JPMorgan Chase, 400 milyon dolarlık WePay alımını tamamladı

5 Aralık 2017
314 Görüntüleme

400 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atan JPMorgan Chase, yaptığı resmi açıklama ile WePay’i satın aldığını belirtti.

Ödemeler için kitle fonlaması (crowdfunding) platformu sunan girişim WePay’i resmen satın aldığını duyuran JPMorgan Chase, Ekim ayından bu yana satın almanın gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürüyordu. TechCrunch tarafından yapılan habere göre, 400 milyon dolar karşılığında gerçekleşen satın alımın ardından WePay’in kullanıcılarına sunduğu kitle fonlaması tabanlı ödeme çözümleri Chase tarafından da kullanıma açılacak.

Yapılan haberde daha önce de iki firma arasında diyalogların yaşandığından bahsedildi. WePay’e 220 milyon dolar yatırım yapacağı söylentileri dolaşan JPMorgan Chase’in, daha sonra bu yatırımı geri çekmesinden söz edildi. Haber kaynağına göre, yatırım kararından vazgeçilmesinin firmalar arasında satın alma sürecine girilmesine işaret ediyordu.

Dedikoduları gerçeğe dönüştüren JPMorgan Chase, WePay’i resmen satın aldığını açıklamasına rağmen tutarın beklenenden fazla olması uzmanları ters köşeye yatırdı. Habere göre, 220 milyon dolarlık yatırım planı rafa kaldırıldıktan sonra, satın alma sürecine geçildiğinde meblağın neredeyse iki katına çıkmasını kimse beklemiyordu. Birçoklarını şaşırtan JPMorgan Chase, satın alma sürecinin 400 milyon dolar ile tamamlandığını resmen açıkladı.

WePay tarafından sunulan ödeme seçeneklerini kendi teknolojisine entegre edecek olan JPMorgan Chase, yönetim kadrosunda da değişiklikler yapacak. WePay’in kurucularından olan Bill Clerico’nun kendi operasyonlarını yönetmesine izin verilecek.

WePay tarafından sunulan teknolojiyi, 4 milyondan fazla müşterisine sunacak olan JPMorgan Chase, FinTech sektörüne kıyasla kendi bankacılık hizmetlerinde eksik kalan noktaları da bu sayede kapatacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meetup: R3 Blockchain Konsorsiyumu
Blockchain
81 görüntüleme
Blockchain
81 görüntüleme

Meetup: R3 Blockchain Konsorsiyumu

Ahmet Usta - 25 Nisan 2018

FinTech İstanbul tarafından gerçekleştirilen düzenli meetup etkinliklerinde bu sefer, R3 Blockchain Konsorsiyumunu misafir edeceğiz. Blockchain tüm dünyada fırtınalar estiren bir…

İş Bankası yurt dışı ödeme alternatiflerini genişletiyor
Haber
118 görüntüleme
Haber
118 görüntüleme

İş Bankası yurt dışı ödeme alternatiflerini genişletiyor

yazar05 - 25 Nisan 2018

Türkiye İş Bankası, sanal POS uygulaması aracılığıyla sunduğu yurt dışı ödeme alternatiflerine dünyaca ünlü WeChat Pay, SEPA Direct Debit, Boleto,…

RegTech girişimi ClauseMatch 5 milyon Euro yatırım aldı
FinTech
59 görüntüleme
FinTech
59 görüntüleme

RegTech girişimi ClauseMatch 5 milyon Euro yatırım aldı

Erhan Kahraman - 25 Nisan 2018

Kapsamlı bir denetleme tarihçesi ve ispat edilebilir yasal uyumluluk oluşturmak için binlerce evraktan oluşan iş akışını otomatik hale getiren ClauseMatch…

Bir Yorum Yazın