Kripto Para Birimlerine “çöp” yaftası

22 Eylül 2017
354 Görüntüleme

Tocqueville Asset Management firmasında varlık yöneticisi olan John Hathaway, altın piyasasına dair yaptığı değerlendirmelerin ardından konuyu kripto para birimlerine çevirdi ve tüm kripto para birimlerine “çöp” yaftasını yapıştırdı.

Kıymetli metaller hakkında veriler yayımlayan ve günlük haber yapan Kitco.com isimli web sitesine konuşan Tocqueville Asset Management firmasından John Hathaway, kripto para birimlerinin her an patlamaya hazır birer balon olduğunu açıkladı. Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio ve yine bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff de haber sitesine benzer açıklamalarda bulundu.

John Hathaway, genel piyasa değerlendirmesinin ardından kripto para birimlerine geçerek, bu alanda yapılan yatırımların yatırımdan sayılamayacağını, her bir kripto paranın “çöp” olduğunu iddia etti. “Buna en ufak bir şüphe duymuyorum ki, kripto para birimleri birer balon” şeklinde konuşan Hathaway, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin altın değerine kıyasla çok düşük seviyede olduğunun altını çizdi.

Kendisine, kripto para birimleriyle kâr elde eden birçok insanın bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Finansal balonlarla elbette para kazanabilirsiniz. Çok hızlı biçimde dışarı çıkmanız şartıyla… Kripto para birimlerinin toplam pazar değerinin 180 milyar dolar olduğunu unutmayalım. Belki de şimdi biraz daha azdır. Altın ile kıyaslandığında ufacık bir meblağ” şeklinde konuştu.

Altın borsasının gün geçtikçe daha kişi tarafından ilgi gördüğü ve kripto para birimlerine olan yatırımların arttığının söylenmesi üzerine de, “Bu doğru değil” yanıtını verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Bankacılık tartışmaları başladı
Bankacılık
32 görüntüleme
Bankacılık
32 görüntüleme

Açık Bankacılık tartışmaları başladı

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan, Açık Bankacılık (Open Banking) ile alakalı Birleşik Krallık'ta bankaların konuya bakışını ortaya koyan bir…

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
73 görüntüleme
Bitcoin
73 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Bir Yorum Yazın