Nymbus dijital bankacılık platformu SmartDigital’i tanıttı

11 Ekim 2017
180 Görüntüleme

Nymbus, açık API dijital bankacılık platformu SmartDigital ile bankaların ve finans kuruluşlarının dijital dönüşümünü kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bankacılık yazılımları girişimi Nymbus finansal kurumların üçüncü parti uygulamalarla entegre olmasına imkan veren açık mimari ve uygulama programlama arayüzüne sahip dijital bankacılık platformu SmartDigital’i piyasaya sürdü. Nymbus başkanı David Mitchell şöyle belirtti: “Eskimiş teknolojileri kullanan finansal kurumların artık yeni nesil dijital ürünleri kullanma imkanı var.”

Facebook, Google ve Apple gibi platformlardaki kullanıcı deneyimlerinden etkilenerek artan kullanıcı beklentileriyle Nymbus, dijital öncelikli bankacılık çözümünün finansal kurumlara rakip kurum ve FinTechlerle rekabetinde yardımcı olacağını belirtiyor.

“Dijital değişimin boyutu daha önce görülmemiş bir seviyede ve bankacılık sektörü için dijitalleşme artık bir seçenek değil,”diye belirten Mitchell şöyle ekliyor: “Bu kaçınılmaz bir durum ve sektörde var olmanın bir gerekliliği.”

Şirkete göre SmartDigital’ın piyasaya sürülmesi aynı zamanda amiral gemisi ana bankacılık platformu SmartCore’un kullanımının yaygınlaşmasına da neden olabilir. Mitchell, “Mevcut teknolojide takılıp kalmış tüm finansal kurumların dijital vaziyetlerini geliştirebilmelerini istiyoruz” diye belirtti.

Nymbus platformun dünya genelinde otuz yediden fazla finansal kurum, günlük on milyon kullanıcıyla oldukça canlı olduğunu belirtti. 2015 yılında kurulan şirket, Şubat ayında Home Credit Group tarafından verilen 16 milyon dolarlık girişim sermayesiyle birlikte 28 milyon dolar toplam fona sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Video Röportaj: Ali Erhan Tamer – Botudio Kurucu Ortağı
FinTech
95 görüntüleme
FinTech
95 görüntüleme

Video Röportaj: Ali Erhan Tamer – Botudio Kurucu Ortağı

Ahmet Usta - 17 Ekim 2017

BKM Express'in beşinci yaş günü gala gecesinde Türkiye'nin yenilikçi FinTech girişimlerinden Botudio Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamer ile kısa bir…

Oracle açık bankacılık ve API çözümlerini duyurdu
Bankacılık
108 görüntüleme
Bankacılık
108 görüntüleme

Oracle açık bankacılık ve API çözümlerini duyurdu

Erhan Kahraman - 17 Ekim 2017

Yazılım firması Oracle, açık bankacılık ve API çözümleri içeren yeni teknolojilerini kullanıma açtı. Oracle yetkilileri tarafından, “finansal kurumların teknoloji ekosistemiyle…

Rusya kendi kripto para birimini kullanıma açıyor
FinTech
106 görüntüleme
FinTech
106 görüntüleme

Rusya kendi kripto para birimini kullanıma açıyor

Erhan Kahraman - 17 Ekim 2017

Rusya İletişim Bakanı Nikolai Nikiforov, televizyon kanalı AIF’ye yaptığı açıklamada, Rus devletinin “CryptoRuble” isimli kripto para birimini kullanıma açacağını duyurdu.…

Bir Yorum Yazın