Kripto Para Birimlerine “çöp” yaftası

22 Eylül 2017
443 Görüntüleme

Tocqueville Asset Management firmasında varlık yöneticisi olan John Hathaway, altın piyasasına dair yaptığı değerlendirmelerin ardından konuyu kripto para birimlerine çevirdi ve tüm kripto para birimlerine “çöp” yaftasını yapıştırdı.

Kıymetli metaller hakkında veriler yayımlayan ve günlük haber yapan Kitco.com isimli web sitesine konuşan Tocqueville Asset Management firmasından John Hathaway, kripto para birimlerinin her an patlamaya hazır birer balon olduğunu açıkladı. Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio ve yine bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff de haber sitesine benzer açıklamalarda bulundu.

John Hathaway, genel piyasa değerlendirmesinin ardından kripto para birimlerine geçerek, bu alanda yapılan yatırımların yatırımdan sayılamayacağını, her bir kripto paranın “çöp” olduğunu iddia etti. “Buna en ufak bir şüphe duymuyorum ki, kripto para birimleri birer balon” şeklinde konuşan Hathaway, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin altın değerine kıyasla çok düşük seviyede olduğunun altını çizdi.

Kendisine, kripto para birimleriyle kâr elde eden birçok insanın bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Finansal balonlarla elbette para kazanabilirsiniz. Çok hızlı biçimde dışarı çıkmanız şartıyla… Kripto para birimlerinin toplam pazar değerinin 180 milyar dolar olduğunu unutmayalım. Belki de şimdi biraz daha azdır. Altın ile kıyaslandığında ufacık bir meblağ” şeklinde konuştu.

Altın borsasının gün geçtikçe daha kişi tarafından ilgi gördüğü ve kripto para birimlerine olan yatırımların arttığının söylenmesi üzerine de, “Bu doğru değil” yanıtını verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın