Swissquote Bank vadeli mevduat ile Bitcoin hesaplarını birleştirdi

27 Kasım 2017
364 Görüntüleme

Online bankacılık hizmeti veren Swissquote Bank, vadeli mevduat hesaplarıyla kripto para takas sistemini birleştirdi.

Swissquote Bank tarafından geliştirilen “The Bitcoin Active Certificate” isimli sistem, kısa vadeli piyasa hareketlerini gözlemleyerek otomatik alım satım işlemleri yapıyor. Kripto para birimlerine olan ilgiyi ve sosyal medya duyarlılığını test eden sistem, makine öğrenimi teknolojisini kullanarak Bitcoin ile ABD doları arasında otomatik değiş tokuş yapıyor. Swissquote Bank, müşterilerinin vadeli mevduat hesaplarının gelir seviyesini artırmak için kripto para birimlerinin değer yükselişinden istifade ediyor.

Coindesk sitesinde yer alan haberde, Swissquote yetkililerinin şu sözlerine yer verildi: “Swissquote olarak stratejimizi, piyasanın belirsizlik ve düşüş yaşadığı dönemleri tespit ederek tutulan nakit miktarını ayarlamak üzerine kurduk. Piyasadaki iniş çıkışları takip altına alarak, uzun vadede istikrarlı getiri sağlayan bir sistem oluşturduk.”

Banka tarafından yapılan açıklamada, portföylerinin yüzde 60 ila 100’lük kısmını Bitcoin ile saklanacağı belirtildi. Bitcoin’in dışındaki kısmı ise ABD doları olarak saklıyorlar.

Bloomberg tarafından yakın zaman önce yayımlanan bir raporda, bankanın pazar stratejileri başkanı Peter Rosenstreich şöyle konuşmuştu:

“Yatırımcılar kripto para birimlerine karşı heyecan duyuyor, ancak volatilitesi (oynaklık) yüzünden endişeleniyorlar. Bu sorunu çözmek üzere, aşağı yönlü hareketlere karşı koruma sağlayan bir ticaret algoritması oluşturduk.”

Bankanın vadeli mevduat hesaplarını Bitcoin ile saklama hamlesi aslında beklenen bir durumdu. Coindesk sitesinde belirtilene göre, daha önce kripto para borsası hizmeti veren Bitstamp ile de anlaşan Swissquote, müşterilerine Bitcoin, avro ve dolar arasında değiş tokuş yapmalarına izin vermeye başlamıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

175 milyon Avrupalı giyilebilir cihazlarla ödeme yapmaya hazır
FinTech
129 görüntüleme
FinTech
129 görüntüleme

175 milyon Avrupalı giyilebilir cihazlarla ödeme yapmaya hazır

Melih Çelik - 25 Şubat 2018

Mastercard’ın Avrupa genelinde yaptırdığı bir araştırma, giyilebilir cihazlarla ödemenin ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu ortaya koydu. 742 milyon…

ING ve CBA’dan MiFID II uyumlu RegTech testi
Bankacılık
117 görüntüleme
Bankacılık
117 görüntüleme

ING ve CBA’dan MiFID II uyumlu RegTech testi

Melih Çelik - 25 Şubat 2018

Commonwealth Bank of Australia (CBA) ve ING, MiFID II kriterlerine uyumlu RegTech testini başarıyla tamamladı. 2018’le birlikte özellikle kişisel verilerin…

BNP Paribas FinTech girişimlerini yeni yatırım fonuyla destekleyecek
FinTech
162 görüntüleme
FinTech
162 görüntüleme

BNP Paribas FinTech girişimlerini yeni yatırım fonuyla destekleyecek

Melih Çelik - 24 Şubat 2018

FinTech girişimlerine yönelik olarak oluşturulan fonların en yenisi BNP Paribas tarafından duyuruldu. FinTech şirketlerine özel yatırım yapan platformların sayısı artıyor.…

Bir Yorum Yazın