FinTech dünyasının kalbi Singapore FinTech Festival’de atıyor

14 Kasım 2017
172 Görüntüleme

Finansal teknolojilerin nabzının tutulduğu önemli etkinliklerden olan Singapore FinTech Festival, 2016 yılında gördüğü büyük ilgiyi 2017’ye de taşıyor. FinTech dünyasının en önemli konularının masaya yatırıldığı etkinlikte yine sektörün duayenleri bir araya geliyor.

Küresel finansal teknolojiler ekosisteminin bir araya geldiği Singapore FinTech Festival etkinliği, 13 – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında FinTech sektörünün Asya’daki kalesi Singapur’da düzenleniyor.

FinTech dünyasından birbirinden özel isimlerin bir araya geldiği etkinlikte, dijital ödemeler ve yeni nesil teknolojiler konuşuluyor. Ödeme sistemlerindeki inovasyonlar ve yeni nesil teknolojiler hakkında görüş alışverişlerinin yapıldığı festival, 2016 yılında gördüğü ilgiyi de bir adım öteye taşımış durumda.

FinTech sektörünün duayenlerinin boy gösterdiği festivalin öne çıkanları arasında finansal teknolojiler konusunda projeler geliştiren start-up’lar, teknoloji şirketleri, yatırımcılar, finans şirketleri, araştırma enstitüleri ve inovasyonlar konusunda söz sahibi uzmanlar yer alıyor.

Finansal teknolojiler konusunda yeni fikirlerini ve projelerini sunacak olan start-up’lar için Singapore FinTech Festival içerisinde bir de hackathon düzenlenecek. Endüstri liderlerinin deneyimlerini paylaşacakları etkinlik kapsamında, yatırımcılar yeni FinTech fikirleri hakkında bilgi alacak. Teknoloji geliştiricileriyle yatırımcıları bir araya getirecek olan Singapore FinTech Festival, yeni yatırımların kapılarını açacak.

Hem yerel hem de küresel ekosistem hakkında bilgilerin paylaşılacağı etkinlik içerisinde demo günü düzenlenecek. Böylece yatırımcılar beğendikleri girişimlere yatırım yapabilecekler.

Hükümet yetkililerinin de yer alacağı Singapore FinTech Festival, 17 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek.

Ayrıntılı bilgi için, Singapore FinTech Festival resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın