Pineapple Payments 35 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2017
268 Görüntüleme

Omni-channel ödeme sistemleri çözümü sunan Pineapple Payments, Providence Strategic Growth (PSG) tarafından 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Fortune 500 listesine girmeyi başarmış önemli FinTech startup’larından biri olan Pineapple Payments, gerek işletme gerekse müşteri düzeyinde pratik ödeme çözümleri sunan bir firma. Fiziksel terminaller üzerinden yapılan ödemelerden, kullanıcıdan kullanıcıya (P2P) ödeme sistemlerine de destek veren Pineapple, aynı zamanda SaaS, e-ticaret ve kurumsal çözümler de sunuyor. Üçüncü parti yazılım geliştiricilerine sağladığı API sisteminin sunduğu tokenizasyon ve şifreleme özellikleri de firmanın öne çıkan teknolojileri arasında yer alıyor.

FinTech sektöründe pek çok çözümü tek bir pakette birleştiren Pineapple, yakaladığı başarıyı Providence Strategic Growth tarafından gelen yatırımla perçinlemeyi planlıyor. Pineapple Payments CEO’su Brian P. Shanahan, elde ettikleri yatırımın şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanacaklarını belirtti.

Bank Innovation sitesinde yer alan haberde, Shanahan’ın şu sözlerine yer verildi:

“PSG, entegre ödeme çözümleri ve işlem süreçlerinde kanıtlanmış uzmanlığı sayesinde Pineapple için mantıklı bir ortak durumunda. Şu anda 30 bin tüccara hizmet veren ve yılda 11 milyar dolar işlem yapan bir organizasyona sahibiz. Bu anlaşmamız, Pineapple olarak işletme sahiplerine yönelik ödeme deneyimini geliştirecek hizmetler sunmamıza yardımcı olacak. Sektördeki en iyi teknoloji ve ürün tekliflerini kullanmamıza yardımcı olacaklarına inanıyoruz. Gelecek çok parlak.”

NewsCenter’ın belirttiğine göre, Rhode Island merkezli özel sermaye şirketi Providence Equity Partners’ın alt kuruluşu olan PSG, 50 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
57 görüntüleme
Bankacılık
57 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
223 görüntüleme
Bitcoin
223 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
160 görüntüleme
Haber
160 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın