Capgemini ve Efma, 2017 Dünya Sigorta Raporunu yayınladı

14 Eylül 2017
329 Görüntüleme

Capgemini ve Efma tarafından hazırlanan 2017 Dünya Sigorta Raporu paylaşıldı. Onuncu sayısı hazırlanan rapor, 103 sigorta yöneticisinin ve 21 farklı bölge yer alan 8 binden fazla katılımcının röportajları baz alınarak oluşturuldu.

Sigorta sektörünün büyük bir değişimin eşiğinde olduğunu söyleyen rapor, gelişen teknoloji ile dış pazar dinamiklerinin yanı sıra iç gelir ve işletme modellerini de farklılaştırarak iş yapma şekillerini dönüştürdüğünü vurguluyor. Endüstrinin teknoloji ve yenilik yağmuruna maruz kaldığını söyleyen rapor, sigortacıların yeniliklere nasıl adapte olması gerektiğinin de altını çiziyor. 2017 raporu, sigorta sektörünün teknolojiye adapte olması ve InsurTech oluşumlarına karşı nasıl hamleler yapması gerektiğini de açıklıyor.

Müşterilerin daha kolay etkileşim kurmalarını sağlayan InsurTech çözümlerinin piyasada hakimiyet kuracağını ortaya koyan araştırmada, yeni nesil dijital sigortacılık alternatiflerinin müşterilerin gereksinimlerini kısa yoldan çözdüğü vurgusu da yapılıyor. Mevcut sigorta firmalarının müşterinin gözünde güven, marka ve güvenlik gibi güçlü yönlerini hala koruduğu anlatan satırlarda, InsurTech firmaları ile birlikte çalışmanın her iki taraf için de kazançlı bir hamle olacağının da altı çiziliyor.

Yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti gibi yeni nesil teknolojilerin InsurTech yeteneklerini artırdığını hatırlatan rapor, sayısallaştırma, veri analizi ve analitik gibi konularda sayısız yeniliğin yakın dönemde karşımıza çıkacağını da söylüyor.

Tüm bu faktörlerin detaylı biçimde sayfalara taşındığı, 2017 Dünya Sigorta Raporu’na buraya tıklayarak ulaşabilir, sigorta şirketlerinin kapsamlı bir InsurTech stratejisi geliştirmeleri için nelere ihtiyaç duyduğunu okuyabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Bankacılık tartışmaları başladı
Bankacılık
35 görüntüleme
Bankacılık
35 görüntüleme

Açık Bankacılık tartışmaları başladı

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan, Açık Bankacılık (Open Banking) ile alakalı Birleşik Krallık'ta bankaların konuya bakışını ortaya koyan bir…

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
73 görüntüleme
Bitcoin
73 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Bir Yorum Yazın