JPMorgan FinTech girişimi WePay’i satın alıyor

19 Ekim 2017
373 Görüntüleme

ABD bankası JPMorgan ilk FinTech girişimini satın alıyor. Bankanın açıklamasına göre 4 milyon KOBİ müşterisi artık WePay ödeme teknolojilerini kullanacak.

FinTech yatırımlarına bugüne kadar mesafeli yaklaşan ABD’nin dev bankası JPMorgan Chase, satın alacağı ilk FinTech girişimi olarak WePay’i seçti. CNBC haberine göre, banka portföyünde mevcut bulunan 4 milyonun üzerindeki küçük işletme bundan böyle WePay’in ödeme teknolojileriyle işlem yapacak.

WePay ile hem kurumsal müşterilerin hem de onlara hizmet eden yazılım sağlayıcıların üzerinden ödeme konusunda iş yükünü aldıklarını dile getiren Chase Tüccar Servisleri CEO’su Matt Kane, “Ödemeleri büyümeye yönelik güçlendiriyoruz ki işletmeler anlık olarak ödeme kabul edebilsin, daha hızlı ödeme alsın ve hiçbir satışı kaçırmasınlar” diye ekledi.

Satın almanın ücreti açıklanmadı, ancak Wall Street Journal’da yer alan habere göre toplam sözleşme bütçesi 220 milyon doların üzerine çıktı. WePay yazılımını kullanan mevcut büyük şirketler arasında topluluk fonlama platformu GoFundMe, bulut tabanlı muhasebe firması FreshBooks ve online pazarlama şirketi Constant Contact yer alıyor.

Chase ailesinin bir parçası olarak, şirketin küresel erişiminden, markasından ve ölçeğinden faydalanarak platform iş ortaklarını ve onların hizmet ettiği işletmeler ağını daha güçlü bir şekilde büyüteceklerine değinen WePay CEO’su Bill Clerico, söylerini şöyle tamamladı: “Dünyanın en büyük ve en saygın finansal kuruluşlarından biriyle, Silikon Vadisi’nin en iyi teknoloji ve yeteneğe sahip şirketi olarak kurduğumuz bu ortaklıktan büyük heyecan duyuyoruz.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın