JPMorgan Chase, 400 milyon dolarlık WePay alımını tamamladı

5 Aralık 2017
157 Görüntüleme

400 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atan JPMorgan Chase, yaptığı resmi açıklama ile WePay’i satın aldığını belirtti.

Ödemeler için kitle fonlaması (crowdfunding) platformu sunan girişim WePay’i resmen satın aldığını duyuran JPMorgan Chase, Ekim ayından bu yana satın almanın gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürüyordu. TechCrunch tarafından yapılan habere göre, 400 milyon dolar karşılığında gerçekleşen satın alımın ardından WePay’in kullanıcılarına sunduğu kitle fonlaması tabanlı ödeme çözümleri Chase tarafından da kullanıma açılacak.

Yapılan haberde daha önce de iki firma arasında diyalogların yaşandığından bahsedildi. WePay’e 220 milyon dolar yatırım yapacağı söylentileri dolaşan JPMorgan Chase’in, daha sonra bu yatırımı geri çekmesinden söz edildi. Haber kaynağına göre, yatırım kararından vazgeçilmesinin firmalar arasında satın alma sürecine girilmesine işaret ediyordu.

Dedikoduları gerçeğe dönüştüren JPMorgan Chase, WePay’i resmen satın aldığını açıklamasına rağmen tutarın beklenenden fazla olması uzmanları ters köşeye yatırdı. Habere göre, 220 milyon dolarlık yatırım planı rafa kaldırıldıktan sonra, satın alma sürecine geçildiğinde meblağın neredeyse iki katına çıkmasını kimse beklemiyordu. Birçoklarını şaşırtan JPMorgan Chase, satın alma sürecinin 400 milyon dolar ile tamamlandığını resmen açıkladı.

WePay tarafından sunulan ödeme seçeneklerini kendi teknolojisine entegre edecek olan JPMorgan Chase, yönetim kadrosunda da değişiklikler yapacak. WePay’in kurucularından olan Bill Clerico’nun kendi operasyonlarını yönetmesine izin verilecek.

WePay tarafından sunulan teknolojiyi, 4 milyondan fazla müşterisine sunacak olan JPMorgan Chase, FinTech sektörüne kıyasla kendi bankacılık hizmetlerinde eksik kalan noktaları da bu sayede kapatacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti
FinTech
125 görüntüleme
FinTech
125 görüntüleme

Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar elde etti

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2017

FinTech sektöründe adından sıklıkla söz ettiren firmalarından olan Affirm, E serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon elde etmeyi başardı.…

Rapor: Kart ödemeleri 2022 yılında 500 milyar dolara yaklaşacak
Bankacılık
166 görüntüleme
Bankacılık
166 görüntüleme

Rapor: Kart ödemeleri 2022 yılında 500 milyar dolara yaklaşacak

Erhan Kahraman - 13 Aralık 2017

Londra merkezli araştırma firması RBR, küresel ölçekteki kartlı ödemelerinin 2022 yılındaki toplam işlem hacminin 500 milyar dolar seviyesine ulaşacağını açıkladı.…

Utku Tarzan yazdı: Dijital Bankacılık Deneyiminde Notlar
Bankacılık
102 görüntüleme
Bankacılık
102 görüntüleme

Utku Tarzan yazdı: Dijital Bankacılık Deneyiminde Notlar

Ahmet Usta - 12 Aralık 2017

Deneyimli IT Yöneticisi Utku Tarzan bir banka kullanıcısı olarak Almanya'da yaşadıklarını, deneyimlerini ve bunlardan çıkardığı notlarını Medium hesabında yayınladığı seri…

Bir Yorum Yazın