Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması

15 Aralık 2017
473 Görüntüleme

Online ticaret hizmetleri sunan küresel bir şirket olan Gain Capital, yeni nesil finansal yatırım uygulaması GetGo’yu kullanıma açtığını duyurdu. Mobil cihazlar için özel olarak geliştirilmiş olan uygulama, finansal piyasalardaki istatistiksel eğilimleri inceliyor, kullanıcılarına önerilerde bulunuyor.

Finansal piyasalardaki değişimleri yapay zeka ile değerlendiren GetGo uygulaması, kullanıcılarına istatistiksel veriler sunuyor. Kısa vadeli ticari fırsatlardan yararlanmak isteyen kullanıcılara özel olarak geliştirildiği söylenen uygulamanın, özellikle finans piyasaları hakkında yeterince bilgisi olmayan ya da vakit ayıramayan kişilere yardımcı olacağı açıklandı.

Gain Capital CEO’su Glenn Stevens tarafından yapılan resmi açıklamada, kısa vadeli ticari fırsatlardan yararlanmak için, piyasa dinamiklerini anbean kontrol etmek gerektiği söylendi. Piyasadaki karmaşıklığı yapıyı yapay zeka ile çözmeyi başardıklarını vurgulayan Stevens, yapay zeka tarafından süzgeçten geçirilen işlemlerin kullanıcılarının rahatlıkla anlayabilecekleri biçimde sunulduğunu belirtti. Yapay zeka tarafından geliştirilmiş ticari stratejilerin yeni kullanıcılara ulaşmasından dolayı mutluluk duyduklarını da ifade etti.

Uzun süren çalışmanın ürünü olan GetGo’nun sunduğu algoritma yapısı, her yıl milyonlarca veri noktasını analiz etmek üzerine kurulu. Ticari kayıtları da inceleyen sistem, geçmişteki hareketleri değerlendirerek öngörülerde bulunuyor.

Başlangıç aşamasında döviz kurları, borsa endeksleri ve değerli maden olmak üzere 40 farklı pazarı değerlendiren GetGo, piyasa şartlarından çıkarımlar yaparak en iyi yatırım fırsatlarını belirliyor. Kullanıcılar hesap ayarlarında kendi belirledikleri parametreler doğrultusunda yatırım fırsatlarına erişebiliyorlar.

GetGo, öncelikli olarak İngiltere’deki Apple App Store’da satışa sunuldu. Önümüzdeki aylarda Google Play Store’da da satışa sunulacak. Şirket, 2018 yılı boyunca GetGo’yu diğer pazarlara da sunmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Bankacılık
142 görüntüleme
Bankacılık
142 görüntüleme

Özel Söyleşi: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Dijital CEO isimli Youtube kanalında, "Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" için özel bir…

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek
FinTech
107 görüntüleme
FinTech
107 görüntüleme

Oracle Fintech Meetup 2018, Mayıs ayında gerçekleşecek

Ahmet Usta - 21 Nisan 2018

Oracle, FinTech ekosistemi içindeki gelişmeleri, geleceğe bakan çözümleri ve girişimcilik ekosistemini konunun uzmanları ile bir araya getirecek. Son yıllarda tüm…

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek
FinTech
94 görüntüleme
FinTech
94 görüntüleme

Stripe, dolandırıcılığı yapay zeka ile önleyecek

Melih Çelik - 20 Nisan 2018

Dolandırıcılık girişimlerine karşı bir önlem de ödeme sistemleri çözümleri sunan Stripte’tan geldi. Şirketin son yeniliği yapay zeka ile dolandırıcılık girişimlerinin…

Bir Yorum Yazın