Pineapple Payments 35 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2017
201 Görüntüleme

Omni-channel ödeme sistemleri çözümü sunan Pineapple Payments, Providence Strategic Growth (PSG) tarafından 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Fortune 500 listesine girmeyi başarmış önemli FinTech startup’larından biri olan Pineapple Payments, gerek işletme gerekse müşteri düzeyinde pratik ödeme çözümleri sunan bir firma. Fiziksel terminaller üzerinden yapılan ödemelerden, kullanıcıdan kullanıcıya (P2P) ödeme sistemlerine de destek veren Pineapple, aynı zamanda SaaS, e-ticaret ve kurumsal çözümler de sunuyor. Üçüncü parti yazılım geliştiricilerine sağladığı API sisteminin sunduğu tokenizasyon ve şifreleme özellikleri de firmanın öne çıkan teknolojileri arasında yer alıyor.

FinTech sektöründe pek çok çözümü tek bir pakette birleştiren Pineapple, yakaladığı başarıyı Providence Strategic Growth tarafından gelen yatırımla perçinlemeyi planlıyor. Pineapple Payments CEO’su Brian P. Shanahan, elde ettikleri yatırımın şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanacaklarını belirtti.

Bank Innovation sitesinde yer alan haberde, Shanahan’ın şu sözlerine yer verildi:

“PSG, entegre ödeme çözümleri ve işlem süreçlerinde kanıtlanmış uzmanlığı sayesinde Pineapple için mantıklı bir ortak durumunda. Şu anda 30 bin tüccara hizmet veren ve yılda 11 milyar dolar işlem yapan bir organizasyona sahibiz. Bu anlaşmamız, Pineapple olarak işletme sahiplerine yönelik ödeme deneyimini geliştirecek hizmetler sunmamıza yardımcı olacak. Sektördeki en iyi teknoloji ve ürün tekliflerini kullanmamıza yardımcı olacaklarına inanıyoruz. Gelecek çok parlak.”

NewsCenter’ın belirttiğine göre, Rhode Island merkezli özel sermaye şirketi Providence Equity Partners’ın alt kuruluşu olan PSG, 50 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech
153 görüntüleme

Video Röportaj: David Palmer – EDB BAHRAIN

Ahmet Usta - 22 Eylül 2017

Albaraka Türk Girişim Hızlandırma Programı Albaraka Garaj çatısı altında gerçekleşen uluslararası etkinlikte, Bahreyn Ekonomik Gelişim Kurulu, Finansal Servisler İş Geliştirme…

Finans Dünyası Kabuk Değiştiriyor!
Bankacılık
206 görüntüleme
Bankacılık
206 görüntüleme

Finans Dünyası Kabuk Değiştiriyor!

Ahmet Usta - 22 Eylül 2017

Girişim ve yatırım dünyasını yakından takip eden ve bu alanda Türkiye'deki tek analitik veri servisi startups.watch'un kurucusu Serkan Ünsal Milliyet…

Almanya Merkez Bankası’nın Blockchain’e tavrı belirsiz
BlockChain
154 görüntüleme
BlockChain
154 görüntüleme

Almanya Merkez Bankası’nın Blockchain’e tavrı belirsiz

Erhan Kahraman - 22 Eylül 2017

Almanya Merkez Bankası; ödemeler, güvenli anlaşmalar ve benzeri konularda dağıtılmış defter teknolojisinin (Distributed Ledger Technology - DLT) kullanılmasına dair hazırladığı…

Bir Yorum Yazın