Hewlett Packard Enterprise, 2018’de Blockchain hizmeti sunacak

15 Kasım 2017
330 Görüntüleme

İş teknolojileri geliştiren Hewlett Packard Enterprise, 2018 yılı içinde kendi Blockchain servislerini sunmaya başlayacağını açıkladı.

2015 yılında Hewlett Packard’ın ikiye bölünmesi ile oluşan Hewlett Packard Enterprise; sunucu ağ donanımı, depolama, kurumsal servis ve yazılımlar sunan bir şirket olarak biliniyor. Yapılan son açıklamalarda 240 bin çalışanı olan şirket, 2015 yılı sonunda 53 milyar dolar gelir bildirmişti.

Resmi bir açıklama ile Blockchain teknolojileri üretmeye başlayacağını belirten Hewlett Packard Enterprise, R3’ün Corda platformunu temel alarak dağıtılmış defter teknolojisi üzerine çalışmalar yapacak. Haziran 2017’den beri R3 ile ortak biçimde çalışan Hewlett Packard Enterprise, ödeme sistemleri ve kimlik doğrulama gibi teknolojileri geliştirirken Blockchain altyapısından faydalanacak.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre, “Mission Critical Distributed Ledger Technology – Kritik Görev Dağıtılmış Defter teknolojisi” adı ile geliştirilen proje, bulut tabanlı hizmetlerin bir uzantısı olarak tarif ediliyor. Hewlett Packard Enterprise’ın Blockchain ile geliştirilen ilk ürünü olacak bu proje, finansal hizmetler sektörüne de çözüm üretecek.

Hewlett Packard Enterprise Blockchain Direktörü Raphael Davison yaptığı açıklamada, halka açık bulut hizmetlerinin tek başlarına işlevsel olmadıklarını, Blockchain teknolojisi ile kendi teknolojilerini birleştirerek kullanılabilir bir çözüm üreteceklerini ifade etti.

Fortune dergisinde yer alan haberde, Hewlett Packard Enterprise şirketinin Blockchain üzerine geliştirdiği teknolojinin finansal hizmetler sektörüne doğrudan katkı yapacak bir proje olduğu söylendi.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Blockchain ile geliştirilen ürünlerin ilk örnekleri 2018 yılı içerisinde tanıtılacak. Firma, 2017’nin sonu ve 2018 yılının başını ürünlerini test etmek için değerlendirecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
29 görüntüleme
Bitcoin
29 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın