Mastercard, B2B Blockchain ödeme araçlarını genişletiyor

23 Ekim 2017
275 Görüntüleme

Kredi kartı devi Mastercard, geçtiğimiz yıl duyurduğu Blockchain araçlarının kullanım alanlarını genişleterek, bankalar ve işletmeler için Blockchain tabanlı API çözümlerini kullanıma açıyor.

Paylaştığı basın bülteni ile yeni teknolojilerini duyuran Mastercard, işletmeden işletmeye (Business to Business – B2B) gerçekleşen para transferi işlemlerinde Blockchain tabanlı çözümlerinin kullanım alanlarını genişlettiğini açıkladı. İşlemleri hızlı, şeffaf ve daha güvenli hale getirmek için yenilikler sunan Mastercard, sınır ötesi ödemeler konusunda da üçüncü parti geliştiricilere uygun çözümler sunacak.

2016 yılında ilk kez Blockchain teknolojilerini duyuran Mastercard, geçen bir yıllık süre boyunca akıllı sözleşmeler ve şeffaf ödeme işlemleri gibi konularda yenilikler üretti. Sadece kendi bünyesinde değil, üçüncü parti yazılım geliştiricileri ve bankalarla da ortak biçimde çalışacak bir API sistemi oluşturan Mastercard, işlem entegrasyonu konusunda önemli bir adım atmış oldu.

Mastercard Labs Başkan Yardımcısı Ken Moore yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisi ile kendi bünyelerindeki teknolojileri bir araya getirerek güvenli, şeffaf ve genişletilmeye müsait bir altyapı sunduklarını ifade etti.

Mastercard’ın halihazırda sunmakta olduğu API yazılımlarına eklenen Blockchain tabanlı yeni çözümler, gerek bankalar gerekse üçüncü parti geliştiriciler tarafından kullanılabilecek. Blockchain altyapısına sahip olan API çözümlerini kendi uygulamaları içine entegre emek isteyen kullanıcılar, bu altyapıdan istifade ederken müşterilerine istedikleri türden çözüm üretebilecekler.

Yaptığı açıklamada yeni patentlerin de yolda olduğunu belirten Mastercard, yakın zaman içinde API uygulamalarına yenilerini eklemeye de hazırlanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın