Nymbus dijital bankacılık platformu SmartDigital’i tanıttı

11 Ekim 2017
290 Görüntüleme

Nymbus, açık API dijital bankacılık platformu SmartDigital ile bankaların ve finans kuruluşlarının dijital dönüşümünü kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bankacılık yazılımları girişimi Nymbus finansal kurumların üçüncü parti uygulamalarla entegre olmasına imkan veren açık mimari ve uygulama programlama arayüzüne sahip dijital bankacılık platformu SmartDigital’i piyasaya sürdü. Nymbus başkanı David Mitchell şöyle belirtti: “Eskimiş teknolojileri kullanan finansal kurumların artık yeni nesil dijital ürünleri kullanma imkanı var.”

Facebook, Google ve Apple gibi platformlardaki kullanıcı deneyimlerinden etkilenerek artan kullanıcı beklentileriyle Nymbus, dijital öncelikli bankacılık çözümünün finansal kurumlara rakip kurum ve FinTechlerle rekabetinde yardımcı olacağını belirtiyor.

“Dijital değişimin boyutu daha önce görülmemiş bir seviyede ve bankacılık sektörü için dijitalleşme artık bir seçenek değil,”diye belirten Mitchell şöyle ekliyor: “Bu kaçınılmaz bir durum ve sektörde var olmanın bir gerekliliği.”

Şirkete göre SmartDigital’ın piyasaya sürülmesi aynı zamanda amiral gemisi ana bankacılık platformu SmartCore’un kullanımının yaygınlaşmasına da neden olabilir. Mitchell, “Mevcut teknolojide takılıp kalmış tüm finansal kurumların dijital vaziyetlerini geliştirebilmelerini istiyoruz” diye belirtti.

Nymbus platformun dünya genelinde otuz yediden fazla finansal kurum, günlük on milyon kullanıcıyla oldukça canlı olduğunu belirtti. 2015 yılında kurulan şirket, Şubat ayında Home Credit Group tarafından verilen 16 milyon dolarlık girişim sermayesiyle birlikte 28 milyon dolar toplam fona sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sina Afra ve Şant Manukyan’dan Bitcoin üzerine iki güzel analiz
Bitcoin
155 görüntüleme
Bitcoin
155 görüntüleme

Sina Afra ve Şant Manukyan’dan Bitcoin üzerine iki güzel analiz

Ahmet Usta - 17 Aralık 2017

Bitcoin fiyatı rekor kırdı! Bitcoin balon! Bitcoin geleceğin teknolojisi! Önemli olan Bitcoin değil Blockchain! Tartışmaların sonu gelecek gibi görünmüyor. E-ticaret dünyasının…

Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması
FinTech
167 görüntüleme
FinTech
167 görüntüleme

Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması

Erhan Kahraman - 15 Aralık 2017

Online ticaret hizmetleri sunan küresel bir şirket olan Gain Capital, yeni nesil finansal yatırım uygulaması GetGo’yu kullanıma açtığını duyurdu. Mobil…

Kroger, Chase Pay ile anlaştığını duyurdu
FinTech
170 görüntüleme
FinTech
170 görüntüleme

Kroger, Chase Pay ile anlaştığını duyurdu

Erhan Kahraman - 15 Aralık 2017

ABD’deki perakende sektörünün dev isimlerinden Kroger, e-ticaret platformları ve mobil ödeme sistemlerinde dijital cüzdan uygulaması Chase Pay’i kabul etmek üzere…

Bir Yorum Yazın