Singapore FinTech Festival’de, Active.Ai’a 8 milyon dolar yatırım

15 Kasım 2017
323 Görüntüleme

Yapay zeka aracılığıyla diyalog bankacılığı hizmeti sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival etkinliğinde 8,25 milyon dolar yatırım aldı.

Singapur’da düzenlenen Singapore FinTech Festival, finansal teknolojiler dünyasından birçok ismi bir araya getirdi. FinTech sektöründeki güncel konuların masaya yatırıldığı etkinlikte, yatırımcılarla girişimciler yan yana gelme imkanı buldu. FinTech girişimlerinin yeni teknolojilerini tanıttıkları festival içerisinde önemli yatırımlar hayat buldu. Bunlardan biri de Active.Ai firmasına yapılan yatırım oldu.

Bankalara yapay zeka destekli diyalog sistemi sunan Active.Ai, Singapore FinTech Festival kapsamında 8,25 milyon dolar yatırım almayı başardı. Vertex Ventures, Creditease Holdings ve Dream Incubator önderliğinde gerçekleşen Seri A yatırım turunda, 8 milyon dolar barajı geçildi.

Active.Ai, bankacılık sektörüne yeni nesil yapay zeka çözümleri sunuyor. Triniti isimli yapay zeka modülleri ile mesajlaşma, ses tanıma ve nesnelerin interneti çözümlerini bir araya getiriyorlar. Firmanın geliştirdiği yapay zeka sistemi, elde ettiği verileri mantıksal çözümlemelerle kullanılabilir hale dönüştürüyor. Makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi teknolojileri kullanan sistem, finansal kurumların ihtiyaç duydukları çözümleri sağlıyor. Hem kurum içi, hem de bulut üzerinde çalışan ürünler sağlayan Active.Ai, yeni nesil çözümlerin de üzerinde çalışıyor.

2016 yılının başlarında hayata geçen Active.Ai; Hindistan, Malezya, Singapur ve Kuzey Amerika’da yer alan üst düzey bankalar ve sigorta şirketleriyle çalışıyor. Let’s Talk Payments sitesinde yer alan habere göre, firmanın varlık yönetimi ve menkul kıymet ticareti gibi sektörlere yayılmayı planları var.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
25 görüntüleme
Bitcoin
25 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
45 görüntüleme
FinTech
45 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
119 görüntüleme
FinTech
119 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın