Ünlü yazar James A. Robinson Türkiye’ye geliyor

21 Ekim 2017
662 Görüntüleme

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından 14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde Chicago Üniversitesi öğretim üyesi Prof. James A. Robinson’u ağırlayacak.

“Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla düzenlenecek ve iki gün sürecek kongrede, 24 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 21 eğitim programı yer alacak. Bu yılki kongre yerli ve yabancı birçok ünlü isme ev sahipliği yapacak. Bu isimlerden birisi Şikago Üniversitesi öğretim üyesi olan ünlü siyaset bilimci ve ekonomist Prof. James A. Robinson.

“Ulusların Düşüşü” kitabının eş yazarı olan Robinson,  kongrenin açılış konuşmacıları arasında yer alıyor. Türkiye’nin büyüme sürecine ve geleceğe dair görüşlerini Kongre’de katılımcılarla paylaşacak olan Robinson, Kongre’de düzenlenecek kitap imzalama etkinliğiyle katılımcılarla buluşacak.

Dünyada birçok ödüle aday gösterilen ve kısa sürede birçok baskı yapan kitabın diğer eş yazarı Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) İktisat Profesörü olarak görev yapan ve John Bates Clark Onur Ödülü sahibi ünlü ekonomist Daron Acemoğlu.

“Ulusların Düşüşü” Doğan Kitap tarafından Türkiye’de ilk olarak 2013 yılında yayınlanmıştı. Kitapta, ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri tarihsel bir süreç içerisinde analiz ediliyor.

Robinson ve Acemoğlu’nun ortaklaşa yazdıkları ”Uluslarasın Düşüşü” kitabında, birbirine benzeyen ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri sorgulanıyor. Yazarlar “Neden bazı ülkeler zenginken bazıları yoksuldur?” sorusuna tarihsel örnekler üzerinden cevap arıyor.

14-15 Kasım tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde tüm panel ve eğitimler katılımcılara açık olup, kayıtlar ücretsiz olacak. Kongreyle ve konuşmacılarla ilgili detaylı bilgilere www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr  adresinden ulaşılabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
74 görüntüleme
Bitcoin
74 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
60 görüntüleme
FinTech
60 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
124 görüntüleme
FinTech
124 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın