Baidu, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

24 Ekim 2017
333 Görüntüleme

Çinli arama motoru devi Baidu, Linux Vakfı desteği ile yürütülen Blockchain konsorsiyum projesi Hyperledger’a katıldığını açıkladı.

Finans, bankacılık, nesnelerin interneti, tedarik zinciri ve benzeri birçok sektörde açık kaynaklı ve modüler Blockchain çözümlerinin geliştirilmesini amaçlayan Hyperledger konsorsiyumuna, yaz ayları boyunca birçok önemli isim katılmıştı. Dünya çapında işlem yapan dev şirketlerin arasına Baidu ismi de eklenince, Blockchain teknolojileri geliştirmeye odaklanan grubun eli biraz daha kuvvetlenmiş oldu.

Accenture, IBM, JP Morgan, R3, Cisco ve SAP gibi üye şirketlerin yer aldığı konsorsiyuma dahil olan Baidu’nun başkan yardımcısı Zhang Xuyang, diğer şirketlerle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler üreteceklerini belirtti.

Coin Desk tarafından aktarılan haberde Xuyang’ın şu sözlerine yer verildi:

“Geçtiğimiz 17 yılda kullanıcılarımızın söylediklerine kulak vererek, görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hyperledger’ın bir parçası olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Blockchain çözümlerini ileriye taşımak için diğer üyelerle iş birliği yapmaktan dolayı da heyecan duyuyoruz.”

Ağustos ayı içerisinde yazılım devi Oracle da Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldığını açıklamıştı. Hyperledger Fabric Blockchain kaynak kodunu bulut tabanlı platform haline dönüştürmek için proje geliştirdiğini söyleyen Oracle’ı, Eylül ayı içerisinde konsorsiyuma dahil olan Wipro takip etmişti.

Patientory Foundation ve BTS de yakın dönemde Hyperledger Blockchain projesine katılan üyeler arasında. Blockchain teknolojisinin, işlem kayıtlarında ve doğrulamalarda kullanımının yaygınlaştırılmasını için faaliyet gösteren Hyperledger Blockchain projesi şeffaf bir yapıda çalışıyor. 2015’ten bu yana 160’dan fazla şirket konsorsiyuma katıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
28 görüntüleme
Bitcoin
28 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın