FinTech dünyasının kalbi Singapore FinTech Festival’de atıyor

14 Kasım 2017
260 Görüntüleme

Finansal teknolojilerin nabzının tutulduğu önemli etkinliklerden olan Singapore FinTech Festival, 2016 yılında gördüğü büyük ilgiyi 2017’ye de taşıyor. FinTech dünyasının en önemli konularının masaya yatırıldığı etkinlikte yine sektörün duayenleri bir araya geliyor.

Küresel finansal teknolojiler ekosisteminin bir araya geldiği Singapore FinTech Festival etkinliği, 13 – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında FinTech sektörünün Asya’daki kalesi Singapur’da düzenleniyor.

FinTech dünyasından birbirinden özel isimlerin bir araya geldiği etkinlikte, dijital ödemeler ve yeni nesil teknolojiler konuşuluyor. Ödeme sistemlerindeki inovasyonlar ve yeni nesil teknolojiler hakkında görüş alışverişlerinin yapıldığı festival, 2016 yılında gördüğü ilgiyi de bir adım öteye taşımış durumda.

FinTech sektörünün duayenlerinin boy gösterdiği festivalin öne çıkanları arasında finansal teknolojiler konusunda projeler geliştiren start-up’lar, teknoloji şirketleri, yatırımcılar, finans şirketleri, araştırma enstitüleri ve inovasyonlar konusunda söz sahibi uzmanlar yer alıyor.

Finansal teknolojiler konusunda yeni fikirlerini ve projelerini sunacak olan start-up’lar için Singapore FinTech Festival içerisinde bir de hackathon düzenlenecek. Endüstri liderlerinin deneyimlerini paylaşacakları etkinlik kapsamında, yatırımcılar yeni FinTech fikirleri hakkında bilgi alacak. Teknoloji geliştiricileriyle yatırımcıları bir araya getirecek olan Singapore FinTech Festival, yeni yatırımların kapılarını açacak.

Hem yerel hem de küresel ekosistem hakkında bilgilerin paylaşılacağı etkinlik içerisinde demo günü düzenlenecek. Böylece yatırımcılar beğendikleri girişimlere yatırım yapabilecekler.

Hükümet yetkililerinin de yer alacağı Singapore FinTech Festival, 17 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek.

Ayrıntılı bilgi için, Singapore FinTech Festival resmi web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BTS & Partners GC Academy’den Blockchain etkinliği
BlockChain
102 görüntüleme
BlockChain
102 görüntüleme

BTS & Partners GC Academy’den Blockchain etkinliği

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Hukuk, teknoloji ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren BTS & Partners GC Academy’nin bu seneki ikinci etkinliği 8…

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
99 görüntüleme
BlockChain
99 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
106 görüntüleme
FinTech
106 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Bir Yorum Yazın