Hindistan, Google Tez için başarılı bir test sahası oldu

26 Aralık 2017
346 Görüntüleme

Google’ın yeni mobil ödeme uygulaması Google Tez bu sene Eylül ayında Hindistan’da test edilmeye başlandı. Google Tez’in başarısı yeni işbirliklerini beraberinde getiriyor.

Google için Hindistan güzel bir test ortamına dönüşmüş gibi görünüyor. Google Aero aracılığıyla yiyecek siparişi vermek, Google Go ile yavaş bağlantılarda bile arama yapmak ve Internet Sathi gibi sosyal çözümler sunulan tüm uygulamalar önce Hindistan’da test ediliyor.

Bu uygulamalara örneklerden birisi de mobil ödemeler için hizmet veren Google Tez. İlk olarak bu sene Eylül ayında test edilmeye başlayan uygulama ilk günde 400 bin aktif kullanıcı kazanırken, aradan geçen süre zarfında kullanıcı sayısını 12 milyona çıkartmayı başardı.

PCmag.com’un haberine göre Google 20 Aralık 2017 itibariyle Çinli teknoloji devi Xiaomi ile birlikte, Google Tez özeelinde, bir işbirliği yaptı. Bu işbirliğine göre Xiaomi Google Tez altyapısı kullanan ödeme çözümü ile Mi.com sitesi üzerinden alışveriş yapılmasına imkan tanıyacak.

Google Tez’in Ortaklıklar ve İş Geliştirme Başkanı Sujith Narayanan, “Tez’in ticari programı kapsamında bir ticaret ortağı olarak, tüm Xiaomi müşterileri artık Tez hesaplarında saklanan herhangi bir banka hesabıyla sorunsuz ve emniyetli bir şekilde ödeme yapabiliyor” dedi.

Hindistan’ın son iki yıldır yoğun şekilde devam eden nakitsizleşme süreci içinde Paytm gibi ödeme çözümü sağlayan şirketler hızla büyürken dünyanın diğer teknoloji devleri de bu süreçte pazarın değişiminden faydalanıyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

33 bin nüfusla dünya Blockchain liderliğine aday
Blockchain
39 görüntüleme
Blockchain
39 görüntüleme

33 bin nüfusla dünya Blockchain liderliğine aday

Melih Çelik - 24 Nisan 2018

Dünyanın hem yüzölçümü hem de nüfus olarak en küçük ülkelerinden San Marino, ülkeyi Blockchain merkezi haline getirecek bir proje başlattı.…

Danimarka’da öğrenciler ‘damardan’ ödeme yapmaya başladı
FinTech
43 görüntüleme
FinTech
43 görüntüleme

Danimarka’da öğrenciler ‘damardan’ ödeme yapmaya başladı

Melih Çelik - 24 Nisan 2018

Biyometrik güvenlik sistemlerinin ödeme sistemlerindeki yeri her geçen gün artıyor. Son örnek Danimarka’dan… Parmak izi okuyuculu sistemler cep telefonunuzu şifrelemekten…

İran kripto para kullanımını yasakladı
Bitcoin
135 görüntüleme
Bitcoin
135 görüntüleme

İran kripto para kullanımını yasakladı

Melih Çelik - 23 Nisan 2018

İran Merkez Bankası, yaptığı açıklamayla ülkede Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanımını yasakladığını duyurdu. Kripto paralara yasak getiren ülkeler arasında…

Bir Yorum Yazın