R3 Blockchain konsorsiyumu en yeni üyesine merhaba dedi

12 Aralık 2017
460 Görüntüleme

Güney Koreli NongHyup Bank (NH Bank), Blockchain ve dağıtık defter teknolojilerinde güç birliği için kurulan R3 konsorsiyumuna katıldığını açıkladı.

Güney Kore’nin Seul şehrinde merkezi bulunan ve tarım sektörüne odaklı faaliyetlerini sürdüren NH Bank, R3 konsorsiyumunda yer alan ve kurumsala dönük işlere odaklanan diğer üyelerle iş birliği yaparak Blockchain teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bank Innovation haberine göre banka ayrıca Blockchain teknolojisinin ticari kullanımlarını hayata geçirmek için, FinTech girişimleriyle iş birliği kuracak ve yeni bir pilot projeyi devreye alacak. NH Bank yaklaşık bir yıl önce, geçtiğimiz yılın aralık ayında kurulan Güney Kore’nin kendi Blockchain konsorsiyumunun da bir üyesi konumunda bulunuyor.

Ülkeler kendi Blockchain konsorsiyumlarını kurmaya başladı

Bu grubun hedefi, ticari finans süreçlerini yönetmek için gerekli araçları geliştirmek. Güney Kore’nin yerel konsorsiyumunda ayrıca Dongbu Securities, Yuanta Securities Korea ve Kiwoom Securities gibi finans kuruluşları yer alıyor.

R3’ün dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren 160’ın üzerinde uluslararası üyesi bulunuyor. Bu kuruluşların çalışma alanları ise finanstan teknolojiye, ticari birliklerden diğerlerine kadar uzanıyor. Konsorsiyuma katılma adımıyla birlikte Blockchain teknolojisinin en yeni uygulamalarını deneyeceklerini dile getiren NH NongHyup Bank yetkilisi, bu bilgi birikimini daha sonra finans ve ekonomi gibi iş kollarında uygulamaya dönüştüreceklerini kaydetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
142 görüntüleme
Bankacılık
142 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
107 görüntüleme
FinTech
107 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
94 görüntüleme
FinTech
94 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın