First Data, BluePay alımını doğruladı

21 Ekim 2017
399 Görüntüleme

First Data, kartlı ve kartsız ödeme çözümleri sağlayıcısı BluePay Holdings’i 760 milyon dolar karşılığında satın aldığını açıkladı.

Ödeme teknolojileri sağlayıcısı First Data, hafta içinde BluePay Holdings alımına ilişkin bir basın bildirisini kazara web sitesine yüklemiş ve hemen ardından yayından kaldırmıştı. Resmi açıklama Cuma günü geldi: First Data, ödeme işleyicisi BluePay Holdings’i 760 milyon dolarlık anlaşmayla bünyesine dahil etti.

BluePay hissedarlarından tüm hisseleri satın alan küresel ödeme teknolojileri çözümleri sağlayıcısı, sadece üst yönetimin değil TA Associates’in de sahip olduğu hisseleri almış oldu.

ABD ve Kanada’daki işletmelere ödeme işlemleri için teknoloji çözümleri sunan BluePay, Atlanta merkezli First Data’nın en büyük dağıtım partnerlerinden biri konumundaydı. Yayımlanan basın bildirisine göre, BluePay her yıl yaklaşık 77 bin işletmede toplam 19 milyar dolar hacimde işlemi gözetiyor. Şirketin sunduğu teknoloji, 450’nin üzerinde yazılım platformuna entegre olarak çalışıyor.

First Data İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Frank Bisignano, yılın önceki aylarında yapılan CardConnect alımıyla şirket çatısı altına alınan ISV ürün ailesiyle birlikte BluePay’in entegre çözümlerinin First Data’ya önemli bir rekabet avantajı sağlayacağını dile getirdi. Satın alma işleminin resmi olarak 2017 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın