Milenyum nesli bankalara Bitcoin’den fazla güveniyor

9 Kasım 2017
228 Görüntüleme

Kripto para birimlerine ve ICO’lara olan ilginin son birkaç yılda ivmeli biçimde arttığını ortaya koyan araştırmalar, yeni neslin bankalara güvenmeye devam ettiğini gözler önüne seriyor. Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre, milenyum nesli bankalara Bitcoin’den daha fazla güveniyor.

Finansal teknolojiler ve kripto para birimleri hakkında haberleri takip edenlerin sıklıkla karşılaştıkları üzere Initial Coin Offerings (ICO) ile yatırım toplayan girişimlerin sayısı çığ gibi artıyor. Birçok orta yaş ve üzeri banka müşterisi için anlam ifade etmeyen bu söz öbeği, özellikle milenyum nesli için önemli bir yatırım aracı olmanın eşiğinde.

Yapılan anketlerde milenyum neslinin kripto para birimlerine ve benzer mantıkla yatırım toplanan ICO projelerine ilgi göstermelerine karşın, konu güvenirlik olduğunda hala bankaların bir numarada olduğu ortaya çıkıyor.

Blockchain Capital tarafından 2 bin kişilik katılımla gerçekleştirilen ankette, katılımcıların sadece yüzde 27’lik kısmı, Bitcoin’in JPMorgan Chase, Wells Fargo ve Goldman Sachs gibi bankalardan daha güvenilir olduğunu düşündüğünü söyledi.

“5 yıl içinde Bitcoin almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna milenyum neslinin yüzde 41’i olumlu cevap verirken, tüm yaş aralıklarında değerlendirildiği zaman bu oran yüzde 7 seviyesine düştü.

“Önümüzdeki 10 yıl için Bitcoin kullanımı artacak mı?” sorusuna milenyum neslinden olumlu cevap yükseliyor. Milenyum neslinin yüzde 42’si bu soruya olumlu karşılık verirken, tüm yaş aralığındaki cevaplar ise yüzde 9 oranında olumlu sonuçlandı.

Blockchain Capital tarafından yapılan ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın