Baidu, Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldı

24 Ekim 2017
268 Görüntüleme

Çinli arama motoru devi Baidu, Linux Vakfı desteği ile yürütülen Blockchain konsorsiyum projesi Hyperledger’a katıldığını açıkladı.

Finans, bankacılık, nesnelerin interneti, tedarik zinciri ve benzeri birçok sektörde açık kaynaklı ve modüler Blockchain çözümlerinin geliştirilmesini amaçlayan Hyperledger konsorsiyumuna, yaz ayları boyunca birçok önemli isim katılmıştı. Dünya çapında işlem yapan dev şirketlerin arasına Baidu ismi de eklenince, Blockchain teknolojileri geliştirmeye odaklanan grubun eli biraz daha kuvvetlenmiş oldu.

Accenture, IBM, JP Morgan, R3, Cisco ve SAP gibi üye şirketlerin yer aldığı konsorsiyuma dahil olan Baidu’nun başkan yardımcısı Zhang Xuyang, diğer şirketlerle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına göre uyarlanmış çözümler üreteceklerini belirtti.

Coin Desk tarafından aktarılan haberde Xuyang’ın şu sözlerine yer verildi:

“Geçtiğimiz 17 yılda kullanıcılarımızın söylediklerine kulak vererek, görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Hyperledger’ın bir parçası olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Blockchain çözümlerini ileriye taşımak için diğer üyelerle iş birliği yapmaktan dolayı da heyecan duyuyoruz.”

Ağustos ayı içerisinde yazılım devi Oracle da Hyperledger Blockchain konsorsiyumuna katıldığını açıklamıştı. Hyperledger Fabric Blockchain kaynak kodunu bulut tabanlı platform haline dönüştürmek için proje geliştirdiğini söyleyen Oracle’ı, Eylül ayı içerisinde konsorsiyuma dahil olan Wipro takip etmişti.

Patientory Foundation ve BTS de yakın dönemde Hyperledger Blockchain projesine katılan üyeler arasında. Blockchain teknolojisinin, işlem kayıtlarında ve doğrulamalarda kullanımının yaygınlaştırılmasını için faaliyet gösteren Hyperledger Blockchain projesi şeffaf bir yapıda çalışıyor. 2015’ten bu yana 160’dan fazla şirket konsorsiyuma katıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açık Bankacılık tartışmaları başladı
Bankacılık
11 görüntüleme
Bankacılık
11 görüntüleme

Açık Bankacılık tartışmaları başladı

Ahmet Usta - 16 Ocak 2018

FinTech İstanbul Londra temsilcisi Aylin Alkan, Açık Bankacılık (Open Banking) ile alakalı Birleşik Krallık'ta bankaların konuya bakışını ortaya koyan bir…

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Bir Yorum Yazın