Kripto Para Birimlerine “çöp” yaftası

22 Eylül 2017
276 Görüntüleme

Tocqueville Asset Management firmasında varlık yöneticisi olan John Hathaway, altın piyasasına dair yaptığı değerlendirmelerin ardından konuyu kripto para birimlerine çevirdi ve tüm kripto para birimlerine “çöp” yaftasını yapıştırdı.

Kıymetli metaller hakkında veriler yayımlayan ve günlük haber yapan Kitco.com isimli web sitesine konuşan Tocqueville Asset Management firmasından John Hathaway, kripto para birimlerinin her an patlamaya hazır birer balon olduğunu açıkladı. Bridgewater Associates kurucusu Ray Dalio ve yine bir altın yatırımcısı olan Peter Schiff de haber sitesine benzer açıklamalarda bulundu.

John Hathaway, genel piyasa değerlendirmesinin ardından kripto para birimlerine geçerek, bu alanda yapılan yatırımların yatırımdan sayılamayacağını, her bir kripto paranın “çöp” olduğunu iddia etti. “Buna en ufak bir şüphe duymuyorum ki, kripto para birimleri birer balon” şeklinde konuşan Hathaway, kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin altın değerine kıyasla çok düşük seviyede olduğunun altını çizdi.

Kendisine, kripto para birimleriyle kâr elde eden birçok insanın bulunduğunun hatırlatılması üzerine, “Finansal balonlarla elbette para kazanabilirsiniz. Çok hızlı biçimde dışarı çıkmanız şartıyla… Kripto para birimlerinin toplam pazar değerinin 180 milyar dolar olduğunu unutmayalım. Belki de şimdi biraz daha azdır. Altın ile kıyaslandığında ufacık bir meblağ” şeklinde konuştu.

Altın borsasının gün geçtikçe daha kişi tarafından ilgi gördüğü ve kripto para birimlerine olan yatırımların arttığının söylenmesi üzerine de, “Bu doğru değil” yanıtını verdi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
10 görüntüleme
Bankacılık
10 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
114 görüntüleme
Bitcoin
114 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
141 görüntüleme
Haber
141 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın