FinTech girişimleri yükselirken, bankaların çözümü kurum içi girişimcilik

16 Ekim 2017
558 Görüntüleme

FinTech girişimlerinin finans dünyasına getirdiği ezber bozan inovasyon; bankaların da benzer çalışmalar yapmalarını tetikliyor. Bu çerçevede finans kuruluşları, strateji planlarına kurum içi girişimciliği de ekliyor.

Aslında kurum içi girişimcilik sadece bankalar ve finans kuruluşları için değil; kontrollü ve risksiz bir inovasyon süreci izlemek isteyen her büyük şirketin göz önünde bulundurması gereken bir strateji. Ancak FinTech’in yıkıcı dönüşümü karşısında kendini “yenilikçi” olarak konumlandırmak isteyen bankalar için bu sistem olmazsa olmazlar arasında yer alıyor.

Türkiye’de 5. kez düzenlenen Kurumiçi Girişimcilik Konferansı da bu alanda yapılan çalışmaların nabzını tutuyor. Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi tarafından girişimcilik sektöründe yapılan çalışmalara paralel olarak ilk kez 2013 yılından düzenlenen Kurumiçi Girişimcilik Konferansı, her yıl artan ilgi sonucunda 2016 yılında 235 kişiye ulaştı.

Açılış konuşmalarını, yıllara göre sırasıyla 2 kez Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Özyeğin, Borusan Holding CEO’su Sayın Agah Uğur ve GE Türkiye CEO’su Sayın Canan Özsoy yaptı, bu yıl da TÜSİAD başkanı Sayın Erol Bilecik yapacak. İş Bankası, Allianz Sigorta, Aygaz, Citigroup, BASF, Kolektif House, EnerjiSA gibi sektöründe lider kurumların üst düzey temsilcileri deneyimlerini, başarıyla devam eden örnek teşkil edecek projelerini ve bakış açılarını katılımcılarla paylaşacaklar.

Swissotel’de 8 Kasım 2017 tarihinde düzenlenecek olan 5. Kurumiçi Girişimcilik Konferansı’nı destekleyen şirketler arasında Aygaz, BASF, Allianz Sigorta, İş Bankası, Enerjisa, Core Strateji ve Startups.Watch yer alıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak
Bitcoin
121 görüntüleme
Bitcoin
121 görüntüleme

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak

Ahmet Usta - 21 Ocak 2018

Sundukları hızlı değer getirisi sebebiyle yüksek riskleri de bünyesinde barındıran kriptoparalar için tartışmalar ve görüşler devam ediyor. CNBC'nin yayınladığı bir…

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek
Bankacılık
128 görüntüleme
Bankacılık
128 görüntüleme

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Geleneksel bankacılık sisitemi FinTech'ler ile işbirliğini öğrendi ancak TechFin'lere karşı güçlü bir stratejiye ihtiyacı var. Finansal Teknoloji (FinTech) firmaları ve girişimleri…

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor
FinTech
112 görüntüleme
FinTech
112 görüntüleme

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Çin'in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor. Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin'de büyük paya sahip…

Bir Yorum Yazın