Milenyum nesli bankalara Bitcoin’den fazla güveniyor

9 Kasım 2017
427 Görüntüleme

Kripto para birimlerine ve ICO’lara olan ilginin son birkaç yılda ivmeli biçimde arttığını ortaya koyan araştırmalar, yeni neslin bankalara güvenmeye devam ettiğini gözler önüne seriyor. Girişim sermayesi şirketi Blockchain Capital tarafından yapılan araştırmaya göre, milenyum nesli bankalara Bitcoin’den daha fazla güveniyor.

Finansal teknolojiler ve kripto para birimleri hakkında haberleri takip edenlerin sıklıkla karşılaştıkları üzere Initial Coin Offerings (ICO) ile yatırım toplayan girişimlerin sayısı çığ gibi artıyor. Birçok orta yaş ve üzeri banka müşterisi için anlam ifade etmeyen bu söz öbeği, özellikle milenyum nesli için önemli bir yatırım aracı olmanın eşiğinde.

Yapılan anketlerde milenyum neslinin kripto para birimlerine ve benzer mantıkla yatırım toplanan ICO projelerine ilgi göstermelerine karşın, konu güvenirlik olduğunda hala bankaların bir numarada olduğu ortaya çıkıyor.

Blockchain Capital tarafından 2 bin kişilik katılımla gerçekleştirilen ankette, katılımcıların sadece yüzde 27’lik kısmı, Bitcoin’in JPMorgan Chase, Wells Fargo ve Goldman Sachs gibi bankalardan daha güvenilir olduğunu düşündüğünü söyledi.

“5 yıl içinde Bitcoin almayı düşünüyor musunuz?” sorusuna milenyum neslinin yüzde 41’i olumlu cevap verirken, tüm yaş aralıklarında değerlendirildiği zaman bu oran yüzde 7 seviyesine düştü.

“Önümüzdeki 10 yıl için Bitcoin kullanımı artacak mı?” sorusuna milenyum neslinden olumlu cevap yükseliyor. Milenyum neslinin yüzde 42’si bu soruya olumlu karşılık verirken, tüm yaş aralığındaki cevaplar ise yüzde 9 oranında olumlu sonuçlandı.

Blockchain Capital tarafından yapılan ankete buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
29 görüntüleme
Bitcoin
29 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın