Soros Fonu Blockchain’e 100 milyon dolar yatırım yaptı

9 Ocak 2018
348 Görüntüleme

Soros Fonu’ndan 100 milyon dolar yatırım alan Overstock.com CEO’su Patrick Byrne, gelen taze paranın büyük oranda Blockchain operasyonlarına gideceğini açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusunda ortaya çıkan yatırımın sahibi, bizzat Patrick Byrne tarafından milyarder George Soros’a ait Quantum Fund olarak CoinDesk’e doğrulandı. Overstock’un elde ettiği 100 milyon dolarlık fonun yaklaşık 20 milyon doları, ekonomist Hernando DeSoto ile kurduğu Blockchain mülkiyet hakları iştiraki DeSoto Inc.’e gidecek.

Byrne, yapılan yatırımdan geri kalan 80 milyon doların ise Overstock’un Bitcoin ile ödeme alan ana e-ticaret platformuna ve Medici Ventures altındaki diğer Blockchain girişimlerine yatırılacağını kaydetti. “Belki de artık Overstock’u iki ayrı varlık olarak görmekten vazgeçmek gerekiyor,” diyen Patrick Byrne, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Perakende platformumuza son bir ayda 40 milyon tekil ziyaretçi geldi. Tüm bu Blockchain uygulamalarını geliştirip, Blockchain girişimlerine imza atarken, perakende işi bizim için yeni girişimlere trafik çekmek ve farkındalık yaratmak için çok önemli bir fırsat sunuyor. Perakendeyi bu ekosistemin içinde tutarak, geleneksel süreçlere dayalı evrenle kripto süreçler evreni arasında bir geçit oluşturabiliriz.”

tZERO da yatırımdan nasiplenecek

Overstock tarafından sermaye piyasaları için tasarlanan Blockchain geliştirme platformu tZERO, 100 milyon dolarlık yeni yatırımın değerlendirileceği işler arasında yer alıyor. Byrne tarafından yapılan açıklamaya göre, elde edilen yatırım önemli ölçüde Wall Street’ten risk yönetimi uzmanlarını işe almak için kullanılacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?
Bitcoin
137 görüntüleme
Bitcoin
137 görüntüleme

Cryptojacking’e nasıl önlem almalı?

Ege Can Canko - 17 Mart 2018

Sophos Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Harish Chib, Cryptojacking hakkında değerlendirme ve tavsiyelerini paylaştı. Kripto madencilik, kripto paralarla…

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde
FinTech
125 görüntüleme
FinTech
125 görüntüleme

Ant Financial ve Amazon e-Kobi’lerin peşinde

Melih Çelik - 17 Mart 2018

Alibaba Grubu’nun finans sektöründeki şirketi Ant Financial, e-ticaret siteleri üzerinde satış yapan küçük işletmelere kredi verme yetkisi aldı. Amazon da…

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında
FinTech
141 görüntüleme
FinTech
141 görüntüleme

İyzico, önde gelen 100 FinTech şirketi arasında

Ege Can Canko - 16 Mart 2018

Dünyanın önde gelen konferansı Money 20/20’de duyurulan raporda Türkiye’den iyzico yer aldı. Finansal servisler, ödeme sistemleri ve teknoloji dünyasının en…

Bir Yorum Yazın