Capital One, yapay zeka girişimi Notch’u satın aldı

9 Ocak 2018
356 Görüntüleme

Capital One, yapay zekanın bir alt dalı olan makine öğrenimi alanında danışmanlık yapan Notch’u satın alarak, veri odaklı ürün ve servislerinde genişleme hedefliyor.

Virginia merkezli Notch’un 16 kişilik ekibi, Capital One tarafından 2016 yılında yapay zeka odaklı ürünler geliştirmek için kurulan Makine Öğrenimi Merkezi’nde (Center for Machine Learning) çalışmalarını sürdürecek. Genç girişimi 2014 yılında kuran ve bugüne kadar CEO’su olarak çalışan Paul Hurlocker, bundan böyle Capital One bünyesinde kıdemli yazılım direktörü olarak görevine devam edecek. Satın almanın bütçesi kamuya açıklanmadı.

“Capital One’da makine öğrenimi fırsatlarını ilk elden gördük”

Kendi sermayesiyle büyüyen girişiminin bugüne kadar geçen üç yılda 34 müşteriye yaklaşık 70 projede hizmet sağladığını dile getiren Paul Hurlocker, Capital One ile de geçen yıldan bu yana çalıştıklarını ifade etti.

Capital One’da dönüştürücü etkiye sahip veri ve makine öğrenimi yolculuğunun, şirkette nasıl bir temel oluşturduğunu birinci elden gördüklerini kaydeden Hurlocker, “Bu temel üzerine bizim ekip olarak kayda değer bir etki bırakmamızın mümkün olduğunu hissediyorum,” dedi ve ekledi:

“Ortak çalışmayı teşvik eden bir iş ortamı oluşturan Capital One, burada geliştiricilere özgü pek çok ihtiyacı karşılıyor. Dahası, makine öğrenimine ne kadar derinlemesine girerlerse, müşterilerine finansal açıdan o kadar fayda sağlayacaklarına ve onlarla daha doğal, kesintisiz ve erişilebilir yollarla iki yönlü bir iletişim kurmak için yeni fırsatlar yaratacaklarına gönülden inanıyorlar.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
137 görüntüleme
Bitcoin
137 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
125 görüntüleme
FinTech
125 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
141 görüntüleme
FinTech
141 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın