Rus devlet bakanı: Blockchain’i görmezden gelemeyiz

16 Eylül 2017
349 Görüntüleme

Rusya hükümetinde görev alan Bakan Mikhail Abyzov, Blockchain teknolojisine kayıtsız kalmanın mümkün olmadığını ve kripto paranın ülkede yasaklanmaması gerektiğini savundu.

Rusya Açık Hükümet topluluğuna 2012 yılında atanan Bakan Abyzov, Rus haber kanalı RIA’ya yaptığı açıklamada yasal düzenleyicileri daha anlayışlı bir yaklaşıma davet etti. “Yadsıma ve yasaklama politikasından kripto para birimlerinin cirolarının çok doğru, düşünceli bir düzenine geçilmesi gerekiyor.” diyen Abyzov, sözlerini şöyle sürdürdü: “Resmi olarak onları finansal bir araç olarak tanımalıyız ve aşırı basıncın teknolojiyi yok etmemesi için onu dikkatli bir şekilde ele almalıyız.”

Geçmişinde Rusya’nın en büyük mühendislik şirketlerinden biri olan E4 başkanlığı da bulunan Abyzov, teknolojiye yönelik gelişimin desteklenmesi gerektiğini ifade ederken; “Bu ister kripto para olsun, isterse Blockchain’in diğer uygulamaları olsun” şeklinde konuştu.

Rusya’daki teknoloji sektörünün çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Rus devlet bakanı, Coindesk haberine göre “Bunun bir kriptolayıcı oluşturma formatı olarak uygulamaya alınıp alınmayacağı ya da diğer finansal teknolojiler hakkında öngörüde bulunmak zor. Ancak yine de bu gibi girişimleri desteklemek ve geliştirmek durumundayız,” dedi.

Geçtiğimiz hafta Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov’un ülke içinde kripto parayı yasaklamanın anlamsız olduğunu dile getirmesinin ardından, Abyzov kripto parayı açık bir dille destekleyen ikinci hükümet yetkilisi oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın