DBS, dünyanın en geniş API platformunu kullanıma açtı

7 Kasım 2017
313 Görüntüleme

Singapur merkezli banka DBS, bugüne kadar sunulmuş en geniş API platformunu tüm yazılım geliştiricilerine açtı. İçerisinde, fon alım-satım işlemlerinden P2P ödeme seçeneklerine kadar birçok farklı uygulamanın bulunduğu platformda, 20 farklı kategoride toplam 155 API yer alıyor.

Merkezi Singapur’da bulunan DBS bankası, üçüncü parti yazılım geliştiricileri için geniş bir kullanım alanına sahip API platformunu duyurdu. Halihazırda birçok banka yazılım geliştiricilerine API platformları sunuyor belki ama uygulama sayısı konusunda çıtayı bir hayli yükselten DBS, 155 farklı API’yi kullanıma açarak bu alanda bir rekora imza attı.

Bankacılık konusunda hemen her türlü işlemi rahatlıkla yapmak için çözüm içeren API uygulamaları, fon alma işlemlerinden kullanıcılar arası (peer to peer – P2P) para transferi sistemlerine kadar birçok alanda hizmet sunuyor. 20 kategori içerisinden 155 farklı API sunan DBS, şimdiden birçok firma ile iş birliğine girmiş durumda.

Banking Technology sitesindeki habere göre, halihazırda 50’den fazla firma ile API entegrasyonu kurduğunu açıklayan DBS, yerel emlak sitesi PropertyGuru ile de ortaklık gerçekleştirdi. Ortaklık kapsamında web sitesinde gayrimenkul arayan müşteriler, API entegrasyonu sayesinde DBS bankası üzerinden otomatik mortgage işlemlerine ulaşabiliyorlar.

DBS CIO’su ve Operasyon Grup Başkanı David Gledhill, banka olarak dokuz yıl önce teknoloji altyapısını geliştirmek için yola çıktıklarını söyledi. Geçen zaman içerisinde rakiplerine oranla dijitalleşme konusunda önemli yol aldıklarını belirten Gledhill, dijitalleşmenin kendilerine önemli avantaj sağladığını, bir nevi FinTech firması gibi çalışmaya başladıklarını ifade etti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
71 görüntüleme
Bitcoin
71 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor
Bankacılık
133 görüntüleme
Bankacılık
133 görüntüleme

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor

Melih Çelik - 15 Ocak 2018

Bireylere yönelik finansal danışmanlıkta robo-danışmanlar önemli yol kat etti. Şimdi sıra milyarlarca dolar büyüklüğe sahip kurumsal danışmanlık hizmetlerinde… Yapılan işin…

Bir Yorum Yazın