Rapor: Londra’nın ötesindeki FinTech

24 Eylül 2017
381 Görüntüleme

Birleşik Krallık’taki FinTech aktiviteleri Londra’dan ibaret değil. Banking Tech tarafından hazırlanan yeni rapor, ülkenin dört bir yanındaki finansal teknoloji merkezlerini listeliyor.

FinTech denince akla ilk gelen şehirlerin başında Londra var. Hatta ardı arkası kesilmeyen atılımlar neticesinde, Birleşik Krallık haberlerini okuduğunuz zaman FinTech yeniliklerinin ilgi odağında sadece Londra olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat durum aslında öyle değil. Londra’ya rakip olan Berlin ve Stokholm gibi küresel yenilik merkezlerinin yanı sıra Birleşik Krallık’ta da birçok yerel FinTech merkezi var.

”Londra dışında Fintech” raporu sözde ”Londra balonu” dışında çalışan Birleşik Krallık merkezli FinTech şirketlerini değerlendiriyor. Hazırlanan rapor, bu şirketlerin nerede kurulduklarını ve neden orada kurulduklarını, geçmişini, hedef pazarlarını, müşterilerini, teknoloji konusunda uzmanlıklarını ve gelecek planlarını mercek altına alıyor.

Rapor ayrıca bu yerel FinTech şirketlerinin ve merkezlerinin eğitim, yeteneklerin dikkatini çekme veya kamunun ilgisini İngiltere’nin başkentinden uzağa taşıma konusundaki endişelerini de değerlendiriyor.

Banking Tech tarafından hazırlanan raporda Birleşik Krallık’ın birbirinden hareketli yerel FinTech merkezlerini keşfe çıkabilirsiniz:

*Güneybatı: Bristol, Bath ve Exeter

*Galler: Cardiff

*İskoçya: Edinburgh ve Glasgow

*Kuzey: Manchester ve Leeds

Raporu bu sayfada yer alan formu doldurarak ücretsiz indirebilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bank of Montreal chatbot teknolojisine merhaba dedi
Bankacılık
114 görüntüleme
Bankacılık
114 görüntüleme

Bank of Montreal chatbot teknolojisine merhaba dedi

Erhan Kahraman - 19 Mart 2018

Kanada merkezli bankacılık teknolojileri geliştiricisi Finn.ai, Bank of Montreal'in (BMO) bireysel bankacılık süreçlerinde kullanacağı sohbet robotunu (chatbot) hazırladı. BMO Bolt…

Robinhood 5 milyar doları hedefliyor
Bitcoin
142 görüntüleme
Bitcoin
142 görüntüleme

Robinhood 5 milyar doları hedefliyor

Erhan Kahraman - 19 Mart 2018

Silikon Vadisi çıkışlı bir FinTech girişimi olan Robinhood, aldığı son yatırımın 350 milyon dolara ulaşması durumunda pazar değerini 5,6 milyar…

FINMA ICO’lar ile ilgili yuvarlak masa toplantılarına başladı
Blockchain
85 görüntüleme
Blockchain
85 görüntüleme

FINMA ICO’lar ile ilgili yuvarlak masa toplantılarına başladı

Ahmet Usta - 19 Mart 2018

İsviçre’de Initial Coin Offering (ICO) konusunda kanuni altyapı çalışmaları devam ediyor. İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu – FINMA, 16 Şubat…

Bir Yorum Yazın