Bankart ve Nets Slovenya bankacılık sektörüne yeni bir ödeme altyapısı getiriyor

24 Eylül 2017
587 Görüntüleme

Slovenya’da FinTech atılımı için Bankart ve Nets güçlerini birleştirdi. Kurulacak ödeme altyapısı PSD2’ye tam destek sağlıyor.

Bankart ve İskandinav ödeme sağlayıcısı Nets, Slovenya bankacılık sektörüne hem acil olmayan SEPA kredi transferleri (SCT) hem de SCT anlık kredi transferleri için yeni bir merkezi ödeme altyapısı sağlayacak.

Banking Tech haberine göre iki şirket arasında, Nets’in RealTime24/7 çözümleriyle Bankart için anlık ödeme çözümlerini uygulamaya koyacağı bir anlaşma imzalandı. Bankart açık API mimariye sahip ve PSD2 için desteği var. Bankart idari müdürü Aleksander Kurtevski Nets ile ortaklıklarının nedenini açıklarken şu ifadelere yer verdi: ”Birlikte geliştirilebilir, dayanıklı ve güçlü hizmetler verebiliriz ve aynı zamanda esnekliği garanti edebiliriz.”

Slovenya’da FinTech alanında önemli bir dönüşüme imza atması beklenen sistemin Eylül 2018’de faaliyete geçmesi planlanıyor. Ödeme altyapısının yönetimi ise Nets’in Norveç’teki veri merkezleri üzerinde gerçekleştirilecek. Nets finansal kurumlara, tüccarlara ve takas merkezlerine kart hizmetleri, hesap ödeme hizmetleri ve tüccar ödeme çözümleri sağlıyor.

Kuruluşu 1998 yılına uzanan Bankart’ın merkezi ise Ljubljana’da. Bankalara ve diğer finansal kuruluşlara kart işlemleri alanında hizmet sunan şirket ayrıca ATM transferleri ve POS işlemleri konusunda çalışmalarıyla biliniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bank of Montreal chatbot teknolojisine merhaba dedi
Bankacılık
114 görüntüleme
Bankacılık
114 görüntüleme

Bank of Montreal chatbot teknolojisine merhaba dedi

Erhan Kahraman - 19 Mart 2018

Kanada merkezli bankacılık teknolojileri geliştiricisi Finn.ai, Bank of Montreal'in (BMO) bireysel bankacılık süreçlerinde kullanacağı sohbet robotunu (chatbot) hazırladı. BMO Bolt…

Robinhood 5 milyar doları hedefliyor
Bitcoin
142 görüntüleme
Bitcoin
142 görüntüleme

Robinhood 5 milyar doları hedefliyor

Erhan Kahraman - 19 Mart 2018

Silikon Vadisi çıkışlı bir FinTech girişimi olan Robinhood, aldığı son yatırımın 350 milyon dolara ulaşması durumunda pazar değerini 5,6 milyar…

FINMA ICO’lar ile ilgili yuvarlak masa toplantılarına başladı
Blockchain
85 görüntüleme
Blockchain
85 görüntüleme

FINMA ICO’lar ile ilgili yuvarlak masa toplantılarına başladı

Ahmet Usta - 19 Mart 2018

İsviçre’de Initial Coin Offering (ICO) konusunda kanuni altyapı çalışmaları devam ediyor. İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu – FINMA, 16 Şubat…

Bir Yorum Yazın