TransferWise ve Apple Pay güçlerini birleştirdi

29 Temmuz 2017
487 Görüntüleme

İngiliz FinTech TransferWise, uluslararası para transferleri yapan kullanıcılarına Apple Pay ile ödeme yapma imkanı sunmaya başlıyor.

TransferWise, uluslararası para transfer sistemlerine getirdiği yıkıcı yeniliklerle biliniyor. Farklı ülkelerde yer alan iş ortakları aracılığıyla parayı aslında yerel olarak sunan FinTech girişimi, böylece çok daha hızlı ve düşük masraflı uluslararası para transferi sağlıyor. Yakın zamanda iPhone ve iPad aygıtları için bir güncelleme getiren TransferWise, uluslararası para transferlerini Apple Pay mobil cüzdan servisiyle gerçekleştirme özelliği getirdi.

Bu güncellemeyle birlikte ABD Doları yüklü Apple Pay cüzdanlar uluslararası transferlerde kullanılabilecek. Şimdilik ABD ile başlayan Apple Pay desteğinin yıl boyunca Avustralya, Fransa, İspanya, İrlanda ve İtalya’ya genişletileceği açıklandı.

ABD’li Apple kullanıcıları için bu gelişme, genellikle yüksek masraf kesilen ve günler sürebilen geleneksel uluslararası para transferi yöntemlerine çok daha hızlı ve uygun maliyetli bir alternatife kavuşmak demek oluyor. TransferWise ise bir sonraki adımda Apple Pay’in popüler olmadığı coğrafyalarda güçlü yerel iş ortakları arıyor.

Şirket hali hazırda Çin’de Union Pay üzerinden Yuan transferi olanağı sunuyor ve ülkenin en popüler sohbet servisi WeChat ile de yakın zamanda entegrasyon kurmayı planlıyor. Pazar değeri 1 milyar doların üzerinde olan “unicorn” TransferWise, global ölçekte büyüme hedeflerinde hem geleneksel hem de yeni nesil dijital bankalarla ortaklıklar kurmayı hedefliyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
149 görüntüleme
Bankacılık
149 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
110 görüntüleme
FinTech
110 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
94 görüntüleme
FinTech
94 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın