Singapore FinTech Festival’de, Active.Ai’a 8 milyon dolar yatırım

15 Kasım 2017
255 Görüntüleme

Yapay zeka aracılığıyla diyalog bankacılığı hizmeti sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival etkinliğinde 8,25 milyon dolar yatırım aldı.

Singapur’da düzenlenen Singapore FinTech Festival, finansal teknolojiler dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. FinTech sektöründeki güncel konuların masaya yatırıldığı etkinlikte, yatırımcılarla girişimciler yan yana gelme imkanı buldu. FinTech girişimlerinin yeni teknolojilerini tanıttıkları festival içerisinde önemli yatırımlar hayat buldu. Bunlardan biri de Active.Ai firmasına yapılan yatırım oldu.

Bankalara yapay zeka destekli diyalog sistemi sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival kapsamında 8,25 milyon dolar yatırım almayı başardı. Vertex Ventures, Creditease Holdings ve Dream Incubator önderliğinde gerçekleşen Seri A yatırım turunda, 8 milyon dolar barajı geçildi.

Active.Ai, bankacılık sektörüne yeni nesil yapay zeka çözümleri sunuyor. Triniti isimli yapay zeka modülleri ile mesajlaşma, ses tanıma ve nesnelerin interneti çözümlerini bir araya getiriyorlar. Firmanın geliştirdiği yapay zeka sistemi, elde ettiği verileri mantıksal çözümlemelerle kullanılabilir hale dönüştürüyor. Makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi teknolojileri kullanan sistem, finansal kurumların ihtiyaç duydukları çözümleri sağlıyor. Hem kurum içi, hem de bulut üzerinde çalışan ürünler sağlayan Active.Ai, yeni nesil çözümlerin de üzerinde çalışıyor.

2016 yılının başlarında hayata geçen Active.Ai; Hindistan, Malezya, Singapur ve Kuzey Amerika’da yer alan üst düzey bankalar ve sigorta şirketleriyle çalışıyor. Let’s Talk Payments sitesinde yer alan habere göre, firmanın varlık yönetimi ve menkul kıymet ticareti gibi sektörlere yayılmayı planları var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor
Bitcoin
72 görüntüleme
Bitcoin
72 görüntüleme

Kripto ekonomiye “küresel tedbir” gerekiyor

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

Almanya Merkez Bankası Bundesbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi Joachim Wuermeling, küresel bir ekonomi karşısında ulusal önlemler almanın yeterli olmayacağına dikkat çekti.…

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı
FinTech
67 görüntüleme
FinTech
67 görüntüleme

FinTech Lab InsurTech hızlandırıcı programı Moskova’da başladı

Erhan Kahraman - 16 Ocak 2018

FinTech Lab Rusya, sigortacılık teknolojileri (InsurTech) odaklı ilk hızlandırma programını dokuz girişimin katılımıyla Moskova'da başlattı. Rusya'nın çeşitli şehirlerinden ve yurt…

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor
Bankacılık
133 görüntüleme
Bankacılık
133 görüntüleme

Robo-danışmanlar stratejiyi belirleyen olma yolunda ilerliyor

Melih Çelik - 15 Ocak 2018

Bireylere yönelik finansal danışmanlıkta robo-danışmanlar önemli yol kat etti. Şimdi sıra milyarlarca dolar büyüklüğe sahip kurumsal danışmanlık hizmetlerinde… Yapılan işin…

Bir Yorum Yazın