Rapor: Riskleri ve faydalarıyla ICO’ları anlamak

9 Kasım 2017
465 Görüntüleme

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, ICO’ların (Initial Coin Offerings) çalışma mantığının anlaşılması üzerine teknik bir doküman yayımlandı.

ICO’ların teknolojileri, yararları, riskleri ve düzenleyiciler açısından durumları gibi konuların ele alındığı teknik dokümanda tüm ayrıntılar bir bir masaya yatırıldı.

Ocak 2017’den bu yana ICO’lar sayesinde yatırım toplayan kuruluşların toplam değerlerinin 1,8 milyar doları aştığını söyleyen teknik doküman, ICO’ların büyük bir popülerlik yakaladığını belirtti.

Yeni bir girişim fikrinin çok hızlı biçimde para toplamayı başardığı ICO sisteminde, büyük bir ivme yakalandığını söyleyen doküman, konuya yeterince hakim olmayan kesimler tarafından olur olmadık eleştirilere de maruz kaldığını hatırlatıyor. ICO’lar için “Vahşi Batı” benzetmesinin yapıldığını aktaran yetkililer, tüm olumsuz yorumlara rağmen gün geçtikçe daha büyük çevrelerce kabul gördüklerini de ifade ediyorlar.

ICO’ların tüketicileri koruması, kara para aklamaya karşı mücadele etmesi ve düzenlemelere karşı ne ölçüde uygun olduklarını gözler önüne seren teknik dokümanda, ICO’ların çalışma mantığı da aktarılıyor. ICO’lar hakkında önyargıya kapılmadan evvel konunun etraflıca incelenmesinin gerektiğini savunan doküman, yasal risklere karşı hangi teknolojik hamlelerin yapılması gerektiğini de vurguluyor.

Stellar Development Foundation ve Luxembourg House of Financial Technology (LHoFT) ortaklığı ile hazırlanan, “Initial Coin Offerings: Understanding Technology, Benefits, Risks, and Regulations” isimli ICO’ların teknolojilerinin, faydalarının ve risklerinin masaya yatırıldığı teknik dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
29 görüntüleme
Bitcoin
29 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın