Mastercard, B2B Blockchain ödeme araçlarını genişletiyor

23 Ekim 2017
438 Görüntüleme

Kredi kartı devi Mastercard, geçtiğimiz yıl duyurduğu Blockchain araçlarının kullanım alanlarını genişleterek, bankalar ve işletmeler için Blockchain tabanlı API çözümlerini kullanıma açıyor.

Paylaştığı basın bülteni ile yeni teknolojilerini duyuran Mastercard, işletmeden işletmeye (Business to Business – B2B) gerçekleşen para transferi işlemlerinde Blockchain tabanlı çözümlerinin kullanım alanlarını genişlettiğini açıkladı. İşlemleri hızlı, şeffaf ve daha güvenli hale getirmek için yenilikler sunan Mastercard, sınır ötesi ödemeler konusunda da üçüncü parti geliştiricilere uygun çözümler sunacak.

2016 yılında ilk kez Blockchain teknolojilerini duyuran Mastercard, geçen bir yıllık süre boyunca akıllı sözleşmeler ve şeffaf ödeme işlemleri gibi konularda yenilikler üretti. Sadece kendi bünyesinde değil, üçüncü parti yazılım geliştiricileri ve bankalarla da ortak biçimde çalışacak bir API sistemi oluşturan Mastercard, işlem entegrasyonu konusunda önemli bir adım atmış oldu.

Mastercard Labs Başkan Yardımcısı Ken Moore yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisi ile kendi bünyelerindeki teknolojileri bir araya getirerek güvenli, şeffaf ve genişletilmeye müsait bir altyapı sunduklarını ifade etti.

Mastercard’ın halihazırda sunmakta olduğu API yazılımlarına eklenen Blockchain tabanlı yeni çözümler, gerek bankalar gerekse üçüncü parti geliştiriciler tarafından kullanılabilecek. Blockchain altyapısına sahip olan API çözümlerini kendi uygulamaları içine entegre emek isteyen kullanıcılar, bu altyapıdan istifade ederken müşterilerine istedikleri türden çözüm üretebilecekler.

Yaptığı açıklamada yeni patentlerin de yolda olduğunu belirten Mastercard, yakın zaman içinde API uygulamalarına yenilerini eklemeye de hazırlanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın