FinTech 101 Eğitim Programı Kıbrıs’ta

3 Kasım 2017
1724 Görüntüleme

Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından birlikte düzenlenen FinTech 101 Eğitim Programı Türkiye sınırlarının dışına ulaşarak Kıbrıs’a uzandı.

Her biri giderek artan ilgi ve katılım ile gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı FinTech eğitim programı FinTech 101, Türkiye sınırlarının ötesine uzanarak bu sefer Kıbrıs’ta faaliyet gösteren StarCard Banka Kartları Merkezi‘i ve 360° Danışmanlık ortak organizasyonu ile Kıbrıslı bankacılar ve finans sektörü çalışanları ile buluştu.

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko‘nun açılış konuşması ile başlayan programda Canko FinTech kavramının BKM açısından geçmişini dinleyiciler ile paylaşarak: “Bir FinTech projesi olarak yola çıktığımız dijital cüzdanınımız BKM Express ile bir risk aldık ancak aradan geçen beş yıl içinde 1,5 milyonu aşan kullanıcı sayımız ile çok yakında toplam işlem sayımız 5 milyonu geçecek ve ne kadar doğru bir adım attığımızı gördük” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz sektör pazarlama ve satışta rekabetin her zaman devam etmesi gereken bir saha öte yandan altyapı ve inovasyonda güçlerimizi birleştirerek hareket etmeliyiz.”

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ve StarCard Genel Müdürü Mine Tokay

StarCard Genel Müdiresi Mine Tokay konuşmasına: “Bu bizim için bir hayaldi bu gün gerçek oldu” diyerek başladı ve sözlerine şöyle devam etti: “2006 yılında faaliyete geçen şirketimiz yenilikçilik odaklı adımlar atarak tüm bankalara hizmet eden ortak bir platform. FinTech gibi önemli bir kavramı bankacılık sektörünün lokomotifi ve bizim bu alanda rehber olmamız tüm sektör için büyük önem taşıyor.”

Eğitim iki gün sürecek

2 ve 3 Kasım tarihlerinde iki tam gün boyunca sürecek eğitimde hızlandırılmış bir FinTech 101 içeriği katılımcılara sunulacak. FinTech kavramı, dünyada ve Türkiye’de FinTech, FinTech Trendleri, Regülasyonlar, Ödeme Teknolojleri, Teknolojik Trendler ve Blockchain başlıkları altında eğitimler alanında uzman ve deneyimli isimler tarafından verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FinTech Hive Dubai hızlandırıcı programı başlıyor
FinTech
58 görüntüleme
FinTech
58 görüntüleme

FinTech Hive Dubai hızlandırıcı programı başlıyor

Erhan Kahraman - 22 Haziran 2018

Accenture desteğiyle düzenlenen FinTech Hive Dubai hızlandırıcı programı için başvurular 24 Haziran Pazar günü tamamlanıyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl düzenlenen…

BLASEA Kredi Derecelendirme Kuruluşu raporunu yayımladı
Bankacılık
121 görüntüleme
Bankacılık
121 görüntüleme

BLASEA Kredi Derecelendirme Kuruluşu raporunu yayımladı

Erhan Kahraman - 22 Haziran 2018

Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği (BLASEA) Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Kurtuluş, KDK raporunun hem Türkiye’nin bugünkü acil ihtiyaçları…

RBC bu yıl FinTech için 2,4 milyar dolar ayıracak
Bankacılık
83 görüntüleme
Bankacılık
83 görüntüleme

RBC bu yıl FinTech için 2,4 milyar dolar ayıracak

Erhan Kahraman - 22 Haziran 2018

Royal Bank of Canada (Kanada Kraliyet Bankası) Başkanı ve CEO’su Dave McKay, düzenlenen yatırımcı toplantısında 2018 yılı için ilginç bir…

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.