Kurumiçi Girişimcilik kavramına sahadan bakış

10 Aralık 2017
371 Görüntüleme

Yükselen FinTech kavramı kadar artık TechFin kavramı da finans ve bankacılık dünyası için rekabet ortamındaki oyuncu sayısını artırıyor. Kurumların bu gelişme karşısında atması gereken en önemli adım ise Kurumiçi Girişimcilik.

Kurumiçi Girişimcilik bir kurumun kendi içindeki süreçleri sürdürürken mevcut ekipleri ile yenilikçi fikirler oluşturup bunları hayata geçirmesi ancak bu adımları yaparken yeni fikirleri keşfeden çalışanlarını kurum içinde tutması ve bu fikirler ile girişimler kadar gelişmiş teknoloji firmalarının da adım attıkları alanda varlığını sürdürmesi büyük önem taşıyor.

Kurumiçi Girişimcilik konusunda Türkiye’de pek çok çalışma gerçekleşiyor. Bu çalışmaların pek çoğunu bu kavrama öncülük eden FinTech İstanbul kurucu ortaklarından İhsan Elgin gerçekleştirirken aynı zamanda geçtiğimiz günlerde bu alanda bir konferans da düzenlendi.

Öte yandan kurumiçi girişimcilik kavramında sahada gerçekleşen uygulamlar da artık önemli makaleler olarak karşımıza çıkabiliyor. Bunlardan birisi de FinTech İstanbul’un kurucu ortaklarından Prof. Dr. Selim Yazıcı‘nın ekibi ile birlikte Bankalararası Kart Merkezin’de gerçekleştirdiği çalışma oldu.

BKM’de gerçekleştirilen çalışma Harvard Business Review Türkiye dergisinin Aralık sayısında yer aldı. “Girişimciliği İçeriden Yönetmek” adını taşıyan makale tüm detayları ile kavramın kendisini ve BKM içinde gerçekleşen uygulama boyunca yaşanan süreçler ile elde edilen sonuçları ele alıyor ve profesyonel bir bakış açısıyla değerlendiriyor.

HBR Türkiy’e dergisini tükenmeden raflardan alabileceğiniz gibi dijital abonelik yaparak internet ortamında da bu makaleye ulaşmanız mümkün.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
40 görüntüleme
BlockChain
40 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Röportaj
67 görüntüleme

Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri: Mehmet Sezgin, myGini

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, myGini Kurucusu Mehmet Sezgin ile şirketin ABD, San Francisco ofisinden keyifli bir…

Bir Yorum Yazın