First Data, BluePay alımını doğruladı

21 Ekim 2017
323 Görüntüleme

First Data, kartlı ve kartsız ödeme çözümleri sağlayıcısı BluePay Holdings’i 760 milyon dolar karşılığında satın aldığını açıkladı.

Ödeme teknolojileri sağlayıcısı First Data, hafta içinde BluePay Holdings alımına ilişkin bir basın bildirisini kazara web sitesine yüklemiş ve hemen ardından yayından kaldırmıştı. Resmi açıklama Cuma günü geldi: First Data, ödeme işleyicisi BluePay Holdings’i 760 milyon dolarlık anlaşmayla bünyesine dahil etti.

BluePay hissedarlarından tüm hisseleri satın alan küresel ödeme teknolojileri çözümleri sağlayıcısı, sadece üst yönetimin değil TA Associates’in de sahip olduğu hisseleri almış oldu.

ABD ve Kanada’daki işletmelere ödeme işlemleri için teknoloji çözümleri sunan BluePay, Atlanta merkezli First Data’nın en büyük dağıtım partnerlerinden biri konumundaydı. Yayımlanan basın bildirisine göre, BluePay her yıl yaklaşık 77 bin işletmede toplam 19 milyar dolar hacimde işlemi gözetiyor. Şirketin sunduğu teknoloji, 450’nin üzerinde yazılım platformuna entegre olarak çalışıyor.

First Data İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Frank Bisignano, yılın önceki aylarında yapılan CardConnect alımıyla şirket çatısı altına alınan ISV ürün ailesiyle birlikte BluePay’in entegre çözümlerinin First Data’ya önemli bir rekabet avantajı sağlayacağını dile getirdi. Satın alma işleminin resmi olarak 2017 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Bankacılık tartışmaları başladı
Bankacılık
14 görüntüleme
Bankacılık
14 görüntüleme

Açık Bankacılık tartışmaları başladı

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan, Açık Bankacılık (Open Banking) ile alakalı Birleşik Krallık'ta bankaların konuya bakışını ortaya koyan bir…

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Bir Yorum Yazın