Dijital banka Monzo’ya 93 milyon dolar yatırım

7 Kasım 2017
355 Görüntüleme

Mobil cihazlar üzerinden bankacılık hizmeti sunan, İngiltere’nin en ünlü dijital bankalarından olan Monzo, aralarında Stripe’ın da bulunduğu bir grup teknoloji firmasından 93 milyon dolar yatırım aldı.

İngiltere merkezli dijital banka Monzo, geniş bir katılımın yaşandığı yatırım turunda 93 milyon dolar fon sağlamayı başardı. Monzo tarafından yapılan resmi açıklamada; Goodwater Capital, Sequoia’s Michael Moritz, Passion Capital, Thrive Capital ve Orange Digital Ventures isimlerinin yer aldığı yatırım turunda 71 milyon sterlin (yaklaşık 93 milyon dolar) yatırım alındığı belirtildi.

Aldığı yatırımların ardından toplam yatırım miktarını 106 milyon sterlin (yaklaşık 140 milyon dolar) seviyesine çıkaran Monzo’nun firma değerinin de 280 milyon sterlin (yaklaşık 366 milyon dolar) olduğu tahmin ediliyor.

2015 yılında faaliyete geçen Monzo, akıllı telefonlar üzerinden bankacılık hizmeti veriyor. Monzo’nun çıkış noktası teknolojiye yatkın milenyum nesline hitap etmek olmasına rağmen, daha geniş bir kitleye ulaşarak İngiltere’nin en ünlü “challenger” bankası olma unvanını eline geçirdi.

Monzo herkes için kullanıma açık bir dijital banka olmasına rağmen, yeni hesap oluşturma konusunda belli bir onay sistemi ile çalışıyor. Haliyle sisteme yeni üye olanlar onay için bir süre beklemek durumunda kalıyorlar. Tüm işlemler dijital biçimde gerçekleşiyor olmasına karşın, kart kullanmak isteyen müşterilerine de ön ödemeli kart imkanı sunuyorlar.

VentureBeat sitesinde yer alan habere göre, Monzo yetkilileri elde ettikleri 93 milyon dolarlık yatırımı kullanıcı sayısını ve cari hesap miktarını ikiye katlamak için kullanmak istiyorlar.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
30 görüntüleme
Bitcoin
30 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın