleme

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre yatırım fonlarında kullanılacak Blockchain teknolojileri sayesinde sektör her sene 2,5 milyar dolar tasarruf sağlayabilir. 22…

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru
Haber
88 görüntüleme
Haber
88 görüntüleme

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan e-irsaliye tebliğine ilişkin en çok merak edilen 10 sorunun cevabını Protel veriyor. Vergi mükelleflerinin 1…

Bir Yorum Yazın