Milenyum nesli bankalara Bitcoin’den fazla güveniyor

9 Kasım 2017
343 Görüntüleme

Kripto para birimlerine ve ICO’lara olan ilginin son birkaç yılda ivmeli biçimde arttığını ortaya koyan araştırmalar, yeni neslin bankalara güvenmeye devam ettiğini gözler önüne seriyor. Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre, milenyum nesli bankalara Bitcoin’den daha fazla güveniyor.

Finansal teknolojiler ve kripto para birimleri hakkında haberleri takip edenlerin sıklıkla karşılaştıkları üzere Initial Coin Offerings (ICO) ile yatırım toplayan girişimlerin sayısı çığ gibi artıyor. Birçok orta yaş ve üzeri banka müşterisi için anlam ifade etmeyen bu söz öbeği, özellikle milenyum nesli için önemli bir yatırım aracı olmanın eşiğinde.

Yapılan anketlerde milenyum neslinin kripto para birimlerine ve benzer mantıkla yatırım toplanan ICO projelerine ilgi göstermelerine karşın, konu güvenirlik olduğunda hala bankaların bir numarada olduğu ortaya çıkıyor.

Blockchain Capital tarafından 2 bin kişilik katılımla gerçekleştirilen ankette, katılımcıların sadece yüzde 27’lik kısmı, Bitcoin’in JPMorgan Chase, Wells Fargo ve Goldman Sachs gibi bankalardan daha güvenilir olduğunu düşündüğünü söyledi.

“5 yıl içinde Bitcoin almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna milenyum neslinin yüzde 41’i olumlu cevap verirken, tüm yaş aralıklarında değerlendirildiği zaman bu oran yüzde 7 seviyesine düştü.

“Önümüzdeki 10 yıl için Bitcoin kullanımı artacak mı?” sorusuna milenyum neslinden olumlu cevap yükseliyor. Milenyum neslinin yüzde 42’si bu soruya olumlu karşılık verirken, tüm yaş aralığındaki cevaplar ise yüzde 9 oranında olumlu sonuçlandı.

Blockchain Capital tarafından yapılan ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor
Bankacılık
133 görüntüleme
Bankacılık
133 görüntüleme

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor

Melih Çelik - 15 Ocak 2018

Bireylere yönelik finansal danışmanlıkta robo-danışmanlar önemli yol kat etti. Şimdi sıra milyarlarca dolar büyüklüğe sahip kurumsal danışmanlık hizmetlerinde… Yapılan işin…

Bir Yorum Yazın