Wealthfront 75 milyon dolar yatırım aldı

8 Ocak 2018
198 Görüntüleme

Dokuz yıl önce KaChing adıyla kurulup, 2011’de Wealthfront markasıyla yenilenen varlık yönetimi odaklı FinTech girişimi 75 milyon dolar yatırımla büyüdü.

Tiger Global Management öncülüğünde gerçekleşen fonlama oturumuna Benchmark Capital, DAG Ventures, Greylock Partners, Index Ventures, Ribbit Capital, Social Capital ve Spark Capital gibi daha önceden şirkette hissesi bulunan yatırım ortaklıkları katıldı. Son oturumla birlikte toplam yatırımı 205 milyon dolara ulaşan Wealthfront’un yeni değerlemesi bilinmiyor. Ancak CB Insights 2014 verilerine göre şirket 700 milyon dolar değere sahip.

Banking Tech haberine göre yazılım tabanlı finansal planlama ve finansal servislere daha agresif bir yönelim göstereceklerini dile getiren Wealthfront Kurucu ve CEO’su Andy Rachleff, “Ayrıca, bu yatırımla altyapımızdaki yatırımımızı artırarak, geçtiğimiz yeni servisleri geliştirip pazara sunmadaki hızımızı da ivmelendirmeyi hedefliyoruz,” diye konuştu.

Emeklilik dönemi gelmeden planlama yapılıyor

FinTech girişiminin 2017 yılında öne çıkan ürünlerinden biri, otomatik finansal planlama çözümü Path olmuştu. Etkileşimli bir arayüz üzerinden kullanıcılara farklı senaryoları gözlemleyerek hedeflerine ulaşma konusunda destek veren Path, emeklilik planları başta olmak üzere çeşitli konularda öngörüler oluşturmayı kolaylaştırıyor.

Otomatik süreçlerle desteklenen bir yatırım yaklaşımı sunan Wealthfront, Personal Capital gibi yetkili finans danışmanlarına erişim için farklı kademelerde teklifler sunmuyor. Bununla birlikte şirket, FinTech hizmetlerini kredi portföy yelpazesi ürünüyle birlikte sunarak pazarda kendine özgün bir yer edinmeye çalışıyor. Kullanıcılara 10 bin dolara kadar yatırımı ücretsiz yapma imkanı tanıyan Kaliforniya merkezli FinTech, ABD genelinde 9,5 milyar dolarlık varlığın yönetimini sürdürüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
40 görüntüleme
BlockChain
40 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Röportaj
67 görüntüleme

Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri: Mehmet Sezgin, myGini

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, myGini Kurucusu Mehmet Sezgin ile şirketin ABD, San Francisco ofisinden keyifli bir…

Bir Yorum Yazın