Ünlü yazar James A. Robinson Türkiye’ye geliyor

21 Ekim 2017
518 Görüntüleme

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği tarafından 14-15 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde Chicago Üniversitesi öğretim üyesi Prof. James A. Robinson’u ağırlayacak.

“Geleceğimiz İçin Büyüme” temasıyla düzenlenecek ve iki gün sürecek kongrede, 24 panel ve sektöre yönelik farklı başlıklarda 21 eğitim programı yer alacak. Bu yılki kongre yerli ve yabancı birçok ünlü isme ev sahipliği yapacak. Bu isimlerden birisi Şikago Üniversitesi öğretim üyesi olan ünlü siyaset bilimci ve ekonomist Prof. James A. Robinson.

“Ulusların Düşüşü” kitabının eş yazarı olan Robinson,  kongrenin açılış konuşmacıları arasında yer alıyor. Türkiye’nin büyüme sürecine ve geleceğe dair görüşlerini Kongre’de katılımcılarla paylaşacak olan Robinson, Kongre’de düzenlenecek kitap imzalama etkinliğiyle katılımcılarla buluşacak.

Dünyada birçok ödüle aday gösterilen ve kısa sürede birçok baskı yapan kitabın diğer eş yazarı Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde (MIT) İktisat Profesörü olarak görev yapan ve John Bates Clark Onur Ödülü sahibi ünlü ekonomist Daron Acemoğlu.

“Ulusların Düşüşü” Doğan Kitap tarafından Türkiye’de ilk olarak 2013 yılında yayınlanmıştı. Kitapta, ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri tarihsel bir süreç içerisinde analiz ediliyor.

Robinson ve Acemoğlu’nun ortaklaşa yazdıkları ”Uluslarasın Düşüşü” kitabında, birbirine benzeyen ulusların ekonomik ve politik gelişmeleri arasındaki farklılıkların nedenleri sorgulanıyor. Yazarlar “Neden bazı ülkeler zenginken bazıları yoksuldur?” sorusuna tarihsel örnekler üzerinden cevap arıyor.

14-15 Kasım tarihlerinde Wyndham Grand İstanbul Levent Oteli’nde düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde tüm panel ve eğitimler katılımcılara açık olup, kayıtlar ücretsiz olacak. Kongreyle ve konuşmacılarla ilgili detaylı bilgilere www.sermayepiyasalarikongresi.org.tr  adresinden ulaşılabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hindistan mobil ödeme artışında dünyanın en hızlısı
FinTech
106 görüntüleme
FinTech
106 görüntüleme

Hindistan mobil ödeme artışında dünyanın en hızlısı

Melih Çelik - 16 Ocak 2018

Mobil ödeme alanını yakından takip edenler, bu alanda Çin’in açık ara lider olduğunun farkındadır. Ancak bu liderlik sanıldığı kadar sağlam…

Visa yeni biyometrik kartını test ediyor
Bankacılık
102 görüntüleme
Bankacılık
102 görüntüleme

Visa yeni biyometrik kartını test ediyor

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

Küresel ödeme şeması Visa geliştirdiği yeni bir biyometrik kontrollü kartını Mountain America Credit Union and Bank of Cyprus ile test etmeye…

BKM Express, 2017’nin lider FinTech Girişimi seçildi
FinTech
117 görüntüleme
FinTech
117 görüntüleme

BKM Express, 2017’nin lider FinTech Girişimi seçildi

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

Her sene düzenlenen ve artık geleneksel hale gelen Webrazzi Ödüllerinde 2017'nin en iyi FinTech girişimi ödülünü BKM Express kazandı. Webrazzi…

Bir Yorum Yazın