Nets, 5,3 milyar dolarlık devir teklifini doğruladı

26 Eylül 2017
158 Görüntüleme

Danimarkalı ödeme sistemleri sağlayıcısı Nets, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolarlık devir teklifi aldığını teyit etti.

Geçtiğimiz günlerde FinTech dünyasına bomba gibi düşen, 5,3 milyar dolarlık devir teklifi doğrulandı. Hatırlanacağı üzere Danimarkalı ödeme sağlayıcısı Nets firmasına, ABD özel sermaye şirketi Hellman & Friedman tarafından 5,3 milyar dolar teklif götürüldüğü açıklanmıştı. Reuters tarafından yapılan haberde, taraflar arasında gerçekten böyle bir konuşmanın geçtiği, henüz resmiyete dönüşmese de Nets’in bu teklife sıcak baktığı belirtildi.

Eğer teklif kabuk edilir ve Nets yetkilileri anahtarlarını 5,3 milyar dolar karşılığında Hellman & Friedman’a devrederse, Avrupa’daki en büyük FinTech satın alımlarından biri gerçeğe dönüşmüş olacak.

Reuters sitesinde belirtilene göre, teklifin kabul edilebilmesi için Nets’in toplam sermayesinin yüzde 90’ını elinde bulunduran pay sahiplerinin tamamının onayı gerekiyor. Haziran ayında böyle bir teklifin olduğuna dair ilk sinyalleri veren Nets firması, eğer teklifi kabul ederse, şirkette yüzde 16 civarında hisseleri bulunan Advent International ve Bain Capital de anlaşmadan pay alacak.

Nets başkanı Inge Hansen, teklifin Nets’in hissedarlarına cazip bir değer sunduğuna inandığını söyledi. Hellman & Friedman’ın ilk olarak haziran ayında bu teklifi dillendirdiğini belirten Hansen, aynı dönemde başka teklifler de aldıklarını açıkladı. Halka açık bir şirket olarak hissedarları da düşünerek karar vermeleri gerektiğinin de altını çizdi.

Teklifin basına yansımasından sonra NETS.CO sembolü ile işlem gören Nets hisselerinde yüzde 6,4 oranında artış gözlendi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Video Röportaj: Ali Erhan Tamer – Botudio Kurucu Ortağı
FinTech
97 görüntüleme
FinTech
97 görüntüleme

Video Röportaj: Ali Erhan Tamer – Botudio Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 17 Ekim 2017

BKM Express'in beşinci yaş günü gala gecesinde Türkiye'nin yenilikçi FinTech girişimlerinden Botudio Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer ile kısa bir…

Oracle açık bankacılık ve API çözümlerini duyurdu
Bankacılık
111 görüntüleme
Bankacılık
111 görüntüleme

Oracle açık bankacılık ve API çözümlerini duyurdu

Erhan Kahraman - 17 Ekim 2017

Yazılım firması Oracle, açık bankacılık ve API çözümleri içeren yeni teknolojilerini kullanıma açtı. Oracle yetkilileri tarafından, “finansal kurumların teknoloji ekosistemiyle…

Rusya kendi kripto para birimini kullanıma açıyor
FinTech
110 görüntüleme
FinTech
110 görüntüleme

Rusya kendi kripto para birimini kullanıma açıyor

Erhan Kahraman - 17 Ekim 2017

Rusya İletişim Bakanı Nikolai Nikiforov, televizyon kanalı AIF’ye yaptığı açıklamada, Rus devletinin “CryptoRuble” isimli kripto para birimini kullanıma açacağını duyurdu.…

Bir Yorum Yazın