Rapor: Riskleri ve faydalarıyla ICO’ları anlamak

9 Kasım 2017
390 Görüntüleme

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, ICO’ların (Initial Coin Offerings) çalışma mantığının anlaşılması üzerine teknik bir doküman yayımlandı.

ICO’ların teknolojileri, yararları, riskleri ve düzenleyiciler açısından durumları gibi konuların ele alındığı teknik dokümanda tüm ayrıntılar bir bir masaya yatırıldı.

Ocak 2017’den bu yana ICO’lar sayesinde yatırım toplayan kuruluşların toplam değerlerinin 1,8 milyar doları aştığını söyleyen teknik doküman, ICO’ların büyük bir popülerlik yakaladığını belirtti.

Yeni bir girişim fikrinin çok hızlı biçimde para toplamayı başardığı ICO sisteminde, büyük bir ivme yakalandığını söyleyen doküman, konuya yeterince hakim olmayan kesimler tarafından olur olmadık eleştirilere de maruz kaldığını hatırlatıyor. ICO’lar için “Vahşi Batı” benzetmesinin yapıldığını aktaran yetkililer, tüm olumsuz yorumlara rağmen gün geçtikçe daha büyük çevrelerce kabul gördüklerini de ifade ediyorlar.

ICO’ların tüketicileri koruması, kara para aklamaya karşı mücadele etmesi ve düzenlemelere karşı ne ölçüde uygun olduklarını gözler önüne seren teknik dokümanda, ICO’ların çalışma mantığı da aktarılıyor. ICO’lar hakkında önyargıya kapılmadan evvel konunun etraflıca incelenmesinin gerektiğini savunan doküman, yasal risklere karşı hangi teknolojik hamlelerin yapılması gerektiğini de vurguluyor.

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, “Initial Coin Offerings: Understanding Technology, Benefits, Risks, and Regulations” isimli ICO’ların teknolojilerinin, faydalarının ve risklerinin masaya yatırıldığı teknik dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor
Bankacılık
133 görüntüleme
Bankacılık
133 görüntüleme

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor

Melih Çelik - 15 Ocak 2018

Bireylere yönelik finansal danışmanlıkta robo-danışmanlar önemli yol kat etti. Şimdi sıra milyarlarca dolar büyüklüğe sahip kurumsal danışmanlık hizmetlerinde… Yapılan işin…

Bir Yorum Yazın