Capgemini ve Efma, 2017 Dünya Sigorta Raporunu yayınladı

14 Eylül 2017
226 Görüntüleme

Capgemini ve Efma tarafından hazırlanan 2017 Dünya Sigorta Raporu paylaşıldı. Onuncu sayısı hazırlanan rapor, 103 sigorta yöneticisinin ve 21 farklı bölge yer alan 8 binden fazla katılımcının röportajları baz alınarak oluşturuldu.

Sigorta sektörünün büyük bir değişimin eşiğinde olduğunu söyleyen rapor, gelişen teknoloji ile dış pazar dinamiklerinin yanı sıra iç gelir ve işletme modellerini de farklılaştırarak iş yapma şekillerini dönüştürdüğünü vurguluyor. Endüstrinin teknoloji ve yenilik yağmuruna maruz kaldığını söyleyen rapor, sigortacıların yeniliklere nasıl adapte olması gerektiğinin de altını çiziyor. 2017 raporu, sigorta sektörünün teknolojiye adapte olması ve InsurTech oluşumlarına karşı nasıl hamleler yapması gerektiğini de açıklıyor.

Müşterilerin daha kolay etkileşim kurmalarını sağlayan InsurTech çözümlerinin piyasada hakimiyet kuracağını ortaya koyan araştırmada, yeni nesil dijital sigortacılık alternatiflerinin müşterilerin gereksinimlerini kısa yoldan çözdüğü vurgusu da yapılıyor. Mevcut sigorta firmalarının müşterinin gözünde güven, marka ve güvenlik gibi güçlü yönlerini hala koruduğu anlatan satırlarda, InsurTech firmaları ile birlikte çalışmanın her iki taraf için de kazançlı bir hamle olacağının da altı çiziliyor.

Yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti gibi yeni nesil teknolojilerin InsurTech yeteneklerini artırdığını hatırlatan rapor, sayısallaştırma, veri analizi ve analitik gibi konularda sayısız yeniliğin yakın dönemde karşımıza çıkacağını da söylüyor.

Tüm bu faktörlerin detaylı biçimde sayfalara taşındığı, 2017 Dünya Sigorta Raporu’na buraya tıklayarak ulaşabilir, sigorta şirketlerinin kapsamlı bir InsurTech stratejisi geliştirmeleri için nelere ihtiyaç duyduğunu okuyabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın