Singapore FinTech Festival’de, Active.Ai’a 8 milyon dolar yatırım

15 Kasım 2017
169 Görüntüleme

Yapay zeka aracılığıyla diyalog bankacılığı hizmeti sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival etkinliğinde 8,25 milyon dolar yatırım aldı.

Singapur’da düzenlenen Singapore FinTech Festival, finansal teknolojiler dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. FinTech sektöründeki güncel konuların masaya yatırıldığı etkinlikte, yatırımcılarla girişimciler yan yana gelme imkanı buldu. FinTech girişimlerinin yeni teknolojilerini tanıttıkları festival içerisinde önemli yatırımlar hayat buldu. Bunlardan biri de Active.Ai firmasına yapılan yatırım oldu.

Bankalara yapay zeka destekli diyalog sistemi sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival kapsamında 8,25 milyon dolar yatırım almayı başardı. Vertex Ventures, Creditease Holdings ve Dream Incubator önderliğinde gerçekleşen Seri A yatırım turunda, 8 milyon dolar barajı geçildi.

Active.Ai, bankacılık sektörüne yeni nesil yapay zeka çözümleri sunuyor. Triniti isimli yapay zeka modülleri ile mesajlaşma, ses tanıma ve nesnelerin interneti çözümlerini bir araya getiriyorlar. Firmanın geliştirdiği yapay zeka sistemi, elde ettiği verileri mantıksal çözümlemelerle kullanılabilir hale dönüştürüyor. Makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi teknolojileri kullanan sistem, finansal kurumların ihtiyaç duydukları çözümleri sağlıyor. Hem kurum içi, hem de bulut üzerinde çalışan ürünler sağlayan Active.Ai, yeni nesil çözümlerin de üzerinde çalışıyor.

2016 yılının başlarında hayata geçen Active.Ai; Hindistan, Malezya, Singapur ve Kuzey Amerika’da yer alan üst düzey bankalar ve sigorta şirketleriyle çalışıyor. Let’s Talk Payments sitesinde yer alan habere göre, firmanın varlık yönetimi ve menkul kıymet ticareti gibi sektörlere yayılmayı planları var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı
Bankacılık
48 görüntüleme
Bankacılık
48 görüntüleme

Akbank “Akıllı İnteraktif Programatik TV” ile bir ilke imza attı

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Akbank tarafından tamamlanan bu projeyle müşteriler televizyonlarından kredi notlarını öğrenebilmesinin yanında kredi başvurusu da yapabilecek. Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel…

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain
Bitcoin
200 görüntüleme
Bitcoin
200 görüntüleme

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain

Yazar 03 - 18 Kasım 2017

Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi ve NTV'de ekonomi danışmanlığı ve yorumculuk görevlerini sürdüren deneyimli hocalamız Mahfi Eğilmez, internet sitesinde kripto…

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı
Haber
156 görüntüleme
Haber
156 görüntüleme

Chris Skinner finans sektörü dinamiklerini anlattı

Yazar 03 - 17 Kasım 2017

Wall Street Journal Financial News tarafından finans teknolojileri alanında en güçlü kişileri arasında yer alan  Chris Skinner, Türkiye Sermaye Piyasaları…

Bir Yorum Yazın