Gain Capital’dan yapay zeka ile güçlendirilmiş yatırım uygulaması

15 Aralık 2017
334 Görüntüleme

Online ticaret hizmetleri sunan küresel bir şirket olan Gain Capital, yeni nesil finansal yatırım uygulaması GetGo’yu kullanıma açtığını duyurdu. Mobil cihazlar için özel olarak geliştirilmiş olan uygulama, finansal piyasalardaki istatistiksel eğilimleri inceliyor, kullanıcılarına önerilerde bulunuyor.

Finansal piyasalardaki değişimleri yapay zeka ile değerlendiren GetGo uygulaması, kullanıcılarına istatistiksel veriler sunuyor. Kısa vadeli ticari fırsatlardan yararlanmak isteyen kullanıcılara özel olarak geliştirildiği söylenen uygulamanın, özellikle finans piyasaları hakkında yeterince bilgisi olmayan ya da vakit ayıramayan kişilere yardımcı olacağı açıklandı.

Gain Capital CEO’su Glenn Stevens tarafından yapılan resmi açıklamada, kısa vadeli ticari fırsatlardan yararlanmak için, piyasa dinamiklerini anbean kontrol etmek gerektiği söylendi. Piyasadaki karmaşıklığı yapıyı yapay zeka ile çözmeyi başardıklarını vurgulayan Stevens, yapay zeka tarafından süzgeçten geçirilen işlemlerin kullanıcılarının rahatlıkla anlayabilecekleri biçimde sunulduğunu belirtti. Yapay zeka tarafından geliştirilmiş ticari stratejilerin yeni kullanıcılara ulaşmasından dolayı mutluluk duyduklarını da ifade etti.

Uzun süren çalışmanın ürünü olan GetGo’nun sunduğu algoritma yapısı, her yıl milyonlarca veri noktasını analiz etmek üzerine kurulu. Ticari kayıtları da inceleyen sistem, geçmişteki hareketleri değerlendirerek öngörülerde bulunuyor.

Başlangıç aşamasında döviz kurları, borsa endeksleri ve değerli maden olmak üzere 40 farklı pazarı değerlendiren GetGo, piyasa şartlarından çıkarımlar yaparak en iyi yatırım fırsatlarını belirliyor. Kullanıcılar hesap ayarlarında kendi belirledikleri parametreler doğrultusunda yatırım fırsatlarına erişebiliyorlar.

GetGo, öncelikli olarak İngiltere’deki Apple App Store’da satışa sunuldu. Önümüzdeki aylarda Google Play Store’da da satışa sunulacak. Şirket, 2018 yılı boyunca GetGo’yu diğer pazarlara da sunmayı planlıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Interview with Mark Brownridge, Director General, EISA
Röportaj
66 görüntüleme
Röportaj
66 görüntüleme

Interview with Mark Brownridge, Director General, EISA

Ahmet Usta - 19 Ocak 2018

We made an interview with Mark Brownridge, Director General, Enterprise Investment Scheme Association - EISA and we asked our questions bout their mission…

Röportaj: Mark Brownridge – EISA Genel Direktörü
Röportaj
80 görüntüleme
Röportaj
80 görüntüleme

Röportaj: Mark Brownridge – EISA Genel Direktörü

Ahmet Usta - 19 Ocak 2018

Kurumsal Yatırım Planlaması Derneği (Enterprise Investment Scheme Association - EISA) Direktörü Mark Brownridge ile bir röportaj gerçekleştirerek kendisine organizasyonlarının girişim ve…

Önemli kripto paraların yüzde 14’ü hackerların eline geçti
Bitcoin
156 görüntüleme
Bitcoin
156 görüntüleme

Önemli kripto paraların yüzde 14’ü hackerların eline geçti

Ahmet Usta - 19 Ocak 2018

Bloomberg'in yayınladığı habere göre kripto para borsalarında işlem gören başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere yüksek pazar payına sahip kripto…

Bir Yorum Yazın