Capgemini ve Efma, 2017 Dünya Sigorta Raporunu yayınladı

14 Eylül 2017
389 Görüntüleme

Capgemini ve Efma tarafından hazırlanan 2017 Dünya Sigorta Raporu paylaşıldı. Onuncu sayısı hazırlanan rapor, 103 sigorta yöneticisinin ve 21 farklı bölge yer alan 8 binden fazla katılımcının röportajları baz alınarak oluşturuldu.

Sigorta sektörünün büyük bir değişimin eşiğinde olduğunu söyleyen rapor, gelişen teknoloji ile dış pazar dinamiklerinin yanı sıra iç gelir ve işletme modellerini de farklılaştırarak iş yapma şekillerini dönüştürdüğünü vurguluyor. Endüstrinin teknoloji ve yenilik yağmuruna maruz kaldığını söyleyen rapor, sigortacıların yeniliklere nasıl adapte olması gerektiğinin de altını çiziyor. 2017 raporu, sigorta sektörünün teknolojiye adapte olması ve InsurTech oluşumlarına karşı nasıl hamleler yapması gerektiğini de açıklıyor.

Müşterilerin daha kolay etkileşim kurmalarını sağlayan InsurTech çözümlerinin piyasada hakimiyet kuracağını ortaya koyan araştırmada, yeni nesil dijital sigortacılık alternatiflerinin müşterilerin gereksinimlerini kısa yoldan çözdüğü vurgusu da yapılıyor. Mevcut sigorta firmalarının müşterinin gözünde güven, marka ve güvenlik gibi güçlü yönlerini hala koruduğu anlatan satırlarda, InsurTech firmaları ile birlikte çalışmanın her iki taraf için de kazançlı bir hamle olacağının da altı çiziliyor.

Yapay zeka (AI) ve nesnelerin interneti gibi yeni nesil teknolojilerin InsurTech yeteneklerini artırdığını hatırlatan rapor, sayısallaştırma, veri analizi ve analitik gibi konularda sayısız yeniliğin yakın dönemde karşımıza çıkacağını da söylüyor.

Tüm bu faktörlerin detaylı biçimde sayfalara taşındığı, 2017 Dünya Sigorta Raporu’na buraya tıklayarak ulaşabilir, sigorta şirketlerinin kapsamlı bir InsurTech stratejisi geliştirmeleri için nelere ihtiyaç duyduğunu okuyabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın