FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan oldu

5 Eylül 2017
754 Görüntüleme

FinTech İstanbul bundan böyle FinTech dünyasının kalbi Londra’daki faaliyetlerine finans sektörünün deneyimli ismi Aylin Alkan ile devam edecek.

FinTech alanında en güncel gelişmelerin yaşandığı ve sektörün kalbinin attığı Londra’da yerini alan FinTech İstanbul’un gerçekleştirdiği faaliyetler ve iş birliği ağı, Birleşik Krallık’ta Aylin Alkan tarafından temsil edilecek. Symrna Capital LTD’in Londra ortağı ve İngiltere merkezli UKbasecamp’in FinTech mentoru olarak çalışan Alkan, piyasalar, perakende bankacılık, fon yönetimi, yatırım bankacılığı ve varlık yönetimi alanlarında 22 yılı aşkın deneyime sahip.

FinTech İstanbul iş ağında olup Birleşik Krallık’ta faaliyete geçmek isteyen şirketlerin kurulum, ofis temini, iş geliştirme ve diğer danışmanlık ihtiyaçlarına yanıt verecek olan FinTech İstanbul Londra merkezinde ayrıca FinTech şirketleri için hızlandırma programları da hazırlanacak.

Birleşik Krallık’ta hızla yükselen FinTech ekosisteminin önemli oyuncularıyla FinTech İstanbul platformu arasındaki sinerjinin artırılması için çalışacağını belirten Aylin Alkan, iki ülke arasında düzenlenecek eğitim, seminer, konferans gibi organizasyonlarda aktif rol alacak.

Türkiye’de son 15 yıl uluslararası bir bankada varlık yönetimi alanında iş geliştirme, satış ve pazarlamadan sorumlu direktör olarak çalışan Aylin Alkan, Türk bankacılık sektöründe kamu ve özel sektör ile çalışıp, melek yatırımcı konseptini yaratan ilk ve tek projenin lideri oldu. Türkiye’de “iş melekleri ortak yatırım fonu’ kurmak için çalışan ilk gruba liderlik eden Alkan, TEB melek yatırımcı kulübünün akredite üyesidir. Evli ve iki çocuk annesi olan Aylin Alkan, Londra’da yaşıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak
Bitcoin
121 görüntüleme
Bitcoin
121 görüntüleme

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak

Ahmet Usta - 21 Ocak 2018

Sundukları hızlı değer getirisi sebebiyle yüksek riskleri de bünyesinde barındıran kriptoparalar için tartışmalar ve görüşler devam ediyor. CNBC'nin yayınladığı bir…

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek
Bankacılık
128 görüntüleme
Bankacılık
128 görüntüleme

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Geleneksel bankacılık sisitemi FinTech'ler ile işbirliğini öğrendi ancak TechFin'lere karşı güçlü bir stratejiye ihtiyacı var. Finansal Teknoloji (FinTech) firmaları ve girişimleri…

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor
FinTech
112 görüntüleme
FinTech
112 görüntüleme

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Çin'in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor. Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin'de büyük paya sahip…

Bir Yorum Yazın