FinTech 101 Eğitim Programı Kıbrıs’ta

3 Kasım 2017
1614 Görüntüleme

Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından birlikte düzenlenen FinTech 101 Eğitim Programı Türkiye sınırlarının dışına ulaşarak Kıbrıs’a uzandı.

Her biri giderek artan ilgi ve katılım ile gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı FinTech eğitim programı FinTech 101, Türkiye sınırlarının ötesine uzanarak bu sefer Kıbrıs’ta faaliyet gösteren StarCard Banka Kartları Merkezi‘i ve 360° Danışmanlık ortak organizasyonu ile Kıbrıslı bankacılar ve finans sektörü çalışanları ile buluştu.

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko‘nun açılış konuşması ile başlayan programda Canko FinTech kavramının BKM açısından geçmişini dinleyiciler ile paylaşarak: “Bir FinTech projesi olarak yola çıktığımız dijital cüzdanınımız BKM Express ile bir risk aldık ancak aradan geçen beş yıl içinde 1,5 milyonu aşan kullanıcı sayımız ile çok yakında toplam işlem sayımız 5 milyonu geçecek ve ne kadar doğru bir adım attığımızı gördük” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz sektör pazarlama ve satışta rekabetin her zaman devam etmesi gereken bir saha öte yandan altyapı ve inovasyonda güçlerimizi birleştirerek hareket etmeliyiz.”

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ve StarCard Genel Müdürü Mine Tokay

StarCard Genel Müdiresi Mine Tokay konuşmasına: “Bu bizim için bir hayaldi bu gün gerçek oldu” diyerek başladı ve sözlerine şöyle devam etti: “2006 yılında faaliyete geçen şirketimiz yenilikçilik odaklı adımlar atarak tüm bankalara hizmet eden ortak bir platform. FinTech gibi önemli bir kavramı bankacılık sektörünün lokomotifi ve bizim bu alanda rehber olmamız tüm sektör için büyük önem taşıyor.”

Eğitim iki gün sürecek

2 ve 3 Kasım tarihlerinde iki tam gün boyunca sürecek eğitimde hızlandırılmış bir FinTech 101 içeriği katılımcılara sunulacak. FinTech kavramı, dünyada ve Türkiye’de FinTech, FinTech Trendleri, Regülasyonlar, Ödeme Teknolojleri, Teknolojik Trendler ve Blockchain başlıkları altında eğitimler alanında uzman ve deneyimli isimler tarafından verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
142 görüntüleme
Bankacılık
142 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
107 görüntüleme
FinTech
107 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
94 görüntüleme
FinTech
94 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın