Hewlett Packard Enterprise, 2018’de Blockchain hizmeti sunacak

15 Kasım 2017
259 Görüntüleme

İş teknolojileri geliştiren Hewlett Packard Enterprise, 2018 yılı içinde kendi Blockchain servislerini sunmaya başlayacağını açıkladı.

2015 yılında Hewlett Packard’ın ikiye bölünmesi ile oluşan Hewlett Packard Enterprise; sunucu ağ donanımı, depolama, kurumsal servis ve yazılımlar sunan bir şirket olarak biliniyor. Yapılan son açıklamalarda 240 bin çalışanı olan şirket, 2015 yılı sonunda 53 milyar dolar gelir bildirmişti.

Resmi bir açıklama ile Blockchain teknolojileri üretmeye başlayacağını belirten Hewlett Packard Enterprise, R3’ün Corda platformunu temel alarak dağıtılmış defter teknolojisi üzerine çalışmalar yapacak. Haziran 2017’den beri R3 ile ortak biçimde çalışan Hewlett Packard Enterprise, ödeme sistemleri ve kimlik doğrulama gibi teknolojileri geliştirirken Blockchain altyapısından faydalanacak.

Coin Desk sitesinde yer alan habere göre, “Mission Critical Distributed Ledger Technology – Kritik Görev Dağıtılmış Defter teknolojisi” adı ile geliştirilen proje, bulut tabanlı hizmetlerin bir uzantısı olarak tarif ediliyor. Hewlett Packard Enterprise’ın Blockchain ile geliştirilen ilk ürünü olacak bu proje, finansal hizmetler sektörüne de çözüm üretecek.

Hewlett Packard Enterprise Blockchain Direktörü Raphael Davison yaptığı açıklamada, halka açık bulut hizmetlerinin tek başlarına işlevsel olmadıklarını, Blockchain teknolojisi ile kendi teknolojilerini birleştirerek kullanılabilir bir çözüm üreteceklerini ifade etti.

Fortune dergisinde yer alan haberde, Hewlett Packard Enterprise şirketinin Blockchain üzerine geliştirdiği teknolojinin finansal hizmetler sektörüne doğrudan katkı yapacak bir proje olduğu söylendi.

Yapılan resmi açıklamaya göre, Blockchain ile geliştirilen ürünlerin ilk örnekleri 2018 yılı içerisinde tanıtılacak. Firma, 2017’nin sonu ve 2018 yılının başını ürünlerini test etmek için değerlendirecek.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor
Bankacılık
133 görüntüleme
Bankacılık
133 görüntüleme

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor

Melih Çelik - 15 Ocak 2018

Bireylere yönelik finansal danışmanlıkta robo-danışmanlar önemli yol kat etti. Şimdi sıra milyarlarca dolar büyüklüğe sahip kurumsal danışmanlık hizmetlerinde… Yapılan işin…

Bir Yorum Yazın