Hewlett Packard Enterprise, 2018’de Blockchain hizmeti sunacak

15 Kasım 2017
168 Görüntüleme

İş teknolojileri geliştiren Hewlett Packard Enterprise, 2018 yılı içinde kendi Blockchain servislerini sunmaya başlayacağını açıkladı.

2015 yılında Hewlett Packard’ın ikiye bölünmesi ile oluşan Hewlett Packard Enterprise; sunucu ağ donanımı, depolama, kurumsal servis ve yazılımlar sunan bir şirket olarak biliniyor. Yapılan son açıklamalarda 240 bin çalışanı olan şirket, 2015 yılı sonunda 53 milyar dolar gelir bildirmişti.

Resmi bir açıklama ile Blockchain teknolojileri üretmeye başlayacağını belirten Hewlett Packard Enterprise, R3’ün Corda platformunu temel alarak dağıtılmış defter teknolojisi üzerine çalışmalar yapacak. Haziran 2017’den beri R3 ile ortak biçimde çalışan Hewlett Packard Enterprise, ödeme sistemleri ve kimlik doğrulama gibi teknolojileri geliştirirken Blockchain altyapısından faydalanacak.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre, “Mission Critical Distributed Ledger Technology – Kritik Görev Dağıtılmış Defter teknolojisi” adı ile geliştirilen proje, bulut tabanlı hizmetlerin bir uzantısı olarak tarif ediliyor. Hewlett Packard Enterprise’ın Blockchain ile geliştirilen ilk ürünü olacak bu proje, finansal hizmetler sektörüne de çözüm üretecek.

Hewlett Packard Enterprise Blockchain Direktörü Raphael Davison yaptığı açıklamada, halka açık bulut hizmetlerinin tek başlarına işlevsel olmadıklarını, Blockchain teknolojisi ile kendi teknolojilerini birleştirerek kullanılabilir bir çözüm üreteceklerini ifade etti.

Fortune dergisinde yer alan haberde, Hewlett Packard Enterprise şirketinin Blockchain üzerine geliştirdiği teknolojinin finansal hizmetler sektörüne doğrudan katkı yapacak bir proje olduğu söylendi.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Blockchain ile geliştirilen ürünlerin ilk örnekleri 2018 yılı içerisinde tanıtılacak. Firma, 2017’nin sonu ve 2018 yılının başını ürünlerini test etmek için değerlendirecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın