Citibank ve FIS gerçek zamanlı ödeme ortaklığı kurdu

18 Ekim 2017
468 Görüntüleme

FIS ve Citi Treasury and Trade Solutions, kurumsal müşterileri için gerçek zamanlı ödeme ve nakit yönetimi çözümü sunmak üzere güçlerini birleştirdiklerini açıkladılar. Açık bankacılık ve sınır ötesi ödeme konusunda ileriye doğru adım atacak olan ikili, dijital ödeme altyapısında da iyileştirmeye gidecek.

Her iki firma da ellerindeki teknolojik altyapılarını birbirlerine sunarak müşterilerine daha iyi hizmet sunma hedefinde. CitiConnect tarafından sunulan uygulama arabirimi (API) ile FIS tarafından geliştirilen Trax kurumsal ödeme sisteminin birleşmesi sayesinde gerçek zamanlı ödeme altyapısı kurulacak. Ödeme emri, işlem durumu ve bakiye sorgulama gibi Citi’nin temel servet yönetimi çözümleri de entegrasyon içerisinde kullanabilecek.

Citi’nin ticaret çözümleri ve servet yönetimi departmanının genel başkanı olan Naveed Sultan, gerçekleştirdikleri ortaklık ile kurumsal bankacılık çözümlerini bir adım öteye taşıdıklarını ifade etti. Sundukları API altyapısında var olan işlevsel yapının, her türlü kurumsal ödeme işlemini akıllı teknolojik cihazlar ile gerçekleştirebilme imkanı sunduğuna da parmak bastı.

Firmalar, her iki tarafın müşterileri için de avantajlı olan bu ortaklığın ardından, nakit yönetimi ve gerçek zamanlı işlem yapabilme imkanına kavuştuklarını belirttiler. Müşterilere, açık bankacılık ve sınır ötesi ödeme sistemleri konusunda geleceğe yönelik çözümler üretildiğinin de altı çizildi.

Banking Technology sitesinde yer alan habere göre, yapılan ortaklığın ardından, her iki tarafın müşterileri de nakit yönetimi ve bakiye sorgulama gibi konularda, işlem akışlarını gerçek zamanlı biçimde yürütme, yönetme, izleme ve raporlama imkanına kavuşacaklar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
57 görüntüleme
FinTech
57 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın