InsureX’in yeni adı IXledger oldu

29 Ağustos 2017
594 Görüntüleme

Sigortacılık sektöründe Blockchain teknolojisini kullanarak devrimsel bir çözüm sunmak için yola çıkan InsureX adını güncelledi ve Gen Re ile stratejik bir işbirliği açıkladı.

Daha önce InsureX ile alakalı haberlerimizi okuyucularımız ile paylaşmış ve ICO süreci hakkında bilgi vermiştik. Başarılı bir ICO süreci geçiren ve ardından sigortacılık sektörü için sunacağı Blockchain altyapısında kullanılacak IXT Tokenları da bazı altcoin borsalarında işlem görmeye başlayarak hızla yükselen InsureX bir basın bülteni yayınlayarak isimlerini IXledger olarak değiştirdiklerini ve dünyanın lider reasürans şirketi Gen Re ile işbirliği yaptıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada; “IXledger ve Gen Re, birlikte Blockchain ve diğer ileri teknolojileri kullanarak hayat ve sağlık sigortası için çözümler geliştireceklerdir. Gen Re, iXledger Blockchain çözümünü erken aşamada kullanarak finansal yazılım geliştirme ve gelecek nesil pazar alanlarındaki uzmanlıklarından yararlanacakdır” ifadelerine yer verildi.

IXledger’in şu anda Londra merkezli olduğunu vurgulayan bülten şirketin yakın dönemde ABD, Avrupa ve Asya’ya hızla genişlemek için hazırlık yaptığını paylaşıyor.

IXledger CEO’su Ingemar Svensson, “Teknolojinin, toplumlara daha iyi hizmet vermek için verinin ve iletişimin gücünden yararlanabileceği bir döneme girdik. Amacımız hayat ve sağlık sigortası şirketleri için iXledger teknolojisi ile yenilikçi kullanım örnekleri geliştirmek. Bu projeler başlangıçta İngiltere, Avrupa, Asya ve ABD de dahil olmak üzere farklı coğrafyalar üzerine odaklanacaktır” dedi

IXledger, verimliliği artırma ve veri gizliliği sağlamak için potansiyel bulunan blok zincir teknolojisine dayanan yenilikçi sigorta çözümleri sunar.

Gen Re, 13 milyar dolarlık sermaye ve yaklaşık 5,6 milyar dolarlık prim hacmi ile reasürans piyasalarında küresel bir ofis ağıyla dünyanın önde gelen reasürörlerinden birisi bu noktada bu stratejik işbirliği InsureX’in, yeni adıyla IXledger’in, büyüme hızını artıracak bir fonksiyon gösterebilir.

İsim değişikliği neden yapılıyor?

Şirket yaptığı açıklamada InsureX adını neden değiştirdiklerini deaçıkladı;
InsureX, yeni nesil veriye dayalı zengin sigorta çözümleri ve pazaryerlerini güçlendirmek için kurulmuş bir Blockchain teknoloji şirketidir. Sanayi yöneticileri ile görüştüğümüzde, InsureX adının yeni iş modelleri sağlayan bir ekosistem yaratmak için devrimsel Blockchain teknolojisini yeterince yansıtmadığını anladık. Yeni isim, iXedger belirsizlik ve karışıklığı ortadan kaldıracak.

IXledger, sezgisel olarak sigorta için bir Blockchain dağıtık defter platformu ve pazar anlamına gelmektedir.
I = sigorta
X = eXchange
ledger = Blockchain dağıtık defter platformu
IXledger = sigorta için devrim niteliğindeki bir Blockchain platformu anlamını ifade etmektedir.

Token değerleri katlandı

InsureX tarafından yapılan bu yeni açıklama Coin piyasaları tarafından da olumlu karşılandı. İlk olarak ICO ile arz edilen ve şu anda iki altcoin borsasında işlem gören IXT Token değeri hızlı bir yükseliş trendine girdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Bankacılık tartışmaları başladı
Bankacılık
32 görüntüleme
Bankacılık
32 görüntüleme

Açık Bankacılık tartışmaları başladı

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan, Açık Bankacılık (Open Banking) ile alakalı Birleşik Krallık'ta bankaların konuya bakışını ortaya koyan bir…

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
73 görüntüleme
Bitcoin
73 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Bir Yorum Yazın