Wealthfront 75 milyon dolar yatırım aldı

8 Ocak 2018
341 Görüntüleme

Dokuz yıl önce KaChing adıyla kurulup, 2011’de Wealthfront markasıyla yenilenen varlık yönetimi odaklı FinTech girişimi 75 milyon dolar yatırımla büyüdü.

Tiger Global Management öncülüğünde gerçekleşen fonlama oturumuna Benchmark Capital, DAG Ventures, Greylock Partners, Index Ventures, Ribbit Capital, Social Capital ve Spark Capital gibi daha önceden şirkette hissesi bulunan yatırım ortaklıkları katıldı. Son oturumla birlikte toplam yatırımı 205 milyon dolara ulaşan Wealthfront’un yeni değerlemesi bilinmiyor. Ancak CB Insights 2014 verilerine göre şirket 700 milyon dolar değere sahip.

Banking Tech haberine göre yazılım tabanlı finansal planlama ve finansal servislere daha agresif bir yönelim göstereceklerini dile getiren Wealthfront Kurucu ve CEO’su Andy Rachleff, “Ayrıca, bu yatırımla altyapımızdaki yatırımımızı artırarak, geçtiğimiz yeni servisleri geliştirip pazara sunmadaki hızımızı da ivmelendirmeyi hedefliyoruz,” diye konuştu.

Emeklilik dönemi gelmeden planlama yapılıyor

FinTech girişiminin 2017 yılında öne çıkan ürünlerinden biri, otomatik finansal planlama çözümü Path olmuştu. Etkileşimli bir arayüz üzerinden kullanıcılara farklı senaryoları gözlemleyerek hedeflerine ulaşma konusunda destek veren Path, emeklilik planları başta olmak üzere çeşitli konularda öngörüler oluşturmayı kolaylaştırıyor.

Otomatik süreçlerle desteklenen bir yatırım yaklaşımı sunan Wealthfront, Personal Capital gibi yetkili finans danışmanlarına erişim için farklı kademelerde teklifler sunmuyor. Bununla birlikte şirket, FinTech hizmetlerini kredi portföy yelpazesi ürünüyle birlikte sunarak pazarda kendine özgün bir yer edinmeye çalışıyor. Kullanıcılara 10 bin dolara kadar yatırımı ücretsiz yapma imkanı tanıyan Kaliforniya merkezli FinTech, ABD genelinde 9,5 milyar dolarlık varlığın yönetimini sürdürüyor.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

33 bin nüfusla dünya Blockchain liderliğine aday
Blockchain
42 görüntüleme
Blockchain
42 görüntüleme

33 bin nüfusla dünya Blockchain liderliğine aday

Melih Çelik - 24 Nisan 2018

Dünyanın hem yüzölçümü hem de nüfus olarak en küçük ülkelerinden San Marino, ülkeyi Blockchain merkezi haline getirecek bir proje başlattı.…

Danimarka’da öğrenciler ‘damardan’ ödeme yapmaya başladı
FinTech
44 görüntüleme
FinTech
44 görüntüleme

Danimarka’da öğrenciler ‘damardan’ ödeme yapmaya başladı

Melih Çelik - 24 Nisan 2018

Biyometrik güvenlik sistemlerinin ödeme sistemlerindeki yeri her geçen gün artıyor. Son örnek Danimarka’dan… Parmak izi okuyuculu sistemler cep telefonunuzu şifrelemekten…

İran kripto para kullanımını yasakladı
Bitcoin
135 görüntüleme
Bitcoin
135 görüntüleme

İran kripto para kullanımını yasakladı

Melih Çelik - 23 Nisan 2018

İran Merkez Bankası, yaptığı açıklamayla ülkede Bitcoin ve diğer kripto paraların kullanımını yasakladığını duyurdu. Kripto paralara yasak getiren ülkeler arasında…

Bir Yorum Yazın