FinTech dünyasının kalbi Singapore FinTech Festival’de atıyor

14 Kasım 2017
315 Görüntüleme

Finansal teknolojilerin nabzının tutulduğu önemli etkinliklerden olan Singapore FinTech Festival, 2016 yılında gördüğü büyük ilgiyi 2017’ye de taşıyor. FinTech dünyasının en önemli konularının masaya yatırıldığı etkinlikte yine sektörün duayenleri bir araya geliyor.

Küresel finansal teknolojiler ekosisteminin bir araya geldiği Singapore FinTech Festival etkinliği, 13 – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında FinTech sektörünün Asya’daki kalesi Singapur’da düzenleniyor.

FinTech dünyasından birbirinden özel isimlerin bir araya geldiği etkinlikte, dijital ödemeler ve yeni nesil teknolojiler konuşuluyor. Ödeme sistemlerindeki inovasyonlar ve yeni nesil teknolojiler hakkında görüş alışverişlerinin yapıldığı festival, 2016 yılında gördüğü ilgiyi de bir adım öteye taşımış durumda.

FinTech sektörünün duayenlerinin boy gösterdiği festivalin öne çıkanları arasında finansal teknolojiler konusunda projeler geliştiren start-up’lar, teknoloji şirketleri, yatırımcılar, finans şirketleri, araştırma enstitüleri ve inovasyonlar konusunda söz sahibi uzmanlar yer alıyor.

Finansal teknolojiler konusunda yeni fikirlerini ve projelerini sunacak olan start-up’lar için Singapore FinTech Festival içerisinde bir de hackathon düzenlenecek. Endüstri liderlerinin deneyimlerini paylaşacakları etkinlik kapsamında, yatırımcılar yeni FinTech fikirleri hakkında bilgi alacak. Teknoloji geliştiricileriyle yatırımcıları bir araya getirecek olan Singapore FinTech Festival, yeni yatırımların kapılarını açacak.

Hem yerel hem de küresel ekosistem hakkında bilgilerin paylaşılacağı etkinlik içerisinde demo günü düzenlenecek. Böylece yatırımcılar beğendikleri girişimlere yatırım yapabilecekler.

Hükümet yetkililerinin de yer alacağı Singapore FinTech Festival, 17 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek.

Ayrıntılı bilgi için, Singapore FinTech Festival resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsviçre Blockchain ekosistem haritası
Genel
39 görüntüleme
Genel
39 görüntüleme

İsviçre Blockchain ekosistem haritası

Ahmet Usta - 22 Mart 2018

İsviçre, ülkedeki Blockchain ekosistemi için etkileşimli bir harita yayınlandı. Kendisini Blockchain teknolojisinin merkezi olarak konumlandırmak isteyen ve bu amaçla Crypto Valley…

Albaraka Türk ‘Albaraka IR’ uygulamasını yayınladı
Bankacılık
24 görüntüleme
Bankacılık
24 görüntüleme

Albaraka Türk ‘Albaraka IR’ uygulamasını yayınladı

Ege Can Canko - 21 Mart 2018

Albaraka Türk, ‘Albaraka IR’ isimli Yatırımcı İlişkileri mobil uygulamasını müşterilerinin kullanımına sundu. Albaraka Türk, Android ve iOS işletim sistemiyle çalışan akıllı telefonlarda…

Güney Kore yenilikçi FinTech şirketlerini yasal olarak rahat bırakacak
FinTech
116 görüntüleme
FinTech
116 görüntüleme

Güney Kore yenilikçi FinTech şirketlerini yasal olarak rahat bırakacak

Melih Çelik - 21 Mart 2018

Güney Kore’nin regülatör kurumu FSC, yenilikçi çözüm geliştiren FinTech şirketlerini belirli bir süre yasal zorunluluklardan muaf tutmaya hazırlanıyor. Singapur ve…

Bir Yorum Yazın