FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan oldu

5 Eylül 2017
960 Görüntüleme

FinTech İstanbul bundan böyle FinTech dünyasının kalbi Londra’daki faaliyetlerine finans sektörünün deneyimli ismi Aylin Alkan ile devam edecek.

FinTech alanında en güncel gelişmelerin yaşandığı ve sektörün kalbinin attığı Londra’da yerini alan FinTech İstanbul’un gerçekleştirdiği faaliyetler ve iş birliği ağı, Birleşik Krallık’ta Aylin Alkan tarafından temsil edilecek. Symrna Capital LTD’in Londra ortağı ve İngiltere merkezli UKbasecamp’in FinTech mentoru olarak çalışan Alkan, piyasalar, perakende bankacılık, fon yönetimi, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi alanlarında 22 yılı aşkın deneyime sahip.

FinTech İstanbul iş ağında olup Birleşik Krallık’ta faaliyete geçmek isteyen şirketlerin kurulum, ofis temini, iş geliştirme ve diğer danışmanlık ihtiyaçlarına yanıt verecek olan FinTech İstanbul Londra merkezinde ayrıca FinTech şirketleri için hızlandırma programları da hazırlanacak.

Birleşik Krallık’ta hızla yükselen FinTech ekosisteminin önemli oyuncularıyla FinTech İstanbul platformu arasındaki sinerjinin artırılması için çalışacağını belirten Aylin Alkan, iki ülke arasında düzenlenecek eğitim, seminer, konferans gibi organizasyonlarda aktif rol alacak.

Türkiye’de son 15 yıl uluslararası bir bankada varlık yönetimi alanında iş geliştirme, satış ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak çalışan Aylin Alkan, Türk bankacılık sektöründe kamu ve özel sektör ile çalışıp, melek yatırımcı konseptini yaratan ilk ve tek projenin lideri oldu. Türkiye’de “iş melekleri ortak yatırım fonu’ kurmak için çalışan ilk gruba liderlik eden Alkan, TEB melek yatırımcı kulübünün akredite üyesidir. Evli ve iki çocuk annesi olan Aylin Alkan, Londra’da yaşıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

33 bin nüfusla dünya Blockchain liderliğine aday
Blockchain
41 görüntüleme
Blockchain
41 görüntüleme

33 bin nüfusla dünya Blockchain liderliğine aday

Melih Çelik - 24 Nisan 2018

Dünyanın hem yüzölçümü hem de nüfus olarak en küçük ülkelerinden San Marino, ülkeyi Blockchain merkezi haline getirecek bir proje başlattı.…

Danimarka’da öğrenciler ‘damardan’ ödeme yapmaya başladı
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

Danimarka’da öğrenciler ‘damardan’ ödeme yapmaya başladı

Melih Çelik - 24 Nisan 2018

Biyometrik güvenlik sistemlerinin ödeme sistemlerindeki yeri her geçen gün artıyor. Son örnek Danimarka’dan… Parmak izi okuyuculu sistemler cep telefonunuzu şifrelemekten…

İran kripto para kullanımını yasakladı
Bitcoin
135 görüntüleme
Bitcoin
135 görüntüleme

İran kripto para kullanımını yasakladı

Melih Çelik - 23 Nisan 2018

İran Merkez Bankası, yaptığı açıklamayla ülkede Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanımını yasakladığını duyurdu. Kripto paralara yasak getiren ülkeler arasında…

Bir Yorum Yazın