JPMorgan Chase, 400 milyon dolarlık WePay alımını tamamladı

5 Aralık 2017
250 Görüntüleme

400 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza atan JPMorgan Chase, yaptığı resmi açıklama ile WePay’i satın aldığını belirtti.

Ödemeler için kitle fonlaması (crowdfunding) platformu sunan girişim WePay’i resmen satın aldığını duyuran JPMorgan Chase, Ekim ayından bu yana satın almanın gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürüyordu. TechCrunch tarafından yapılan habere göre, 400 milyon dolar karşılığında gerçekleşen satın alımın ardından WePay’in kullanıcılarına sunduğu kitle fonlaması tabanlı ödeme çözümleri Chase tarafından da kullanıma açılacak.

Yapılan haberde daha önce de iki firma arasında diyalogların yaşandığından bahsedildi. WePay’e 220 milyon dolar yatırım yapacağı söylentileri dolaşan JPMorgan Chase’in, daha sonra bu yatırımı geri çekmesinden söz edildi. Haber kaynağına göre, yatırım kararından vazgeçilmesinin firmalar arasında satın alma sürecine girilmesine işaret ediyordu.

Dedikoduları gerçeğe dönüştüren JPMorgan Chase, WePay’i resmen satın aldığını açıklamasına rağmen tutarın beklenenden fazla olması uzmanları ters köşeye yatırdı. Habere göre, 220 milyon dolarlık yatırım planı rafa kaldırıldıktan sonra, satın alma sürecine geçildiğinde meblağın neredeyse iki katına çıkmasını kimse beklemiyordu. Birçoklarını şaşırtan JPMorgan Chase, satın alma sürecinin 400 milyon dolar ile tamamlandığını resmen açıkladı.

WePay tarafından sunulan ödeme seçeneklerini kendi teknolojisine entegre edecek olan JPMorgan Chase, yönetim kadrosunda da değişiklikler yapacak. WePay’in kurucularından olan Bill Clerico’nun kendi operasyonlarını yönetmesine izin verilecek.

WePay tarafından sunulan teknolojiyi, 4 milyondan fazla müşterisine sunacak olan JPMorgan Chase, FinTech sektörüne kıyasla kendi bankacılık hizmetlerinde eksik kalan noktaları da bu sayede kapatacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi
FinTech
69 görüntüleme
FinTech
69 görüntüleme

Binlerce FinTech girişim ve şirketinin listesi

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

4.500'den fazla FinTech girişimi ve şirketinin bilgilerine ulaşmak ister misiniz? Detayları aşağıda bulabilirsiniz. FinTech ekosisteminde faaliyet gösteren, küresel çapta, girişim ve…

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir
BlockChain
60 görüntüleme
BlockChain
60 görüntüleme

Blockchain milyarlarca dolar tasarruf sağlayabilir

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre yatırım fonlarında kullanılacak Blockchain teknolojileri sayesinde sektör her sene 2,5 milyar dolar tasarruf sağlayabilir. 22…

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru
Haber
89 görüntüleme
Haber
89 görüntüleme

E-irsaliye hakkında merak edilen 10 soru

Ahmet Usta - 23 Şubat 2018

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan e-irsaliye tebliğine ilişkin en çok merak edilen 10 sorunun cevabını Protel veriyor. Vergi mükelleflerinin 1…

Bir Yorum Yazın