MoneyLion B Serisi yatırım turunu 42 milyonla tamamladı

5 Ocak 2018
158 Görüntüleme

Varlık yatırımını kişisel finans yönetimi ve kredi ürünleriyle birleştiren FinTech girişimi MoneyLion, B Serisi oturumda 42 milyon dolar yatırım aldı.

Büyüme yatırımlarına odaklı çalışan Edison Partners’ın öncülüğünde gerçekleşen yeni yatırım turu MoneyLion’ın kurulduğu 2013 yılından bu yana aldığı toplam yatırımı da 63 milyon dolara yükseltti. Yeterli finansal hizmetlere erişmekte güçlük çeken orta sınıf tüketicilere çeşitli çözümler sunan FinTech girişimi, tasarruf araçlarından robo-danışmanlık hizmetlerine kadar geniş bir araç setini tek bir mobil uygulama üzerinden servis ediyor.

Sisteme kayıtlı banka ve kredi kartı hesaplarından derlenen veriyi işleyerek, kullanıcılara harcama önerileri ve yatırım tavsiyeleri getiren MoneyLion, ayrıca kısa vadeli krediler de sağlıyor. Yaklaşık dört yılda 250 bin kredi veren ve 1,5 milyon toplam kullanıcısı bulunan MoneyLion, yakın dönemde hayata geçirdiği ücretli abonelik sistemiyle ayda 29 dolara daha düşük masraflı krediler ve otomatik bütçeleme araçları sunuyor.

FinTech girişimine 15 milyon dolar yatırım yapan Edison Partners, böylece şirket üzerinde toplam hisse payını 27 milyon dolara çıkardı. MoneyLion’ın hizmet edilmeyen tüketici kitlesinde, varlıklı müşterilerin hemen altında kalan kritik bir kullanıcı tabanına ulaştığını belirten Edison Partners Yönetici Ortağı Chris Sugden, böylece geleneksel finans kuruluşları ve varlık yönetim girişimlerine başarılı bir alternatif oluşturulduğuna dikkat çekti:

“MoneyLion tüketici kredisi ve tasarrufunu mali açıdan orta sınıfta olan kullanıcılara servis ediyor. Borç ve varlık yönetimini aynı dijital platform üzerinden sunan FinTech girişimi, yıllık geliri 100 bin doların altında kalan tüketicilere tastamam bir araç seti sağlıyor.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak
Bitcoin
122 görüntüleme
Bitcoin
122 görüntüleme

Kripto paralar bir ödeme şekli değil ve emtia olarak kalacak

Ahmet Usta - 21 Ocak 2018

Sundukları hızlı değer getirisi sebebiyle yüksek riskleri de bünyesinde barındıran kriptoparalar için tartışmalar ve görüşler devam ediyor. CNBC'nin yayınladığı bir…

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek
Bankacılık
129 görüntüleme
Bankacılık
129 görüntüleme

Mini Rapor: Bankacılığın çekirdeğini yenilemek

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Geleneksel bankacılık sisitemi FinTech'ler ile işbirliğini öğrendi ancak TechFin'lere karşı güçlü bir stratejiye ihtiyacı var. Finansal Teknoloji (FinTech) firmaları ve girişimleri…

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor
FinTech
113 görüntüleme
FinTech
113 görüntüleme

WeChat Pay Japonya’da hakimiyetini güçlendirmek istiyor

Ahmet Usta - 20 Ocak 2018

Çin'in en büyük mobil ödeme ve yaşam çözümlerinden WeChat Japonya pazarına giriyor. Çinli e-ticaret devi Tencent, Çin'de büyük paya sahip…

Bir Yorum Yazın