TransferWise ve Apple Pay güçlerini birleştirdi

29 Temmuz 2017
395 Görüntüleme

İngiliz FinTech TransferWise, uluslararası para transferleri yapan kullanıcılarına Apple Pay ile ödeme yapma imkanı sunmaya başlıyor.

TransferWise, uluslararası para transfer sistemlerine getirdiği yıkıcı yeniliklerle biliniyor. Farklı ülkelerde yer alan iş ortakları aracılığıyla parayı aslında yerel olarak sunan FinTech girişimi, böylece çok daha hızlı ve düşük masraflı uluslararası para transferi sağlıyor. Yakın zamanda iPhone ve iPad aygıtları için bir güncelleme getiren TransferWise, uluslararası para transferlerini Apple Pay mobil cüzdan servisiyle gerçekleştirme özelliği getirdi.

Bu güncellemeyle birlikte ABD Doları yüklü Apple Pay cüzdanlar uluslararası transferlerde kullanılabilecek. Şimdilik ABD ile başlayan Apple Pay desteğinin yıl boyunca Avustralya, Fransa, İspanya, İrlanda ve İtalya’ya genişletileceği açıklandı.

ABD’li Apple kullanıcıları için bu gelişme, genellikle yüksek masraf kesilen ve günler sürebilen geleneksel uluslararası para transferi yöntemlerine çok daha hızlı ve uygun maliyetli bir alternatife kavuşmak demek oluyor. TransferWise ise bir sonraki adımda Apple Pay’in popüler olmadığı coğrafyalarda güçlü yerel iş ortakları arıyor.

Şirket hali hazırda Çin’de Union Pay üzerinden Yuan transferi olanağı sunuyor ve ülkenin en popüler sohbet servisi WeChat ile de yakın zamanda entegrasyon kurmayı planlıyor. Pazar değeri 1 milyar doların üzerinde olan “unicorn” TransferWise, global ölçekte büyüme hedeflerinde hem geleneksel hem de yeni nesil dijital bankalarla ortaklıklar kurmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
20 görüntüleme
BlockChain
20 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Röportaj
66 görüntüleme

Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri: Mehmet Sezgin, myGini

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, myGini Kurucusu Mehmet Sezgin ile şirketin ABD, San Francisco ofisinden keyifli bir…

Bir Yorum Yazın