Rus devlet bakanı: Blockchain’i görmezden gelemeyiz

16 Eylül 2017
502 Görüntüleme

Rusya hükümetinde görev alan Bakan Mikhail Abyzov, Blockchain teknolojisine kayıtsız kalmanın mümkün olmadığını ve kripto paranın ülkede yasaklanmaması gerektiğini savundu.

Rusya Açık Hükümet topluluğuna 2012 yılında atanan Bakan Abyzov, Rus haber kanalı RIA’ya yaptığı açıklamada yasal düzenleyicileri daha anlayışlı bir yaklaşıma davet etti. “Yadsıma ve yasaklama politikasından kripto para birimlerinin cirolarının çok doğru, düşünceli bir düzenine geçilmesi gerekiyor.” diyen Abyzov, sözlerini şöyle sürdürdü: “Resmi olarak onları finansal bir araç olarak tanımalıyız ve aşırı basıncın teknolojiyi yok etmemesi için onu dikkatli bir şekilde ele almalıyız.”

Geçmişinde Rusya’nın en büyük mühendislik şirketlerinden biri olan E4 başkanlığı da bulunan Abyzov, teknolojiye yönelik gelişimin desteklenmesi gerektiğini ifade ederken; “Bu ister kripto para olsun, isterse Blockchain’in diğer uygulamaları olsun” şeklinde konuştu.

Rusya’daki teknoloji sektörünün çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Rus devlet bakanı, Coindesk haberine göre “Bunun bir kriptolayıcı oluşturma formatı olarak uygulamaya alınıp alınmayacağı ya da diğer finansal teknolojiler hakkında öngörüde bulunmak zor. Ancak yine de bu gibi girişimleri desteklemek ve geliştirmek durumundayız,” dedi.

Geçtiğimiz hafta Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov’un ülke içinde kripto parayı yasaklamanın anlamsız olduğunu dile getirmesinin ardından, Abyzov kripto parayı açık bir dille destekleyen ikinci hükümet yetkilisi oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın