Nets, 5,3 milyar dolarlık devir teklifini doğruladı

26 Eylül 2017
201 Görüntüleme

Danimarkalı ödeme sistemleri sağlayıcısı Nets, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolarlık devir teklifi aldığını teyit etti.

Geçtiğimiz günlerde FinTech dünyasına bomba gibi düşen, 5,3 milyar dolarlık devir teklifi doğrulandı. Hatırlanacağı üzere Danimarkalı ödeme sağlayıcısı Nets firmasına, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolar teklif götürüldüğü açıklanmıştı. Reuters tarafından yapılan haberde, taraflar arasında gerçekten böyle bir konuşmanın geçtiği, henüz resmiyete dönüşmese de Nets’in bu teklife sıcak baktığı belirtildi.

Eğer teklif kabuk edilir ve Nets yetkilileri anahtarlarını 5,3 milyar dolar karşılığında Hellman & Friedman’a devrederse, Avrupa’daki en büyük FinTech satın alımlarından biri gerçeğe dönüşmüş olacak.

Reuters sitesinde belirtilene göre, teklifin kabul edilebilmesi için Nets’in toplam sermayesinin yüzde 90’ını elinde bulunduran pay sahiplerinin tamamının onayı gerekiyor. Haziran ayında böyle bir teklifin olduğuna dair ilk sinyalleri veren Nets firması, eğer teklifi kabul ederse, şirkette yüzde 16 civarında hisseleri bulunan Advent International ve Bain Capital de anlaşmadan pay alacak.

Nets başkanı Inge Hansen, teklifin Nets’in hissedarlarına cazip bir değer sunduğuna inandığını söyledi. Hellman & Friedman’ın ilk olarak haziran ayında bu teklifi dillendirdiğini belirten Hansen, aynı dönemde başka teklifler de aldıklarını açıkladı. Halka açık bir şirket olarak hissedarları da düşünerek karar vermeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Teklifin basına yansımasından sonra NETS.CO sembolü ile işlem gören Nets hisselerinde yüzde 6,4 oranında artış gözlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması
FinTech
92 görüntüleme
FinTech
92 görüntüleme

Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması

Erhan Kahraman - 15 Aralık 2017

Online ticaret hizmetleri sunan küresel bir şirket olan Gain Capital, yeni nesil finansal yatırım uygulaması GetGo’yu kullanıma açtığını duyurdu. Mobil…

Kroger, Chase Pay ile anlaştığını duyurdu
FinTech
103 görüntüleme
FinTech
103 görüntüleme

Kroger, Chase Pay ile anlaştığını duyurdu

Erhan Kahraman - 15 Aralık 2017

ABD’deki perakende sektörünün dev isimlerinden Kroger, e-ticaret platformları ve mobil ödeme sistemlerinde dijital cüzdan uygulaması Chase Pay’i kabul etmek üzere…

JPMorgan Chase, Barclays ve IBM’den kuantum bilgisayar atağı
Bankacılık
138 görüntüleme
Bankacılık
138 görüntüleme

JPMorgan Chase, Barclays ve IBM’den kuantum bilgisayar atağı

Erhan Kahraman - 14 Aralık 2017

JPMorgan Chase ve Barclays, IBM tarafından geliştirilen kuantum bilgisayar IBM Q’nun erken erişim projesine katılan ilk iki banka oldu. Açık…

Bir Yorum Yazın