DBS, dünyanın en geniş API platformunu kullanıma açtı

7 Kasım 2017
393 Görüntüleme

Singapur merkezli banka DBS, bugüne kadar sunulmuş en geniş API platformunu tüm yazılım geliştiricilerine açtı. İçerisinde, fon alım-satım işlemlerinden P2P ödeme seçeneklerine kadar birçok farklı uygulamanın bulunduğu platformda, 20 farklı kategoride toplam 155 API yer alıyor.

Merkezi Singapur’da bulunan DBS bankası, üçüncü parti yazılım geliştiricileri için geniş bir kullanım alanına sahip API platformunu duyurdu. Halihazırda birçok banka yazılım geliştiricilerine API platformları sunuyor belki ama uygulama sayısı konusunda çıtayı bir hayli yükselten DBS, 155 farklı API’yi kullanıma açarak bu alanda bir rekora imza attı.

Bankacılık konusunda hemen her türlü işlemi rahatlıkla yapmak için çözüm içeren API uygulamaları, fon alma işlemlerinden kullanıcılar arası (peer to peer – P2P) para transferi sistemlerine kadar birçok alanda hizmet sunuyor. 20 kategori içerisinden 155 farklı API sunan DBS, şimdiden birçok firma ile iş birliğine girmiş durumda.

Banking Technology sitesindeki habere göre, halihazırda 50’den fazla firma ile API entegrasyonu kurduğunu açıklayan DBS, yerel emlak sitesi PropertyGuru ile de ortaklık gerçekleştirdi. Ortaklık kapsamında web sitesinde gayrimenkul arayan müşteriler, API entegrasyonu sayesinde DBS bankası üzerinden otomatik mortgage işlemlerine ulaşabiliyorlar.

DBS CIO’su ve Operasyon Grup Başkanı David Gledhill, banka olarak dokuz yıl önce teknoloji altyapısını geliştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Geçen zaman içerisinde rakiplerine oranla dijitalleşme konusunda önemli yol aldıklarını belirten Gledhill, dijitalleşmenin kendilerine önemli avantaj sağladığını, bir nevi FinTech firması gibi çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
29 görüntüleme
Bitcoin
29 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın