FinTech 101 Eğitim Programı Kıbrıs’ta

3 Kasım 2017
1428 Görüntüleme

Bankalararası Kart Merkezi ve FinTech İstanbul tarafından birlikte düzenlenen FinTech 101 Eğitim Programı Türkiye sınırlarının dışına ulaşarak Kıbrıs’a uzandı.

Her biri giderek artan ilgi ve katılım ile gerçekleşen Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı FinTech eğitim programı FinTech 101, Türkiye sınırlarının ötesine uzanarak bu sefer Kıbrıs’ta faaliyet gösteren StarCard Banka Kartları Merkezi‘i ve 360° Danışmanlık ortak organizasyonu ile Kıbrıslı bankacılar ve finans sektörü çalışanları ile buluştu.

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko‘nun açılış konuşması ile başlayan programda Canko FinTech kavramının BKM açısından geçmişini dinleyiciler ile paylaşarak: “Bir FinTech projesi olarak yola çıktığımız dijital cüzdanınımız BKM Express ile bir risk aldık ancak aradan geçen beş yıl içinde 1,5 milyonu aşan kullanıcı sayımız ile çok yakında toplam işlem sayımız 5 milyonu geçecek ve ne kadar doğru bir adım attığımızı gördük” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İçinde bulunduğumuz sektör pazarlama ve satışta rekabetin her zaman devam etmesi gereken bir saha öte yandan altyapı ve inovasyonda güçlerimizi birleştirerek hareket etmeliyiz.”

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko ve StarCard Genel Müdürü Mine Tokay

StarCard Genel Müdiresi Mine Tokay konuşmasına: “Bu bizim için bir hayaldi bu gün gerçek oldu” diyerek başladı ve sözlerine şöyle devam etti: “2006 yılında faaliyete geçen şirketimiz yenilikçilik odaklı adımlar atarak tüm bankalara hizmet eden ortak bir platform. FinTech gibi önemli bir kavramı bankacılık sektörünün lokomotifi ve bizim bu alanda rehber olmamız tüm sektör için büyük önem taşıyor.”

Eğitim iki gün sürecek

2 ve 3 Kasım tarihlerinde iki tam gün boyunca sürecek eğitimde hızlandırılmış bir FinTech 101 içeriği katılımcılara sunulacak. FinTech kavramı, dünyada ve Türkiye’de FinTech, FinTech Trendleri, Regülasyonlar, Ödeme Teknolojleri, Teknolojik Trendler ve Blockchain başlıkları altında eğitimler alanında uzman ve deneyimli isimler tarafından verilecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak
Bitcoin
122 görüntüleme
Bitcoin
122 görüntüleme

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak

Ahmet Usta - 21 Ocak 2018

Sundukları hızlı değer getirisi sebebiyle yüksek riskleri de bünyesinde barındıran kriptoparalar için tartışmalar ve görüşler devam ediyor. CNBC'nin yayınladığı bir…

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Geleneksel bankacılık sisitemi FinTech'ler ile işbirliğini öğrendi ancak TechFin'lere karşı güçlü bir stratejiye ihtiyacı var. Finansal Teknoloji (FinTech) firmaları ve girişimleri…

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor
FinTech
113 görüntüleme
FinTech
113 görüntüleme

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Çin'in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor. Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin'de büyük paya sahip…

Bir Yorum Yazın