Nets, 5,3 milyar dolarlık devir teklifini doğruladı

26 Eylül 2017
291 Görüntüleme

Danimarkalı ödeme sistemleri sağlayıcısı Nets, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolarlık devir teklifi aldığını teyit etti.

Geçtiğimiz günlerde FinTech dünyasına bomba gibi düşen, 5,3 milyar dolarlık devir teklifi doğrulandı. Hatırlanacağı üzere Danimarkalı ödeme sağlayıcısı Nets firmasına, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolar teklif götürüldüğü açıklanmıştı. Reuters tarafından yapılan haberde, taraflar arasında gerçekten böyle bir konuşmanın geçtiği, henüz resmiyete dönüşmese de Nets’in bu teklife sıcak baktığı belirtildi.

Eğer teklif kabuk edilir ve Nets yetkilileri anahtarlarını 5,3 milyar dolar karşılığında Hellman & Friedman’a devrederse, Avrupa’daki en büyük FinTech satın alımlarından biri gerçeğe dönüşmüş olacak.

Reuters sitesinde belirtilene göre, teklifin kabul edilebilmesi için Nets’in toplam sermayesinin yüzde 90’ını elinde bulunduran pay sahiplerinin tamamının onayı gerekiyor. Haziran ayında böyle bir teklifin olduğuna dair ilk sinyalleri veren Nets firması, eğer teklifi kabul ederse, şirkette yüzde 16 civarında hisseleri bulunan Advent International ve Bain Capital de anlaşmadan pay alacak.

Nets başkanı Inge Hansen, teklifin Nets’in hissedarlarına cazip bir değer sunduğuna inandığını söyledi. Hellman & Friedman’ın ilk olarak haziran ayında bu teklifi dillendirdiğini belirten Hansen, aynı dönemde başka teklifler de aldıklarını açıkladı. Halka açık bir şirket olarak hissedarları da düşünerek karar vermeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Teklifin basına yansımasından sonra NETS.CO sembolü ile işlem gören Nets hisselerinde yüzde 6,4 oranında artış gözlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bank of Montreal chatbot teknolojisine merhaba dedi
Bankacılık
114 görüntüleme
Bankacılık
114 görüntüleme

Bank of Montreal chatbot teknolojisine merhaba dedi

Erhan Kahraman - 19 Mart 2018

Kanada merkezli bankacılık teknolojileri geliştiricisi Finn.ai, Bank of Montreal'in (BMO) bireysel bankacılık süreçlerinde kullanacağı sohbet robotunu (chatbot) hazırladı. BMO Bolt…

Robinhood 5 milyar doları hedefliyor
Bitcoin
142 görüntüleme
Bitcoin
142 görüntüleme

Robinhood 5 milyar doları hedefliyor

Erhan Kahraman - 19 Mart 2018

Silikon Vadisi çıkışlı bir FinTech girişimi olan Robinhood, aldığı son yatırımın 350 milyon dolara ulaşması durumunda pazar değerini 5,6 milyar…

FINMA ICO’lar ile ilgili yuvarlak masa toplantılarına başladı
Blockchain
85 görüntüleme
Blockchain
85 görüntüleme

FINMA ICO’lar ile ilgili yuvarlak masa toplantılarına başladı

Ahmet Usta - 19 Mart 2018

İsviçre’de Initial Coin Offering (ICO) konusunda kanuni altyapı çalışmaları devam ediyor. İsviçre Finansal Piyasalar Denetleme Kurumu – FINMA, 16 Şubat…

Bir Yorum Yazın