Ripple operayonlarını Hindistan’a genişletiyor

12 Eylül 2017
125 Görüntüleme

Küresel para transferlerini kolaylaştırmak için yola çıkan Blockchain teknoloji şirketi Ripple, Mumbai’deki ilk ofisini açtığını duyurdu.

Swift ve benzeri küresel ödeme çözümlerine alternatif olarak hizmet vermek amacıyla yola çıkan Ripple Hindistan’da ilk ofisini açmakla birlikte, büyüyen müşteri tabanına daha iyi hizmet verebilmek için dünya çapında yeni ofisler açılacağının sinyalini de verdi. Ripple’in hali hazırda Avustralya, Japonya ve İngiltere’de ofisleri bulunuyor.

EconoTimes‘ın haberine göre Ripple’ın Hindistan’a açılması ülkenin Blockchain teknolojisine adapte olma hızına da doğrudan etki edecek. 2017’nin başlarında Hindistan Merkez Bankası’nın da katkılarıyla düzenleyiciler, bankalar ve finansal kurumları Blockchain uygulamalarını keşfetmek üzere çalışmalarını başlatmışlardı. Öte yandan Hindistan’daki Telangana ve Andhra Pradesh gibi eyaletler Blockchain teknolojisini e-devlet uygulamalarına getirmeyi planlıyor.

Yapılan resmi açıklamaya göre Ripple’ın Hindistan’daki ofisine ülke müdürü olarak Navin Gupta getirildi. Kendisinin daha önce HSBC, Citibank gibi şirketlerde ürün yönetimi ve küresel strateji gibi pozisyonlarda tecrübesi bulunuyor.

Açıklamada Hindistan’ın kendisini küresel bir ekonomiye dönüştürdüğü ve ödeme sistemlerinde lider bir pozisyona doğru ilerlediğini belirtiliyor. Ripple, Navin’in önderliğindeki yeni ofisle birlikte mevcut müşterilerin arasında hızla yaygınlaşan temassız ödemelere yönelik talepleri daha hızlı karşılamayı hedefliyor.

Kaynak: Ödeme Teknolojileri

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech
153 görüntüleme

Video Röportaj: David Palmer – EDB BAHRAIN

Ahmet Usta - 22 Eylül 2017

Albaraka Türk Girişim Hızlandırma Programı Albaraka Garaj çatısı altında gerçekleşen uluslararası etkinlikte, Bahreyn Ekonomik Gelişim Kurulu, Finansal Servisler İş Geliştirme…

Finans Dünyası Kabuk Değiştiriyor!
Bankacılık
206 görüntüleme
Bankacılık
206 görüntüleme

Finans Dünyası Kabuk Değiştiriyor!

Ahmet Usta - 22 Eylül 2017

Girişim ve yatırım dünyasını yakından takip eden ve bu alanda Türkiye'deki tek analitik veri servisi startups.watch'un kurucusu Serkan Ünsal Milliyet…

Almanya Merkez Bankası’nın Blockchain’e tavrı belirsiz
BlockChain
154 görüntüleme
BlockChain
154 görüntüleme

Almanya Merkez Bankası’nın Blockchain’e tavrı belirsiz

Erhan Kahraman - 22 Eylül 2017

Almanya Merkez Bankası; ödemeler, güvenli anlaşmalar ve benzeri konularda dağıtılmış defter teknolojisinin (Distributed Ledger Technology - DLT) kullanılmasına dair hazırladığı…

Bir Yorum Yazın