Ethereum Enterprise Alliance üç çalışma grubunu duyurdu

27 Aralık 2017
286 Görüntüleme

300’den fazla üyesi bulunan Ethereum Enterprise Alliance dijital kimlik, enerji ve çok yönlü işlevsellik üzerine çalışacak üç grup oluşturduğunu duyurdu.

Ethereum Enterprise Alliance (EEA), Ethereum teknolojisi kullanılarak belirlenen alanlarda ilerleme kaydetmek ve sunmak için üç çalışma grubunu hayata geçirdiğini açıkladı.

Şubat 2017’de duyurulduğu günden bu yana 300’den fazla üyeye ulaşan Ethereum Enterprise Alliance, şu anda dünyanın en büyük Blockchain konsorsiyumu olarak karşımıza çıkıyor. Üyeleri arasında Intel, Microsoft ve Mastercard gibi teknoloji devleri yer alıyor. Blockchain çözümleri için açık kaynaklı Ethereum teknolojisini kullanmak üzere bir araya gelen bu şirketler Ethereum platformunun geleceğine inanıyor.

CCN’in haberine göre EEA kurucu yönetim kurulu üyesi Jeremy Millar, “Kimlik, enerji ve çok yönlü işlevsellik için EEA üyeleri Ethereum teknolojilerini 2018’de geliştirmek için fikir birliğine vardı. Bu alanlar gelecekte Blockchain çözümleri için büyük önem taşıyor” açıklamasını yaptı.

Dijital Kimlik Çalışma Grubu, Ethereum Blockchain platformu üzerinde bir dijital kimlik altyapısı geliştirmek üzerine odaklanacak.

Enerji Çalışma Grubu enerji endüstrisi içindeki petrol ve gaz rafinerileri, ticaret, kamu hizmetleri, madencilik ve diğer kullanım alanlarında Ethereum uygulamaları için Blockchain standartlarını tanımlayacak. Grup ayrıca, enerji alanındaki Ethereum teknolojisinin yaygın uygulanması için gerekli altyapıyı geliştirecek.

Son olarak, Çoklu Platform Çalışma Grubu, Ethereum platformunun birden fazla işletim sistemi ve fiziksel donanım üzerinde kullanılabilir hale getirilmesi için çaba harcayacak.

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
39 görüntüleme
BlockChain
39 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Röportaj
67 görüntüleme

Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri: Mehmet Sezgin, myGini

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, myGini Kurucusu Mehmet Sezgin ile şirketin ABD, San Francisco ofisinden keyifli bir…

Bir Yorum Yazın