Rapor: Londra’nın ötesindeki FinTech

24 Eylül 2017
238 Görüntüleme

Birleşik Krallık’taki FinTech aktiviteleri Londra’dan ibaret değil. Banking Tech tarafından hazırlanan yeni rapor, ülkenin dört bir yanındaki finansal teknoloji merkezlerini listeliyor.

FinTech denince akla ilk gelen şehirlerin başında Londra var. Hatta ardı arkası kesilmeyen atılımlar neticesinde, Birleşik Krallık haberlerini okuduğunuz zaman FinTech yeniliklerinin ilgi odağında sadece Londra olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat durum aslında öyle değil. Londra’ya rakip olan Berlin ve Stokholm gibi küresel yenilik merkezlerinin yanı sıra Birleşik Krallık’ta da birçok yerel FinTech merkezi var.

”Londra dışında Fintech” raporu sözde ”Londra balonu” dışında çalışan Birleşik Krallık merkezli FinTech şirketlerini değerlendiriyor. Hazırlanan rapor, bu şirketlerin nerede kurulduklarını ve neden orada kurulduklarını, geçmişini, hedef pazarlarını, müşterilerini, teknoloji konusunda uzmanlıklarını ve gelecek planlarını mercek altına alıyor.

Rapor ayrıca bu yerel FinTech şirketlerinin ve merkezlerinin eğitim, yeteneklerin dikkatini çekme veya kamunun ilgisini İngiltere’nin başkentinden uzağa taşıma konusundaki endişelerini de değerlendiriyor.

Banking Tech tarafından hazırlanan raporda Birleşik Krallık’ın birbirinden hareketli yerel FinTech merkezlerini keşfe çıkabilirsiniz:

*Güneybatı: Bristol, Bath ve Exeter

*Galler: Cardiff

*İskoçya: Edinburgh ve Glasgow

*Kuzey: Manchester ve Leeds

Raporu bu sayfada yer alan formu doldurarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Video Röportaj: Ali Erhan Tamer – Botudio Kurucu Ortağı
FinTech
97 görüntüleme
FinTech
97 görüntüleme

Video Röportaj: Ali Erhan Tamer – Botudio Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 17 Ekim 2017

BKM Express'in beşinci yaş günü gala gecesinde Türkiye'nin yenilikçi FinTech girişimlerinden Botudio Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer ile kısa bir…

Oracle açık bankacılık ve API çözümlerini duyurdu
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Oracle açık bankacılık ve API çözümlerini duyurdu

Erhan Kahraman - 17 Ekim 2017

Yazılım firması Oracle, açık bankacılık ve API çözümleri içeren yeni teknolojilerini kullanıma açtı. Oracle yetkilileri tarafından, “finansal kurumların teknoloji ekosistemiyle…

Rusya kendi kripto para birimini kullanıma açıyor
FinTech
110 görüntüleme
FinTech
110 görüntüleme

Rusya kendi kripto para birimini kullanıma açıyor

Erhan Kahraman - 17 Ekim 2017

Rusya İletişim Bakanı Nikolai Nikiforov, televizyon kanalı AIF’ye yaptığı açıklamada, Rus devletinin “CryptoRuble” isimli kripto para birimini kullanıma açacağını duyurdu.…

Bir Yorum Yazın