Baidu, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

24 Ekim 2017
198 Görüntüleme

Çinli arama motoru devi Baidu, Linux Vakfı desteği ile yürütülen Blockchain konsorsiyum projesi Hyperledger’a katıldığını açıkladı.

Finans, bankacılık, nesnelerin interneti, tedarik zinciri ve benzeri birçok sektörde açık kaynaklı ve modüler Blockchain çözümlerinin geliştirilmesini amaçlayan Hyperledger konsorsiyumuna, yaz ayları boyunca birçok önemli isim katılmıştı. Dünya çapında işlem yapan dev şirketlerin arasına Baidu ismi de eklenince, Blockchain teknolojileri geliştirmeye odaklanan grubun eli biraz daha kuvvetlenmiş oldu.

Accenture, IBM, JP Morgan, R3, Cisco ve SAP gibi üye şirketlerin yer aldığı konsorsiyuma dahil olan Baidu’nun başkan yardımcısı Zhang Xuyang, diğer şirketlerle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler üreteceklerini belirtti.

Coin Desk tarafından aktarılan haberde Xuyang’ın şu sözlerine yer verildi:

“Geçtiğimiz 17 yılda kullanıcılarımızın söylediklerine kulak vererek, görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hyperledger’ın bir parçası olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Blockchain çözümlerini ileriye taşımak için diğer üyelerle iş birliği yapmaktan dolayı da heyecan duyuyoruz.”

Ağustos ayı içerisinde yazılım devi Oracle da Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldığını açıklamıştı. Hyperledger Fabric Blockchain kaynak kodunu bulut tabanlı platform haline dönüştürmek için proje geliştirdiğini söyleyen Oracle’ı, Eylül ayı içerisinde konsorsiyuma dahil olan Wipro takip etmişti.

Patientory Foundation ve BTS de yakın dönemde Hyperledger Blockchain projesine katılan üyeler arasında. Blockchain teknolojisinin, işlem kayıtlarında ve doğrulamalarda kullanımının yaygınlaştırılmasını için faaliyet gösteren Hyperledger Blockchain projesi şeffaf bir yapıda çalışıyor. 2015’ten bu yana 160’dan fazla şirket konsorsiyuma katıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın