Pineapple Payments 35 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2017
335 Görüntüleme

Omni-channel ödeme sistemleri çözümü sunan Pineapple Payments, Providence Strategic Growth (PSG) tarafından 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Fortune 500 listesine girmeyi başarmış önemli FinTech startup’larından biri olan Pineapple Payments, gerek işletme gerekse müşteri düzeyinde pratik ödeme çözümleri sunan bir firma. Fiziksel terminaller üzerinden yapılan ödemelerden, kullanıcıdan kullanıcıya (P2P) ödeme sistemlerine de destek veren Pineapple, aynı zamanda SaaS, e-ticaret ve kurumsal çözümler de sunuyor. Üçüncü parti yazılım geliştiricilerine sağladığı API sisteminin sunduğu tokenizasyon ve şifreleme özellikleri de firmanın öne çıkan teknolojileri arasında yer alıyor.

FinTech sektöründe pek çok çözümü tek bir pakette birleştiren Pineapple, yakaladığı başarıyı Providence Strategic Growth tarafından gelen yatırımla perçinlemeyi planlıyor. Pineapple Payments CEO’su Brian P. Shanahan, elde ettikleri yatırımın şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanacaklarını belirtti.

Bank Innovation sitesinde yer alan haberde, Shanahan’ın şu sözlerine yer verildi:

“PSG, entegre ödeme çözümleri ve işlem süreçlerinde kanıtlanmış uzmanlığı sayesinde Pineapple için mantıklı bir ortak durumunda. Şu anda 30 bin tüccara hizmet veren ve yılda 11 milyar dolar işlem yapan bir organizasyona sahibiz. Bu anlaşmamız, Pineapple olarak işletme sahiplerine yönelik ödeme deneyimini geliştirecek hizmetler sunmamıza yardımcı olacak. Sektördeki en iyi teknoloji ve ürün tekliflerini kullanmamıza yardımcı olacaklarına inanıyoruz. Gelecek çok parlak.”

NewsCenter’ın belirttiğine göre, Rhode Island merkezli özel sermaye şirketi Providence Equity Partners’ın alt kuruluşu olan PSG, 50 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hindistan mobil ödeme artışında dünyanın en hızlısı
FinTech
106 görüntüleme
FinTech
106 görüntüleme

Hindistan mobil ödeme artışında dünyanın en hızlısı

Melih Çelik - 16 Ocak 2018

Mobil ödeme alanını yakından takip edenler, bu alanda Çin’in açık ara lider olduğunun farkındadır. Ancak bu liderlik sanıldığı kadar sağlam…

Visa yeni biyometrik kartını test ediyor
Bankacılık
102 görüntüleme
Bankacılık
102 görüntüleme

Visa yeni biyometrik kartını test ediyor

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

Küresel ödeme şeması Visa geliştirdiği yeni bir biyometrik kontrollü kartını Mountain America Credit Union and Bank of Cyprus ile test etmeye…

BKM Express, 2017’nin lider FinTech Girişimi seçildi
FinTech
117 görüntüleme
FinTech
117 görüntüleme

BKM Express, 2017’nin lider FinTech Girişimi seçildi

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

Her sene düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Webrazzi Ödüllerinde 2017'nin en iyi FinTech girişimi ödülünü BKM Express kazandı. Webrazzi…

Bir Yorum Yazın