Pineapple Payments 35 milyon dolar yatırım aldı

13 Eylül 2017
397 Görüntüleme

Omni-channel ödeme sistemleri çözümü sunan Pineapple Payments, Providence Strategic Growth (PSG) tarafından 35 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı.

Fortune 500 listesine girmeyi başarmış önemli FinTech startup’larından biri olan Pineapple Payments, gerek işletme gerekse müşteri düzeyinde pratik ödeme çözümleri sunan bir firma. Fiziksel terminaller üzerinden yapılan ödemelerden, kullanıcıdan kullanıcıya (P2P) ödeme sistemlerine de destek veren Pineapple, aynı zamanda SaaS, e-ticaret ve kurumsal çözümler de sunuyor. Üçüncü parti yazılım geliştiricilerine sağladığı API sisteminin sunduğu tokenizasyon ve şifreleme özellikleri de firmanın öne çıkan teknolojileri arasında yer alıyor.

FinTech sektöründe pek çok çözümü tek bir pakette birleştiren Pineapple, yakaladığı başarıyı Providence Strategic Growth tarafından gelen yatırımla perçinlemeyi planlıyor. Pineapple Payments CEO’su Brian P. Shanahan, elde ettikleri yatırımın şirketin büyümesini hızlandırmak için kullanacaklarını belirtti.

Bank Innovation sitesinde yer alan haberde, Shanahan’ın şu sözlerine yer verildi:

“PSG, entegre ödeme çözümleri ve işlem süreçlerinde kanıtlanmış uzmanlığı sayesinde Pineapple için mantıklı bir ortak durumunda. Şu anda 30 bin tüccara hizmet veren ve yılda 11 milyar dolar işlem yapan bir organizasyona sahibiz. Bu anlaşmamız, Pineapple olarak işletme sahiplerine yönelik ödeme deneyimini geliştirecek hizmetler sunmamıza yardımcı olacak. Sektördeki en iyi teknoloji ve ürün tekliflerini kullanmamıza yardımcı olacaklarına inanıyoruz. Gelecek çok parlak.”

NewsCenter’ın belirttiğine göre, Rhode Island merkezli özel sermaye şirketi Providence Equity Partners’ın alt kuruluşu olan PSG, 50 milyar dolardan fazla varlığa sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
57 görüntüleme
FinTech
57 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın