Rapor: Riskleri ve faydalarıyla ICO’ları anlamak

9 Kasım 2017
271 Görüntüleme

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, ICO’ların (Initial Coin Offerings) çalışma mantığının anlaşılması üzerine teknik bir doküman yayımlandı.

ICO’ların teknolojileri, yararları, riskleri ve düzenleyiciler açısından durumları gibi konuların ele alındığı teknik dokümanda tüm ayrıntılar bir bir masaya yatırıldı.

Ocak 2017’den bu yana ICO’lar sayesinde yatırım toplayan kuruluşların toplam değerlerinin 1,8 milyar doları aştığını söyleyen teknik doküman, ICO’ların büyük bir popülerlik yakaladığını belirtti.

Yeni bir girişim fikrinin çok hızlı biçimde para toplamayı başardığı ICO sisteminde, büyük bir ivme yakalandığını söyleyen doküman, konuya yeterince hakim olmayan kesimler tarafından olur olmadık eleştirilere de maruz kaldığını hatırlatıyor. ICO’lar için “Vahşi Batı” benzetmesinin yapıldığını aktaran yetkililer, tüm olumsuz yorumlara rağmen gün geçtikçe daha büyük çevrelerce kabul gördüklerini de ifade ediyorlar.

ICO’ların tüketicileri koruması, kara para aklamaya karşı mücadele etmesi ve düzenlemelere karşı ne ölçüde uygun olduklarını gözler önüne seren teknik dokümanda, ICO’ların çalışma mantığı da aktarılıyor. ICO’lar hakkında önyargıya kapılmadan evvel konunun etraflıca incelenmesinin gerektiğini savunan doküman, yasal risklere karşı hangi teknolojik hamlelerin yapılması gerektiğini de vurguluyor.

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, “Initial Coin Offerings: Understanding Technology, Benefits, Risks, and Regulations” isimli ICO’ların teknolojilerinin, faydalarının ve risklerinin masaya yatırıldığı teknik dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın