JPMorgan FinTech girişimi WePay’i satın alıyor

19 Ekim 2017
301 Görüntüleme

ABD bankası JPMorgan ilk FinTech girişimini satın alıyor. Bankanın açıklamasına göre 4 milyon KOBİ müşterisi artık WePay ödeme teknolojilerini kullanacak.

FinTech yatırımlarına bugüne kadar mesafeli yaklaşan ABD’nin dev bankası JPMorgan Chase, satın alacağı ilk FinTech girişimi olarak WePay’i seçti. CNBC haberine göre, banka portföyünde mevcut bulunan 4 milyonun üzerindeki küçük işletme bundan böyle WePay’in ödeme teknolojileriyle işlem yapacak.

WePay ile hem kurumsal müşterilerin hem de onlara hizmet eden yazılım sağlayıcıların üzerinden ödeme konusunda iş yükünü aldıklarını dile getiren Chase Tüccar Servisleri CEO’su Matt Kane, “Ödemeleri büyümeye yönelik güçlendiriyoruz ki işletmeler anlık olarak ödeme kabul edebilsin, daha hızlı ödeme alsın ve hiçbir satışı kaçırmasınlar” diye ekledi.

Satın almanın ücreti açıklanmadı, ancak Wall Street Journal’da yer alan habere göre toplam sözleşme bütçesi 220 milyon doların üzerine çıktı. WePay yazılımını kullanan mevcut büyük şirketler arasında topluluk fonlama platformu GoFundMe, bulut tabanlı muhasebe firması FreshBooks ve online pazarlama şirketi Constant Contact yer alıyor.

Chase ailesinin bir parçası olarak, şirketin küresel erişiminden, markasından ve ölçeğinden faydalanarak platform iş ortaklarını ve onların hizmet ettiği işletmeler ağını daha güçlü bir şekilde büyüteceklerine değinen WePay CEO’su Bill Clerico, söylerini şöyle tamamladı: “Dünyanın en büyük ve en saygın finansal kuruluşlarından biriyle, Silikon Vadisi’nin en iyi teknoloji ve yeteneğe sahip şirketi olarak kurduğumuz bu ortaklıktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Bankacılık tartışmaları başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Açık Bankacılık tartışmaları başladı

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan, Açık Bankacılık (Open Banking) ile alakalı Birleşik Krallık'ta bankaların konuya bakışını ortaya koyan bir…

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Bir Yorum Yazın