Nymbus dijital bankacılık platformu SmartDigital’i tanıttı

11 Ekim 2017
400 Görüntüleme

Nymbus, açık API dijital bankacılık platformu SmartDigital ile bankaların ve finans kuruluşlarının dijital dönüşümünü kolaylaştırmayı hedefliyor.

Bankacılık yazılımları girişimi Nymbus finansal kurumların üçüncü parti uygulamalarla entegre olmasına imkan veren açık mimari ve uygulama programlama arayüzüne sahip dijital bankacılık platformu SmartDigital’i piyasaya sürdü. Nymbus başkanı David Mitchell şöyle belirtti: “Eskimiş teknolojileri kullanan finansal kurumların artık yeni nesil dijital ürünleri kullanma imkanı var.”

Facebook, Google ve Apple gibi platformlardaki kullanıcı deneyimlerinden etkilenerek artan kullanıcı beklentileriyle Nymbus, dijital öncelikli bankacılık çözümünün finansal kurumlara rakip kurum ve FinTechlerle rekabetinde yardımcı olacağını belirtiyor.

“Dijital değişimin boyutu daha önce görülmemiş bir seviyede ve bankacılık sektörü için dijitalleşme artık bir seçenek değil,”diye belirten Mitchell şöyle ekliyor: “Bu kaçınılmaz bir durum ve sektörde var olmanın bir gerekliliği.”

Şirkete göre SmartDigital’ın piyasaya sürülmesi aynı zamanda amiral gemisi ana bankacılık platformu SmartCore’un kullanımının yaygınlaşmasına da neden olabilir. Mitchell, “Mevcut teknolojide takılıp kalmış tüm finansal kurumların dijital vaziyetlerini geliştirebilmelerini istiyoruz” diye belirtti.

Nymbus platformun dünya genelinde otuz yediden fazla finansal kurum, günlük on milyon kullanıcıyla oldukça canlı olduğunu belirtti. 2015 yılında kurulan şirket, Şubat ayında Home Credit Group tarafından verilen 16 milyon dolarlık girişim sermayesiyle birlikte 28 milyon dolar toplam fona sahip.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

175 milyon Avrupalı giyilebilir cihazlarla ödeme yapmaya hazır
FinTech
129 görüntüleme
FinTech
129 görüntüleme

175 milyon Avrupalı giyilebilir cihazlarla ödeme yapmaya hazır

Melih Çelik - 25 Şubat 2018

Mastercard’ın Avrupa genelinde yaptırdığı bir araştırma, giyilebilir cihazlarla ödemenin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu ortaya koydu. 742 milyon…

ING ve CBA’dan MiFID II uyumlu RegTech testi
Bankacılık
116 görüntüleme
Bankacılık
116 görüntüleme

ING ve CBA’dan MiFID II uyumlu RegTech testi

Melih Çelik - 25 Şubat 2018

Commonwealth Bank of Australia (CBA) ve ING, MiFID II kriterlerine uyumlu RegTech testini başarıyla tamamladı. 2018’le birlikte özellikle kişisel verilerin…

BNP Paribas FinTech girişimlerini yeni yatırım fonuyla destekleyecek
FinTech
161 görüntüleme
FinTech
161 görüntüleme

BNP Paribas FinTech girişimlerini yeni yatırım fonuyla destekleyecek

Melih Çelik - 24 Şubat 2018

FinTech girişimlerine yönelik olarak oluşturulan fonların en yenisi BNP Paribas tarafından duyuruldu. FinTech şirketlerine özel yatırım yapan platformların sayısı artıyor.…

Bir Yorum Yazın