Soros Fonu Blockchain’e 100 milyon dolar yatırım yaptı

9 Ocak 2018
269 Görüntüleme

Soros Fonu’ndan 100 milyon dolar yatırım alan Overstock.com CEO’su Patrick Byrne, gelen taze paranın büyük oranda Blockchain operasyonlarına gideceğini açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusunda ortaya çıkan yatırımın sahibi, bizzat Patrick Byrne tarafından milyarder George Soros’a ait Quantum Fund olarak CoinDesk’e doğrulandı. Overstock’un elde ettiği 100 milyon dolarlık fonun yaklaşık 20 milyon doları, ekonomist Hernando DeSoto ile kurduğu Blockchain mülkiyet hakları iştiraki DeSoto Inc.’e gidecek.

Byrne, yapılan yatırımdan geri kalan 80 milyon doların ise Overstock’un Bitcoin ile ödeme alan ana e-ticaret platformuna ve Medici Ventures altındaki diğer Blockchain girişimlerine yatırılacağını kaydetti. “Belki de artık Overstock’u iki ayrı varlık olarak görmekten vazgeçmek gerekiyor,” diyen Patrick Byrne, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Perakende platformumuza son bir ayda 40 milyon tekil ziyaretçi geldi. Tüm bu Blockchain uygulamalarını geliştirip, Blockchain girişimlerine imza atarken, perakende işi bizim için yeni girişimlere trafik çekmek ve farkındalık yaratmak için çok önemli bir fırsat sunuyor. Perakendeyi bu ekosistemin içinde tutarak, geleneksel süreçlere dayalı evrenle kripto süreçler evreni arasında bir geçit oluşturabiliriz.”

tZERO da yatırımdan nasiplenecek

Overstock tarafından sermaye piyasaları için tasarlanan Blockchain geliştirme platformu tZERO, 100 milyon dolarlık yeni yatırımın değerlendirileceği işler arasında yer alıyor. Byrne tarafından yapılan açıklamaya göre, elde edilen yatırım önemli ölçüde Wall Street’ten risk yönetimi uzmanlarını işe almak için kullanılacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu
BlockChain
42 görüntüleme
BlockChain
42 görüntüleme

Baidu bir servis olarak Blockchain platformunu duyurdu

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Çinli teknoloji devi Baidu bir servis olarak Blockchain hizmeti vermeye başlıyor. Şirket en iyi "kullanıcı dostu" arayüzü sunduğunu iddia ediyor.…

Ortadoğu’da FinTech anlaşması
FinTech
66 görüntüleme
FinTech
66 görüntüleme

Ortadoğu’da FinTech anlaşması

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Abu Dabi Uluslararası Finans Merkezi ve Bahreyn Ekonomik Kalkınma Kurulu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesinin ilk bölgesel finans teknolojileri iş…

Röportaj
67 görüntüleme

Dijital CEO ile Teknoloji Sohbetleri: Mehmet Sezgin, myGini

Ahmet Usta - 22 Ocak 2018

Bankalararası Kart Merkezi Genel Müdürü Dr. Soner Canko, myGini Kurucusu Mehmet Sezgin ile şirketin ABD, San Francisco ofisinden keyifli bir…

Bir Yorum Yazın