Nymbus dijital bankacılık platformu SmartDigital’i tanıttı

11 Ekim 2017
635 Görüntüleme

Nymbus, açık API dijital bankacılık platformu SmartDigital ile bankaların ve finans kuruluşlarının dijital dönüşümünü kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bankacılık yazılımları girişimi Nymbus finansal kurumların üçüncü parti uygulamalarla entegre olmasına imkan veren açık mimari ve uygulama programlama arayüzüne sahip dijital bankacılık platformu SmartDigital’i piyasaya sürdü. Nymbus başkanı David Mitchell şöyle belirtti: “Eskimiş teknolojileri kullanan finansal kurumların artık yeni nesil dijital ürünleri kullanma imkanı var.”

Facebook, Google ve Apple gibi platformlardaki kullanıcı deneyimlerinden etkilenerek artan kullanıcı beklentileriyle Nymbus, dijital öncelikli bankacılık çözümünün finansal kurumlara rakip kurum ve FinTechlerle rekabetinde yardımcı olacağını belirtiyor.

“Dijital değişimin boyutu daha önce görülmemiş bir seviyede ve bankacılık sektörü için dijitalleşme artık bir seçenek değil,”diye belirten Mitchell şöyle ekliyor: “Bu kaçınılmaz bir durum ve sektörde var olmanın bir gerekliliği.”

Şirkete göre SmartDigital’ın piyasaya sürülmesi aynı zamanda amiral gemisi ana bankacılık platformu SmartCore’un kullanımının yaygınlaşmasına da neden olabilir. Mitchell, “Mevcut teknolojide takılıp kalmış tüm finansal kurumların dijital vaziyetlerini geliştirebilmelerini istiyoruz” diye belirtti.

Nymbus platformun dünya genelinde otuz yediden fazla finansal kurum, günlük on milyon kullanıcıyla oldukça canlı olduğunu belirtti. 2015 yılında kurulan şirket, Şubat ayında Home Credit Group tarafından verilen 16 milyon dolarlık girişim sermayesiyle birlikte 28 milyon dolar toplam fona sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barclays, Batı Avrupa ülkeleri için yeni dijital platformunu duyurdu
Bankacılık
29 görüntüleme
Bankacılık
29 görüntüleme

Barclays, Batı Avrupa ülkeleri için yeni dijital platformunu duyurdu

Melih Çelik - 24 Eylül 2018

Global müşterileri olan global bankalar genişlemeye devam ediyor. Son örnek, Barclays’ın Batı Avrupa ülkelerine yönelik sunduğu yeni dijital platformu oldu.…

Rapor: InsurTech şirketlerinin sektöre ve tüketiciye kattığı değer
Haber
48 görüntüleme
Haber
48 görüntüleme

Rapor: InsurTech şirketlerinin sektöre ve tüketiciye kattığı değer

Erhan Kahraman - 24 Eylül 2018

Willis Towers Watson'ın yayımladığı mali çeyrek InsurTech brifingine göre, 2018 yılı ikinci çeyreğinde gerçekleşen 71 InsurTech fonlama oturumu, yatırım sayısı…

Goldman Sachs’tan FinTech yatırımı
Bankacılık
66 görüntüleme
Bankacılık
66 görüntüleme

Goldman Sachs’tan FinTech yatırımı

Erhan Kahraman - 24 Eylül 2018

Goldman Sachs, mobil finans servislerine yönelik teknoloji platformu JUMO için yapılan 52 milyon dolarlık öz sermaye fonlamasına öncülük etti. JUMO'nun…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.