Wells Fargo’dan ilk kez yatırım yapacaklara Robo-advisor hizmeti

8 Kasım 2017
167 Görüntüleme

Daha önce hiç yatırım yapmamış kişilere yönelik Robo-advisor (robot danışman) özelliğini duyuran Wells Fargo, teknolojiye meraklı herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir sistem sunuyor.

Küçük çapta yatırım yapan ya da daha önce hiç yatırım yapmamış kişileri odak noktasına yerleştiren Wells Fargo’nun Robo-advisor sistemi, hem zahmetsiz hem de risksiz bir yatırım aracı oluşturuyor. Yatırım dünyasına yeni giren kişilere kolay seçenekler sunan sistem, otomatik olarak Wall Street üzerinden pazar araştırması yapıyor. “Intuitive Investor (Sezgisel Yatırımcı)” ismi verilen özellik sayesinde müşterisine uygun yatırım araçlarını değerlendiren sistem, mali müşavirlere erişim olanağı da sağlıyor.

Wells Fargo’nun dijital ve otomatik yatırım sistemlerinin başında bulunan isim Eddie Queen, Reuters’e verdiği demeçte, “Sunduğumuz teknoloji milyonlarca yeni nesil Wells Fargo müşterisinin yatırım gereksinimlerini karşılamamızı sağlıyor,” ifadesini kullandı. “Bahsini ettiğimiz yeni nesil teknolojiye oldukça meraklı ve yatırım konusunda bizden en uygun tavsiyeleri bekliyor.”

Wells Fargo’nun sunduğu sezgisel yatırımcı, yıllık talep ettiği cüzi bir danışmanlık ücreti ile kullanıcılarına 10 bin dolara kadar yatırım desteği sunuyor. Halihazırda Wells Fargo ile çalışmakta olan müşterilere ise danışmanlık ücreti konusunda iskonto uygulanıyor.

Reuters’te yer alan haberde, Wells Fargo’nun sunduğu Robo-advisory sisteminin Wall Street’te bir ilk olmadığı hatırlatıldı. Bank of America’nın da bu yılın başlarında “Merrill Edge Guided Investing” isimli bir program başlattığı, bağımsız bir firma olan Raymond James Financial’ın da Ocak ayında “Connected Advisor” isimli çözümünü kullanıma açtığı belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın