DBS, dünyanın en geniş API platformunu kullanıma açtı

7 Kasım 2017
210 Görüntüleme

Singapur merkezli banka DBS, bugüne kadar sunulmuş en geniş API platformunu tüm yazılım geliştiricilerine açtı. İçerisinde, fon alım-satım işlemlerinden P2P ödeme seçeneklerine kadar birçok farklı uygulamanın bulunduğu platformda, 20 farklı kategoride toplam 155 API yer alıyor.

Merkezi Singapur’da bulunan DBS bankası, üçüncü parti yazılım geliştiricileri için geniş bir kullanım alanına sahip API platformunu duyurdu. Halihazırda birçok banka yazılım geliştiricilerine API platformları sunuyor belki ama uygulama sayısı konusunda çıtayı bir hayli yükselten DBS, 155 farklı API’yi kullanıma açarak bu alanda bir rekora imza attı.

Bankacılık konusunda hemen her türlü işlemi rahatlıkla yapmak için çözüm içeren API uygulamaları, fon alma işlemlerinden kullanıcılar arası (peer to peer – P2P) para transferi sistemlerine kadar birçok alanda hizmet sunuyor. 20 kategori içerisinden 155 farklı API sunan DBS, şimdiden birçok firma ile iş birliğine girmiş durumda.

Banking Technology sitesindeki habere göre, halihazırda 50’den fazla firma ile API entegrasyonu kurduğunu açıklayan DBS, yerel emlak sitesi PropertyGuru ile de ortaklık gerçekleştirdi. Ortaklık kapsamında web sitesinde gayrimenkul arayan müşteriler, API entegrasyonu sayesinde DBS bankası üzerinden otomatik mortgage işlemlerine ulaşabiliyorlar.

DBS CIO’su ve Operasyon Grup Başkanı David Gledhill, banka olarak dokuz yıl önce teknoloji altyapısını geliştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Geçen zaman içerisinde rakiplerine oranla dijitalleşme konusunda önemli yol aldıklarını belirten Gledhill, dijitalleşmenin kendilerine önemli avantaj sağladığını, bir nevi FinTech firması gibi çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın